Duolingo, dil öğrenmek için dünyadaki en popüler yollardan biridir. En önemlisi, %100 ücretsizdir!

https://www.duolingo.com/MuratBASARAN

Dualingo Ve İngilizce Öğrenme Seviyesi Hakkında

Arkadaşlar Merhaba,

Türkçe den İngilizce öğrenmek için olan Tüm konuları bitirdim ve önceden de altyapım olması ile internette öylesine bir seviye tespit sınavına girdim ve pre intermediate çıktım. Seviyeleri aşağıdaki gibi tanımlar isek aslında dualingo ingilizce mizi ayakta tutuyor ancak çokta ileri gidemeyeceğiz anladığım kadarıyla. Beklentim advanced seviyesinde gramer ve kelime bilgisi kazanabildirir ise tam anlamıyla o zaman dualingo ingilizceyi öğretiyor denebilirdi. Ama gerçekten güzel bir uygulama tam yeterli değil. Şimdi arkadaşlara bunu nasıl advanced seviyesine getirebiliriz yani farklı ülkeye gitmeden ingilizceyi konuşan bir adamı hızlı konuşan bir adamı anlamak ve ingilizce edebi olmayan bir metni tam anlamak istiyorum. Siz ne dersiniz

Beginner Seviyesi: Bu seviyede ingilizce bilen kişiler yalnızca bazı temel kelimeleri bilmektedir. Bu sebeple Beginner seviyesinde olan kişilerin ingilizce anlama ve ingilizce konuşması zordur.

Elemantary Seviyesi: Beginner seviyesinin bir üst seviyesi olan Elementary seviyesinde olan kişiler basit ingilizce kalıplarını bilmektedir. İngilizce kelime bilgisi Beginner seviyesine göre daha fazla olup, basit temel kalıplar ile kurulan cümleleri zorlanmadan anlayabilirler.

Pre-Intermediate Seviyesi: Bu grupta bulunan kişiler daha fazla kelime bilgisi ve daha fazla ingilizce kalıbına hakimdir. Karşısında tane tane konuşan kişiler olması durumunda konuşulan bir çok konuyu rahatlıkla anlayabilir ve zorlanmalarına rağmen yanıt verebilirler.

Intermediate Seviyesi: Bu grupta bulunan kişiler intermediate seviye grubunun ortasında bulunurlar. Daha fazla kelimeye ve daha fazla ingilizce kalıbına hakim olduklarında anlama konusunda pre-intermediate seviyesindeki kişiler gibi rahattırlar. Ancak konuşma konusu devreye girdiğinde pre-intermediate seviyesindeki kullanıcılardan çok daha iyi durumdadırlar.

Upper-Intermediate Seviyesi: Bu dil seviyesi Advanced dil seviyesinden önceki seviye ve intermediate seviyesinin son dil seviyesi olup diğer tüm dil seviyelerinden daha iyi durumdadırlar. Bu dil seviyesindeki kişiler kendilerine daha çok güvenir ve ana dili ingilizce olan insanlar ile akıcı olarak konuşabilirler. Bu gruptaki kişiler yurtdışına rahatlıkla gidip gelebilirler.

Advanced Seviyesi: Kelime ve gramer bilgisi en üst düzeyde olan seviye grubudur. Bu seviyede olan kişiler ingilizceyi akıcı derecede konuşabilir, karşısındaki kişi ne kadar hızlı konuşursa konuşsun anlayabilir ve rahatlıkla ingilizce kitapları okuyabilir.

0
2 yıl önce

4 Yorum