Duolingo je nejoblíbenější způsob na světě, jak se naučit jazyk. A co je nejlepší, je 100% zdarma!

"That is the landscape!"

Překlad:To je ta krajina!

před 2 roky

7 komentářů


https://www.duolingo.com/gaston68cz

Chtěl bych se zeptat - nějak mám zafixováno že "land" = "krajina" (kus země) a "landscape" = "krajinka" (druh obrazu). Zdá se že chybně, jaký je tedy vztah mezi "land" a "landscape"? Mimochodem "To je ta krajinka!" mi to jako překlad neuznalo (označeno za překlep z "krajina"), i když u obrazů se ta zdrobnělina běžně používá.

před 2 roky

https://www.duolingo.com/kacenka9
kacenka9
Mod
 • 19
 • 12
 • 10
 • 6
 • 23

Dovolim si ne uplne souhlasit. Mym hlavnim maturitnim predmetem byly dejiny umeni, a nikdy jsem pana profesora Mraze, budiz mu zeme lehka, neslysela rict slovo 'krajinka' v souvislosti s Antoninem Slavickem. Krajinomalba, ci krajina. Krajinka je naproti tomu to, co zbyde jako odpadove rezivo na pile a my jsme si z toho na tabore staveli podsady ke stanu.

Ale zpet k anglictine. Landscape se pouziva jako krajinomalba (kteryzto preklad nam ovsem chybel). Ale dnes se s nim casteji setkate pri pouziti pocitace, protoze 'landscape' je nastaveni papiru na sirku (nevim, jak presne se to jmenuje na cesky mluvicich pocitacich). A samozrejme jako popis hezkeho vyhledu na krajinu.

před 2 roky

https://www.duolingo.com/gaston68cz

Umělečtí odborníci to asi neuznávají, ale co jsem tak slyšel mezi laiky tak je to běžně používaný výraz. Ale pro jistotu jsem se podíval a podle http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=krajinka je to výraz pro krajinu ve významu obrazu (nebo zdrobnělina pro krajinu ve významu území).

Ale zpátky k angličtině: měl jsem dva problémy - taky mi to neuznalo překlad "krajinka", a u cvičení typu napište překlad (takové to s obrázky) mi to zase neuznalo "land" (i když teď nevím jestli jsem tam měl nějaký člen nebo ne). Tak jsem chtěl vědět čím se tyto výrazy liší.

před 2 roky

https://www.duolingo.com/kacenka9
kacenka9
Mod
 • 19
 • 12
 • 10
 • 6
 • 23

No, ono krome me (castecne) odborne namitky, my taky prilis neuznavame zdrobneliny v celem kurzu. Az na velmi ustalene vyrazy typu "knizka" bychom se totiz zblaznili vsude doplnovat zdrobneliny, nerknu-li zdrobnelinky.

Ale k tomu obrazku. Tam jsem 'land' doplnila, protoze to aby byl clovek vedma, podle obrazku poznat, co se po nem chce. Taky jsme mohli chtit 'louka' nebo 'pole'. :)

před 2 roky

https://www.duolingo.com/jenda48
jenda48
 • 25
 • 19
 • 14
 • 84

K posouzení a doplnění. Krajinka - odpad při řezáni prken - souhlas - ať skauti mají z čeho stavět, jinak topit pod kotlíkem. Ale "landscape" najdete na téměř všech lepších fotoaparátech, kde pro usnadnění snímání fotek je ovladač pro nastaveni různých předvolených snímacích režimů. "Landscape" je určen pro fotografování krajiny, tedy záběrů v přírodě a omezuje na vhodnou kombinaci 1.čas závěrky, 2. clonu, 3. citlivost(ekvivalentní-mluvíme o digifoťácích) a ostření, zpravidla tak, že vůbec neostří na blízko a maximum je na nekonečno. Prostě nastavení podřizuje max. dosažitelné kvalitě snímku s ostrosti od jisté vzdálenosti cca 3-5 metrů až do nekonečna a volí relativně delší časy, nezachytí pohyb, jen rozmazaně. Takže stručně: "Landscape" je také označení režimu funkce fotoaparátu pro snadné snímání fotografií krajiny a má i svůj zažitý grafický symbol na ovladačích fotoaparátů.

před 10 měsíci

https://www.duolingo.com/Itall71

Proč tamhleto,nemá to být tamhle to je ta krajina?

před 9 měsíci

https://www.duolingo.com/Zdeka985336

tamhleto that je ukazovací zájmeno, tamhle there je příslovce.

před 5 měsíci