1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Esperanto from czech

https://www.duolingo.com/profile/matyvan

Esperanto from czech

Co takhle přeložit to společnými silami...

June 8, 2016

3 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
  • 1696

Nevím, co tím přesně myslíte, ale rád vám objasním, co je potřeba na vznik nového kurzu.

Předně několik lidí, kteří plynně ovládají oba jazyky (tedy v našem případě češtinu a esperanto) a jsou ochotni věnovat hodiny času denně tomu, aby vytvořili kurz. Každý kurz na Duolingu byl tvořen zvlášť, na míru těm, pro jejichž jazyk je vytvořen. Kurz esperanta pro mluvčí češtiny by tak vypadal zřejmě jinak, než kurz pro mluvčí angličtiny, neboť některé oblasti gramatiky jsou pro jednu skupinu pochopitelnější než pro druhou.

Pokud by se přece jen našlo dost lidí, aby mohli vytvořit tým (odhadem tak 4-8 lidí), byl by potřeba i zájem na straně Duolinga. S každým dalším kurzem přibývají lidé, kteří potřebují pomoc od správců, například s řešením technických potíží. To dříve nebyl problém, když na Duolingu bylo 5 kurzů, jenže teď je jich zde 59 a dalších 25 se oficiálně chystá, nemluvě o dalších, které ještě nebyly oficiálně oznámeny. Proto se tedy zakládají jen ty kurzy, u kterých se dá očekávat dostatečný počet zájemců. Kurz angličtiny pro Čechy zde má právě teď asi 964 500 uživatelů, takže zde se zájem ze strany Duolinga vyplatil. Všichni ale víme, že zájem o kurz esperanta by byl mnohonásobně nižší. Ve vzdálenější době bych dával šanci ještě kurzu němčiny, a s velkou dávkou optimismu malou šanci ruštině, francouzštině nebo španělštině. Vsadím se, že kurz esperanta tu nebude minimálně dalších 20 let, pravděpodobně nikdy.


https://www.duolingo.com/profile/matyvan

Možná že by to nějak šlo, ale máte pravdu. Nejdříve jsem o tom přemýšlel, ale asi by to bylo na dlouho


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Ale jestli cítíte potřebu v tomhle směru něco pro studenty esperanta udělat, můžete vypsat všechna slova z kurzu esperanta pro anglické mluvčí, opatřit je českými překlady a umístit na Memrise. Nebo se podívat, jestli už s tím někdo nezačal.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.