1. Forum
  2. >
  3. Temat: English
  4. >
  5. AmE - correct, BrE - incorrec…

https://www.duolingo.com/profile/veroniki

AmE - correct, BrE - incorrect?

Witam, podczas zdawania tematów bez ich nauki na duolingo, dostałam do przetłumaczenia zdanie o kolorze. Napisałam słowo colour, które było uznane za błąd - eeee??? Rozumiem, że DL jest ze Stanów i jest to kurs bardziej amerykański niż brytyjski, ale strona nie powinna pokazywać, że to jest błąd, ponieważ nim NIE JEST. Tym bardziej, że angielski pochodzi, (jak sama nazwa pokazuje), z ANGLII.

Czy ktoś miał jeszcze jakiś przypadek, że napisał poprawnie w wersji BrE, a strona pokazała, że to błąd?

January 29, 2014

5 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/mirriel

Takie rzeczy najlepiej od razu raportować za pomocą "Zgłoś problem". Obie wersje (brytyjska i amerykańska) powinny być uznawane.

Kurs nadal jest w fazie beta i takie rzeczy będą się zdarzać, aż je wszystkie wyłapiemy.


https://www.duolingo.com/profile/veroniki

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście wszelkie błędy i alternatywne i mało naturalne/dziwne tłumaczenia od razu zgłaszam. Trochę przykro, że tracę życia i muszę zaczynać testy od nowa. :( Ale z drugiej strony cieszę się, że mogę się przydać do ulepszenia kursu dla osób mniej zaawansowanych, które nie wyłapią nieścisłości. :) Pozdrawiam


https://www.duolingo.com/profile/kris_and_such

Oj linglota funduje, za te życia stracone na marne :)


https://www.duolingo.com/profile/endios

Akceptowane są zarówno wyrażenia i słowa z angielskiego brytyjskiego jak i amerykańskiego. Sam sprawdziłem słowo o którym pisałaś, i akceptowane są obydwie wersje. Może popełniłaś jakiś inny błąd.


https://www.duolingo.com/profile/veroniki

Cieszę się, że jest to już poprawione i że akceptowane są obie wersje. Natomiast dobrze pamiętam, dlaczego zadanie nie zostało mi zaliczone. Zanim dodałam wpis, sprawdziłam więcej niż raz czy aby na pewno to nie inny błąd + upewniłam się czy moja 'zła' odpowiedź jest zgodna ze słownikiem. Była.

Powiązane dyskusje

Naucz się angielskiego w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.