1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Arkadaşlar gerçekten dil öğre…

https://www.duolingo.com/profile/sgtcortezx

Arkadaşlar gerçekten dil öğrenebilir miyim?

Ben 1 sene sonra Amerika'ya gideceğim ama ingilizce bilmem gerekiyor benim zaten temelim var, az çok konuşabilir, çeviri yapabilirim, beni geliştirebilir mi? İngilizce konuşturabilir mi düzenli bir çalışma ile?

August 20, 2016

9 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/bhelinn

Ahah bence düzenli çalışmaya devam edersen sular seller gibi olur :) Biz de muhtemelen Amerika'ya taşınacağız gelecek yıl :D Başarılar diliyorum XD


https://www.duolingo.com/profile/sgtcortezx

Motive oldum teşekkür ederim ^^


https://www.duolingo.com/profile/bhelinn

Yardımcı olduysam ne mutlu bana :D


https://www.duolingo.com/profile/PolyglotCanavar

Ben konuları bitirdim hem de 2-3 kez. Ama mesela yds kelimeleri gibi yerlere baktığımda hiçbiri burada yok. Grameri kullanma açısından çok iyi bir site ama gramer de yeterli değil zaten bir dil buraya sığmaz. Demek istediğim bu siteyle birlikte gramer kitabı varsa veya internette de bulabilirsin onlara bak. İngilizce yazılar oku kelimeleri işaretle yaz. Yani ben öyle yapmaya çalışıyorum. Bu site cümle kurdurma açısından çok iyi kelimeleri bilsem bile küçük hatalar oluşuyor. Mesela ''in at on'' hala karışıyo bende. bazı yerlerde to ekliyoruz bazı yerlerde eklemiyoruz. Bu site bunları da anlatmış ama tüm fiilleri anlatamaz. Site iyi yani her gün iyi bir şekilde çalışmak geliştirir bayağı demek istediğim A2 B1 olabilir site ama zaten akıcı olabilmen için yabancı devlete gitmen şart. Kimse evden öğrenip yabancı devlette akıcı bir şekilde konuşamaz. Bana yararı oldumu evet oldu. Biz A2-B1 öğrendik okulda ama o kelimelerden bazıları yok ama bilmediğim de birçok kelimeyi bu sitede öğrendim aynı zamanda. En büyük yararlarında birisi de cümlelerin okunuşu oldu.


https://www.duolingo.com/profile/sgtcortezx

Hocam günde 1-2 saat çalışıyorum yeterli olur mu peki? Ek olarak kursa da gidicem üniversiteye gidince. Yani en azından skype görüşmesinde pek bir sıkıntı çekmemem gerekiyor, bir kaç şirket videosunu izledim, az çok anlıyorum yani konuşabilirim belki şu an ama daha iyi bilmek istiyorum bir sorun çıkmaması için, tavsiyen ve ilgin için sonsuz teşekkürler :)


https://www.duolingo.com/profile/PolyglotCanavar

Rice ederim.. :) Bence yeterli olur. Hiç iş görüşmesini izlemedim ama bir iş konuşmasında zor kelimelere rastlarsın. Buralarda sıkıntı olabilir. Bence ingilizcen benden iyidir. Benim iyi değil hala. Haber yazılarına baktığımda birçok hiç duymadığım kelimeler fiiller var. Bu yüzden mesela cümlenin diğer kelimelerini bilsem de fiil yüzünden yanlış tahminlere bulunabiliyorum. Üniversitede kurs etkili olur bence ben daha hiç gitmedim tabi :) Hazırlık okuyanlar çok memnun. Skype konuşmasında ben asla ingilizce konuşamam. Yazarak olursa o olur ama dinlemek ve konuşmak bayağı zor (benim için) . Eğer ingilizceyi sökebilseydim çok daha fazla yardım ederdim.


https://www.duolingo.com/profile/sgtcortezx

Sizden iyi olmasına imkan yok bence ^^ ben yabancı dizi çok izlerim ve oyunlarda yabancılarla az çok ingilizce konuşuruz oradan belki kulak aşinalığı olmuş olabilir. Tam iş görüşmesi de değil benim ki, bana sorulan soruları cevaplayacağım. Umuyorum ki 1 sene sonra Amerika'dayım, desteğin ve ilgin için tekrar teşekkür ederim, dediğin gibi ne kadar çalışsakta yurt dışına çıkmadan tamamen öğrenemeyiz, sıkıntılı bir dil biraz, çoğu dil gibi ^^


https://www.duolingo.com/profile/mevhum

Siz ne güzel cevap veriyorsunuz.. açık, net.. bilmediğinizi bilmiyorum diyorsunuz çok hoşuma gitti : ).. İngilizceniz iyi değil ama güzel bir uslubunuz var..


https://www.duolingo.com/profile/nurcan_06

bu tür sitelerle orta seviyenin alt bölümüne kadar ilerleyebilirsin.. dili konuşmak istiyorsan zaten Amerika ya gideceğini belirtmişsin bence kurslara git gelecek yıla kadar en çabuk kurslar yardımıyla öğrenebilirsin bence BAŞARILAR :D:D:D

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.