https://www.duolingo.com/ddf76

Software na zkouseni vlastnich slovicek a vet

Hledam na netu nejaky dobry program na zkouseni vlastnich slovicek. Chci si napsat vlastni slovicka a frazove vety a pak si je kazdy den drilovanim naucit. Chci, aby me program zkousel, jak z anglickeho tak z ceskeho vyrazu. Pro mne je nevyhovujici napr. program Anki, ve kterem jen odklikavate, jak to slovicko znáte. Existuje nejaky takovy program? Predem diky za tipy.

před 2 roky

4 komentáře


https://www.duolingo.com/widle
  • 23
  • 11
  • 9

Memrise znáte?

před 2 roky

https://www.duolingo.com/ddf76

Neznam. Ale ted jsem se dival na video na http://englishhacker.cz/memrise-jak-se-ucit-anglicka-slovicka/. A je to podobny jak program Anki. Ja bych si chtel dat sve slovicka ( napr. cope, mild, tender, grumpy, jolly, indulge, tease, sue, toff, tan nebo frazove vety typu on the hoof, I am intruged by this, I will be back in tick, I might have known, I would be obliged if, as clean as a whistle atd. Ucit se napr. too nebo flower, ktery davno znam, neni pro mne. Chci jen nejaky jednoduchy programek na vytvoreni vlastni databaze, a ucit se psanim, at uz anglickych nebo ceskych prekladu. Ale diky za radu.

před 2 roky

https://www.duolingo.com/widle
  • 23
  • 11
  • 9

Anki jsem nezkoušela, takže neznám přesně rozdíly, ale měla jsem dojem, že i tam si člověk může vytvořit vlastní sady slovíček. Na Memrise to rozhodně jde.

S tím testováním je to složitější, protože Memrise se obvykle samo rozhoduje, jestli vám dá test "vyberte správnou odpověď z možností" nebo si řekne o napsání celé odpovědi. Ale existuje uživatelský script do prohlížeče, ve kterém se dá nastavit, že budou při testování všechny odpovědi psací. Používám ho, takže můžu potvrdit, že funguje: https://github.com/cooljingle/memrise-all-typing

před 2 roky

https://www.duolingo.com/ddf76

V Anki to jde, ale pak se jen klika a to mi nevyhovuje. Tak super. Jdu memrise vyzkouset. Jeste jednou diky.

před 2 roky
Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.