1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Peki bitince ?

https://www.duolingo.com/profile/Nazli.

Peki bitince ?

Merhaba şimdi tüm bölümleri geçip bitirince ağacı tamamlamış oluyormuşuz biraz yorumlara baktım da =) ee sonrasında geliştirmeler yenilikler devam edecektir değil mi ? Ben sevdim bu oyunu ağaçlar ormana dönmeli yurdumda diyorum :P elinize sağlık şimdiden çalışmalara başlamanız dileğiyle...

February 6, 2014

27 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

Öncelikle arada tekrar yapmanı öneririz pekiştirmek için.

Sonra, betadan çıktığımız zaman "tercüme" kısmı gelecek. Orada hep beraber gerçek dünyadan metinleri İngilizceden Türkçeye çevirirken hem eğlenip hem bir işe yaramış olacağız (mesela Vikipedi çevirisi)

Bir de, hem İngilizceni geliştirip hem de başka diller öğrenmek için İngilizce üzerinden İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca ve Portekizce öğrenmeyi deneyebilirsin.

İleride ekstra beceriler eklenir ama yakın zamanda değil.


https://www.duolingo.com/profile/saygink

Arada bir, bazı bölümlerde yeterlik derecelerim düşüyor; sanırım yeni kelimeler, cümleler veya ksımlar ekleniyor. :) Onları da tekrarlıyorum.

Ancak betadan çıkmayı ve çeviri bölümünün açılmasını sabırsızlanarak bekliyorum.

Bu arada acaba Creative Commons lisansı olan siteleri listelesek mi? (Mesela lifehacker.com buna dahil mi? aradım bulamadım)


https://www.duolingo.com/profile/probe_earth

".... betadan çıktığımız zaman "tercüme" kısmı gelecek.... " demişsiniz.

ne zaman?


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

bilmiyoruz tam olarak. umarım yakında


https://www.duolingo.com/profile/UmutYLMZ04

sanıyorum ağaç bittikten sonra genel tekrarlar yapılabilir içerikte yeni güncellemeler olsada yeniden başlayıp bitirmeden yada genel tekrarlarda karşımıza çıkmadan bilemicez ama duolingo hakkında yaptığım araştırmalarda, uygulamanın tamamiyle ücretsiz olmasının yanında kişilerin istediğine bağlı olarak onlara bazı ingilizce metinler gönderiyormuş ve bu metinleri çevirmelerini istiyormuş tabiki mecburi değil ve duolingo bu çevirileri 3 şahıslara satarak kendine gelir elde ediyormuş.. Buda demek oluyorki belli bir puana geldiğinde yada seviyeye duolingo senin yeterlilik düzeyine göre sana ingilizce metinler yada öğrendiğin dil hangisiyle onunla ilgili metinler çevirtecek ve hem sen ücretsiz eğitimini sürdürürken hemde duolingo bu işten para kazanıcak, çok karlı bir anlaşma :) Ayrıca senden kitap çevirmenide istemicek atıyorum bir restoranın menusu yada bir internet sitesinde bir bölüm. Bu şekilde yeni yeni dallanıp budaklanan bir ağacımız olmuş olucak.


https://www.duolingo.com/profile/Nazli.

Hafta sonları kursa gidiyorum zaten hocamızın tavsiyesi ile buldum bu siteyi, hafta içi de uzak kalmak öğrenmeyi zorlaştırıyordu yani yaptığınız iş gerçekten çok iyi olmuş şimdi etrafımda herkese kurs arkadaşlarıma öneriyorum. Haklısınız çalışmak sürekli pratik yapmak gerekiyor en azından grameri daha iyi kavramış oluyoruz gündelik hayatımızda da yabancı dille haşır neşir olacağımız bir ortam yok maalesef en azından benim yok =) Burada öğrendiğimi sandığım bir çok şey için " aaa aslında bu böyle imiş " dediğim oldu. En büyük sıkıntının ise yazarak kurduğun cümleleri iş konuşmaya gelince zorlanmak bunun içinde pratik gerekiyor, bu yüzden speak pratikleri yapabilecek yeniliklerin gelmesi de çok iyi olur diye düşünüyorum. Ne demişler dil nankördür unutulabilir =)


https://www.duolingo.com/profile/selimcu

yabancı altyazılı ve ya orjinal seste filmler işe yarıyor


https://www.duolingo.com/profile/Pascowl

@mostramozi yaptığın bu araştırmanın bir kaynağı var mı?


