https://www.duolingo.com/profile/sena1zeynep

DUOLİNGO

Arkadaşlar DUOLİNGO konuyu anlatmadan direk cümleler veriyor değil mi. Sizce DUOLİNGO yeni geçtiğmiz bir konuyu anlatması mı gerekiyor yoksa anlatmaması mı . Bana göre anlatsa daha iyi olur . Cevaplarınızı bekliyorum.

June 16, 2016

15 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/husniye_ayse

yani bencede anlatsa daha iyi olur. çünkü bazı yerlerde ilerlemekte çok zorlanıyorum


https://www.duolingo.com/profile/leyfear

duolingo :) gramer öğretmiyor ki :) konu anlatımı olsun :) fakat busuu da olduğu gibi, ufak ipuçları, there is, there are gibi kalıpları nerede kullanıldığını gösteren ipuçları olabilir :)


https://www.duolingo.com/profile/Shodsor

Gramer ya da değil, bir şeyler anlatsa daha iyi olur.


https://www.duolingo.com/profile/leyfear

Hocam, duolingonun içeriğinin nasıl oluşturulduğunu biliyorsunuzdur umarım. Tamamiyle gönüllü kişiler tarafından, modlar tarafından ücretsiz bir şekilde yapılıyor.

Gine bu açıklama bölümlerini ekleyebilecek olanlar modlar, mod arkadaşların sayfalarına girerek, duvarlarına böyle bir isteğiniz olduğunu belirtin. Yada duolingo açıklama adı altında bir tartışma açın, modları bu tartışmaya yönlendirin.

Bunların dışında, selcen hanım var, onun paylaştığı önemli bir konu var, gramer konusunda, bulursam paylaşırım, siz ne arıyorsanız muhtemelen hepsi orada mevcut.


https://www.duolingo.com/profile/MeteUlku

https://www.duolingo.com/comment/8561190 : Burada Emma-lee93, Selcen_Ozturk ve benim paylaştığım birkaç anlatım var. Buradan yararlanabilirsiniz.

Derslerdeki açıklama bölümleri için konuşacak olursak, yanlış hatırlamıyorsam Alex birçok konunun anlatımını hazırlamıştı. Ancak Duolingo'da sonradan açılan kurslar (incubator kursları/gönüllü insanların hazırladıkları kurslar) için sanırım teknik bir hata var ve bu anlatımlar ders açıklamalarına aktarılamıyor.


https://www.duolingo.com/profile/leyfear

bende aşağıda paylaşmıştım linki :)


https://www.duolingo.com/profile/Shodsor

Bence de anlatılmalı, birkaç dersin başında konu anlatımı var ve derse başlamadan önce okuyunca faydası oluyor.

Edit: Cümlelerle ilgili tartışma kısmında da çoğu şey açıklanıyor.


https://www.duolingo.com/profile/sena1zeynep

tmm. tşk ederim


https://www.duolingo.com/profile/Berrzer

Duolingo size altta verilen ip uclarıyla yardım ediyor okusanız anlarsınız


https://www.duolingo.com/profile/leyfear

https://www.duolingo.com/comment/8561190 burada selcen hanım açıklamış, popüler tartışmalarda 2. sırada, lütfen önce bu tarz bir konuyu inceleyin...


https://www.duolingo.com/profile/Shodsor

Teşekkürler.


https://www.duolingo.com/profile/efeslimm

anlatsa güzel olurdu


https://www.duolingo.com/profile/leyfear

Yukarıda paylaştığım linke tıkla...


https://www.duolingo.com/profile/Nisa1183

İlk önce, Duolingo gramer sitesi değil. Hem zaten hemen hemen her becerinin altında ufak ufak ipuçları oluyor bu sayede konuya hazırlıklı olabilirsin. Mesela temeller 2 becerisinin altında küçük küçük bilgiler var. Ne diyor mesela, Her İngilizce öğrenen Türkün kafasını en çok karıştıran şey the, yani belirli harfi tarif, bilindik bir nesneden bahsederken kullanılır. Kafamızı karıştırmasının sebebi tabii ki dilimizde tam olarak karşılığı olmaması. Ama aslında, cümledeki “nesne”de kullanıldığı zaman dilimizde bir karşılığı var, “ismin belirtme hali”. Tabi bu bilgiler telefondan görülüyor mu bilmiyorum ama bilgisayarda var. Hem zaten olmasa bile farklı sitelerden konulara bakabilirsin. Soruna cevap vereyim, elbette anlatsa iyi olur, ama bence anlatmaması gerekiyor. Çünkü Duolingo konu anlatımlı bir site olarak kurulmadı, sadece insanların yabancı dil öğrenim yüzdesini artırmak için. Yeni diller öğrenmek için.
Ayrıca farklı farklı konu anlatımlı site linkleri vereyim. Bunlara girmiyorum, nasıl olduklarını bilmiyorum. www.busuu.com/İngilizce‎ www.konuanlatımı.com/ www.khanacademy.org.tr/‎ www.konusarakogren.com/konu-anlatımı‎ www.sanalokulumuz.com/ingilizce-konu-anlatimi www.ingilizcem.org/kategori/dilbilgisi-gramer.php www.dersimizingilizce.com/ingilizce-zamanlar-konu-anlatimi-pdf/

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.