https://www.duolingo.com/MuratBASARAN

Dualingo Ve İngilizce Öğrenme Seviyesi Hakkında

Arkadaşlar Merhaba,

Türkçe den İngilizce öğrenmek için olan Tüm konuları bitirdim ve önceden de altyapım olması ile internette öylesine bir seviye tespit sınavına girdim ve pre intermediate çıktım. Seviyeleri aşağıdaki gibi tanımlar isek aslında dualingo ingilizce mizi ayakta tutuyor ancak çokta ileri gidemeyeceğiz anladığım kadarıyla. Beklentim advanced seviyesinde gramer ve kelime bilgisi kazanabildirir ise tam anlamıyla o zaman dualingo ingilizceyi öğretiyor denebilirdi. Ama gerçekten güzel bir uygulama tam yeterli değil. Şimdi arkadaşlara bunu nasıl advanced seviyesine getirebiliriz yani farklı ülkeye gitmeden ingilizceyi konuşan bir adamı hızlı konuşan bir adamı anlamak ve ingilizce edebi olmayan bir metni tam anlamak istiyorum. Siz ne dersiniz

Beginner Seviyesi: Bu seviyede ingilizce bilen kişiler yalnızca bazı temel kelimeleri bilmektedir. Bu sebeple Beginner seviyesinde olan kişilerin ingilizce anlama ve ingilizce konuşması zordur.

Elemantary Seviyesi: Beginner seviyesinin bir üst seviyesi olan Elementary seviyesinde olan kişiler basit ingilizce kalıplarını bilmektedir. İngilizce kelime bilgisi Beginner seviyesine göre daha fazla olup, basit temel kalıplar ile kurulan cümleleri zorlanmadan anlayabilirler.

Pre-Intermediate Seviyesi: Bu grupta bulunan kişiler daha fazla kelime bilgisi ve daha fazla ingilizce kalıbına hakimdir. Karşısında tane tane konuşan kişiler olması durumunda konuşulan bir çok konuyu rahatlıkla anlayabilir ve zorlanmalarına rağmen yanıt verebilirler.

Intermediate Seviyesi: Bu grupta bulunan kişiler intermediate seviye grubunun ortasında bulunurlar. Daha fazla kelimeye ve daha fazla ingilizce kalıbına hakim olduklarında anlama konusunda pre-intermediate seviyesindeki kişiler gibi rahattırlar. Ancak konuşma konusu devreye girdiğinde pre-intermediate seviyesindeki kullanıcılardan çok daha iyi durumdadırlar.

Upper-Intermediate Seviyesi: Bu dil seviyesi Advanced dil seviyesinden önceki seviye ve intermediate seviyesinin son dil seviyesi olup diğer tüm dil seviyelerinden daha iyi durumdadırlar. Bu dil seviyesindeki kişiler kendilerine daha çok güvenir ve ana dili ingilizce olan insanlar ile akıcı olarak konuşabilirler. Bu gruptaki kişiler yurtdışına rahatlıkla gidip gelebilirler.

Advanced Seviyesi: Kelime ve gramer bilgisi en üst düzeyde olan seviye grubudur. Bu seviyede olan kişiler ingilizceyi akıcı derecede konuşabilir, karşısındaki kişi ne kadar hızlı konuşursa konuşsun anlayabilir ve rahatlıkla ingilizce kitapları okuyabilir.

2 yıl önce

4 Yorum

https://www.duolingo.com/Shodsor
Shodsor
  • 20
  • 11
  • 5
  • 4

Çok çalışırsan advanced seviyesine gelebileceğini düşünüyorum. İngilizce konuşma pratiği yapabileceğin birilerini bul ya da kendi kendine konuş. Konuşma pratiği için telefonuna indirebileceğin ya da bilgisayardan kullanabileceğin güzel uygulamalar var. Tartışma bölümüne göz atarsan orada hepsini bulursun. Zaten dil ağacını bitirecek kadar çaba sarf ediyorsan advanced seviyesine gelirsin.

Ayrıca Duolingo bir dili sıfırdan öğrenmek için tasarlanmış, yani dil bilmeyen birine göre çok faydalı bir uygulama.

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/leyfear
leyfear
  • 22
  • 6
  • 27

Hocam, madem bu kadar bilginiz var, bizlerede yardımcı olun, duolingoya içerik girişinde bulunun. Bizde faydalanalım bilginizden. Ben Beginner Seviyesindeyim diyebilirim. Pre-Intermediate Seviyesi için daha çok yolum var.

Gelelim sorunuza, ios ve android platformlarında, "Advanced Seviyesi" seviyesi için, lingusta tarzı bir sesli set işinizi görür, şimdilerde iler düzey bir kurs satıyorlar. Tavsiye ederim, paran varsa al. Bunlar dışında, altarnatif olarak ingilizce öğrenme siteleri mevcut, bu sitelerde ise, kişisel bir hoca seçebiliyor ve onunda düzenli, skype görüşmeleri yaparak yada karşılıklı konuşarak pratik yapabilirsin.

Bunların hiçbirini yapamıyorsan, ios ve android platformlarında dünyanın her yerinden arkadaş edinin adı altında uygulamalar mevcut. Oradaki uygulamalardan bir tanesini indirerek, yurt dışından birisi ile ister sesli, ister mesajla konuşun, whatsapp gibi istediğinizi yapın, bir kaç tanesinde görüntülü konuşmada mevcut, fakat bizim ülkemizde direk "kız düşürme" kafası olduğu için, bu modül ücretli saatılıyor bazılarında, yada cinsiyet seçme bölümü ücretli oluyor.

Hocam kısaca, teknolojiyi teknoloji gibi kullanalım, faydalanalım. Cebinizde taşıdığınız akıllı telefon, akıllı işlevini yerine getirsin :) facebook, whatsapp, internete vs. giriyor diye :) başka işlevlerinide kullanın telefonların.

Öğreniminiz için kolay gelsin, inş bende "Advanced Seviyesine" gelirim. Uğraşlarım tüm hızıyda, aralıksız sürüyor.

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/EnesGm2

çok çalışırsan Upper-Intermediate Seviyesine yetişebilirsin bunun dışında Advanced seviyesi için ne kadar çalışırsan çalış %100 yetişemezsin, İngilizce'yi su gibi konuşmak istiyorsan günlük hayatında ingilizce konuşmalısın ve arkadaşınla karşılıklı İngilizce sohbet etmelisin. (Bir arkadaşım yabancı dizi bağımlısı ve en az 5 yıldır İngilizce dizi izliyor bunun kulağını çekmek lazım :) tabi de geçende seviye tespit sınavına girdi Pre-Intermediate Seviyesine gelmiş)

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/jzlcdh
jzlcdh
  • 13
  • 12

Why are you learning English?

2 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.