https://www.duolingo.com/profile/LoRdS31

ayrıca sahibinin 17dk lık duolingo sunumu da mevcut. http://www.ted.com/talks/luis_von_ahn_massive_scale_online_collaboration.html türkçe alt yazıyla izleyebilirsiniz


https://www.duolingo.com/profile/Pascowl

tamamdır, teşekkürler. haberi daha önce okurken şu kısmı kaçırmışım; "Tutarlı şekilde puanını artırıp rüştünü ispatlayan kullanıcılarsa ‘Güvenilir Çevirmen’ unvanını alıyor. Güvenilir çevirmenlerse çeviri müşteriye teslim edilmeden önce son kontrolünü yapıyorlar."


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

bu kisim geldiginde cevrilen cogu yazi ticari amacli olmayacak ama zaten. kullanicilar creative commons lisansli yazilari kendileri ve diğerleri cevirsin diye yukleyebilecek. şuanda x dilinden ingilizceye olan cevirilerin tamami ticari olmayan ceviriler (Wikipedia gibi). benim bildiğim sadece ingilizceden ispanyolcaya cnn ve buzzfeed çevirisinden para geliyor. bizde de bunun olmasına biraz zaman var


https://www.duolingo.com/profile/Pascowl

anladım, hatta youtube için popüler videolara türkçe altyazı çevirmeye doğru gider bu iş, wikipedia'da sadece metinsel çeviri söz konusu, sıra videoya altyazı hazırlamaya geldiğinde böyle bir şey olur diye düşünüyorum. eğer öyle olursa telaffuz konusunda müthiş geliştirir insanı.


https://www.duolingo.com/profile/aradabir007

"bu işten para kazanacak" yerine "emeklerinin karşılığını alacaklar" desen daha doğru olur. ;) böyle bir hizmeti ücretsiz olarak alıyorsun o kadarda kazansınlar. tabi zaten bu niyetle söyledinde sen yinede para kazancaklar deyince biraz iğneleyici gibi oluyor o yüzden emeklerinin karşılıklarını alcaklar demek daha doğru. :D


https://www.duolingo.com/profile/Pascowl

konuyla ilgili Hangi dilleri öğrenmek istiyoruz? diye bir tartışma daha açtım, ayrıntılara oradan bakabilirsiniz.


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

eline sağlık. ben de girişiyim oraya bi.


https://www.duolingo.com/profile/emrebartin

Gerçekten duolingo tipinde bir kaç ticari amaçlı web siteleri gördüm ama bu hizmeti görmedim. İnsanlara faydalı olmaya çalıştığınız için teşekkürler. Bende aranıza yeni katıldım, harika bir girişim olmuş.


https://www.duolingo.com/profile/nazmunver

Peki bitince? diye soruyorum kendime, ingilizce öğrenmiş olacakmıyız :(


https://www.duolingo.com/profile/Nazli.

Öğrenmesine öğreniyorsun da sıkıntı dediğim gibi konuşmak pratikleştirmek neticede kullandıkça gelişir yoksa şey gibi olur sadece hani derler ya " Gramerim çok iyi ama kelime haznem yok anlıyorum ama konuşamıyorum " diyenlerden oluruz =) Ben derim ki zamana yaymak ve öğrenmeyi geliştirmek istemek bir nevi hobi edinmek tabii bir iş ya da eğitim zorunluğu olanlar dışında...


https://www.duolingo.com/profile/nazmunver

Daha önce busuu.com'da öğrenmeye çalıştım, orada kendi ana dilini öğrenmek isteyenlerle video chat yaparak karşılıklı pratik yapılabiliyor. Fakat dilimizi öğrenmeye hevesli çok kişi olmadığı için şevkim kaçmıştı, daha sonra araya başka işler girince uzaklaştım. İşin özü bence öğrenme sürecini sürekli hale getirmekte.


https://www.duolingo.com/profile/Nazli.

Kısmet ... Şimdilik buradayım =)


https://www.duolingo.com/profile/suheyl0507-

Böyle güzel bir yerden eğlenceli , zeki yapıcı ve eğitici bir yer yok.


https://www.duolingo.com/profile/admin060606

bişey sorucamda : duolingo sürekli ücretsizmi? yoksa belli bir ücret alınıyormu?


https://www.duolingo.com/profile/SamirOrucov

surekli ucretsiz


https://www.duolingo.com/profile/SedaKeme

merhaba tecrübe kısmı ne zaman gelecek


[aktif olmayan kullanıcı]
    Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.