1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingoda öğrendiğimiz kelim…

https://www.duolingo.com/profile/opsiyonel-kisi

Duolingoda öğrendiğimiz kelimeleri toplu halde görebileceğimiz bir yer var mı?

İnternette duolingoda öğrendiğimiz kelimeleri -sadece kelimeleri- toplu halde görebileceğimizden bahseden bir yazı okumuştum. Bu özellik eskiden vardı da şimdi mi yok yoksa Türkçe'de mi yok ya da ben mi bulamıyorum?

June 22, 2016

6 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/MeteUlku

Duolingo, bu özelliğin sitede ve öğrenmede ne kadar etkili olup olmadığını görmek için bazı kullanıcılarına bu özelliği veriyorken bazılarına vermiyor. Buna A/B testi deniyor. Bildiğim kadarıyla "Kelimeler" sayfası için A/B testi sonlandırıldı. Şahsen ben de eskiden kullanamazken artık İngilizce üzerinden Almanca kursunda kullanabiliyorum, sanırım bu özellik Türkçe-İngilizce kursunda yok.


https://www.duolingo.com/profile/opsiyonel-kisi

Keşke Türkçe- İngilizce kursunda da olsa. Teşekkürler ayrıntılı açıklama için.


https://www.duolingo.com/profile/Can_Toktas

Daha once google docs uzerinden bir liste paylasilmisti ve bu listede ogrendigimiz kelimeler yaziyordu. Populer basliklara bakarsan bulabilirsin.


https://www.duolingo.com/profile/opsiyonel-kisi

kastettiğim şey daha çok İngilizce- Almanca da olduğu gibi ünite ünite öğrendiğimiz kelimelerin bilgi kartı oyun şeklinde gösterilmesiydi listeden ziyade ama listeyi araştırırken Makaleleri Çevirin (Tercümen Ol'a Sahip Olamayanlar İçin) i buldum https://www.duolingo.com/comment/15678332 bu güzelmiş güncel midir bu?


https://www.duolingo.com/profile/Can_Toktas

Şu anda tercüman ol bölümünde en üst sıralardaki metinleri o başlıkta belirttim. Sadece bir iki tanesi eksik olarak güncel. Bir ara daha çok metin eklerim.


https://www.duolingo.com/profile/opsiyonel-kisi

Çok teşekkürler ama çözdüm :) Bir tartışma konusunda belirtmiştim tercüme kısmı olmayanlar duolingo hesaplarına giriş yapmadan ya da başka bir tarayıcıyla bu sayfayı tıklayıp https://www.duolingo.com/translations/en/tr makale urlsini kopyalayıp tekrar hesaplarına giriş yapıp tercüme yapabilir.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.