1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. UWAGA! Można już aplikować do…

https://www.duolingo.com/profile/grubymis

UWAGA! Można już aplikować do tworzenia kursu z Angielskiego na Polski!!!

Na stronie http://incubator.duolingo.com/apply można już zapisywać się do tworzenia kursu polskiego z angielskiego.

Podobnie jak do wielu, wielu innych.

January 31, 2014

4 komentarze


https://www.duolingo.com/profile/piotrben

Zastanawia mnie metodologia tworzenia bliźniaczych kursów, bo skoro angielski interfejs jest gotowy, powiązania językowe polski => angielski też, to co za problem na bazie kopiowania utworzyć bliźniaczy kurs? Bliźniaczy - mam tu na myśli kurs w drugą stronę. Oczywiście z tworzeniem kursu poczekałbym do czasu poprawienie możliwie jak największej liczby błędów w istniejącym kursie, żeby nie wykonywać drugi raz tej samej pracy.


https://www.duolingo.com/profile/agoosh

Niestety, mimo że istnieje porządna podstawa dla kursu w formie przetłumaczonych zdań, nie da się tak łatwo stworzyć kursu j. polskiego. Problem tkwi w tym, że polskiego nie można uczyć tak samo jak angielskiego. Obcokrajowiec nie może być w pierwszych lekcjach rzucony na 3 różne rodzaje (męski, żeński i nijaki, że już nie wspomnę o męskoosobowym i niemęskoosobowym), 7 przypadków odmiany rzeczowników, czasowniki odmieniające się nie tylko przez czasy ale i tryby, osoby i rodzaje. No i mamy jeszcze aspekty (dokonany i niedokonany), których w angielskim nie ma. Jeśli obcokrajowiec ma się być w stanie w tym połapać, musi to być odpowiednio uporządkowane pod względem trudności. Jest też kwestia plików audio. Jednym słowem, nie jest to takie proste jak się mogłoby wydawać.


https://www.duolingo.com/profile/jokaim

Sorry I answer in English, my Polish being too basic.

Probably the last lessons will not have to be modified so much but the first ones are VERY difficult when you don't speak Polish (especially because of the declensions). So because the languages are so different, I think that at least half of the material will have to be rewritten for English->Polish. I am already very thankful to the people who will do this and I hope it will be ready soon! :)


https://www.duolingo.com/profile/mzdunek93

A co ma kurs polski->angielski do kursu angielski->polski?

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.