1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Mikrofon - počet pokusů

https://www.duolingo.com/profile/AloisGl

Mikrofon - počet pokusů

Zdravím,

vím, že je mikrofon problematický a moc se nedoporučuje jej používat, ale dokáže člověka donutit alespoň trochu mluvit, což se mi na této funkci líbí. Často se stává, že mikrofon zazmatkuje a nerozezná, co mu zrovna řeknu nebo si z toho vybere jen pár slov, což mi ale nevadí, vadí mi, že jsou na překlad jenom dva pokusy, možná by nebylo nejhorší zvýšit počet těchto pokusů alespoň na tři nebo je nepočítat vůbec a nechat člověku jenom tlačítko 'přeskočit', aby se mohl sám rozhodnout, kdy to chce vzdát. Podle mě je mikrofon skvělá funkce, ale nefunguje moc dobře, proto si myslím, že by neměl mít žádný limit. Co na to říkáte? Díky :)

August 24, 2016

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

To bohužel není v rukou nikoho, kdo se stará o tento kurz. Podle toho co já vím, tak to je dokonce možné, že to má každý uzivatel nastavené jinak. Já osobne bych velmi uvítal, kdyby se při opakování dal vybrat typ cvičení - jen překlad do aj x jen předklad do čj x jen poslech x atd. Jestli se takové možnosti nekdy dočkáme tezko říct. Spíš se bojím, že ne.


https://www.duolingo.com/profile/AloisGl

To by bylo také fajn, snad na tom začnou někdy dělat, je toho tu spousta k vylepšení :)


https://www.duolingo.com/profile/matybe91

dobrý návrh to se musí ocenit


https://www.duolingo.com/profile/Megovka

Dnes som sa nevedela pri asi 20 opakovaniach dostať na koniec lekcie. Dookola som hovorila 2 vety. Nemá to nejakú stopku? Mohla by som pri tom asi stráviť aj deň... Strašne ma to odradilo. Namiesto 15 minút som pri tom strávila pol hodiny a neposunula sa ďalej... :o(


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Mikrofon je bohužel obecně problémový. Zrovna ve vašem případě asi opravdu není jiné cesty, než jít do nastavení a mikrofon tam zakázat. Některá zařízení holt mají to rozpoznání mluveného slova opravdu mizerné.


https://www.duolingo.com/profile/Megovka

Hm, to asi nie. Nahrávam s ním dabingy do učebnice. Škoda, že tam nie je nejaká "stopka", akože max 30 pokusov, alebo niečo podobné.


https://www.duolingo.com/profile/JiNeern

Tak nevím: udělalo v tomto směru Duolingo v poslední době obrovské zlepšení, nebo prostě jen mám obrovské štěstí?

Učím se tu 2 – 3 týdny, používám téměř výhradně aplikaci v mobilu (Android), a nemám nijak zvlášť velké problémy, resp. problémy s mikrofonem lze většinou vysvětlit nepřesnou výslovností. Pravda, ne vždy, nicméně úspěšnost rozeznání na druhý, výjimečně třetí pokus odhaduji tak na 90 %, a to i za jízdy v hlučném trolejbusu (kde se učím nejčastěji). A to mi do toho někdy zazní i hlášení o příští zastávce – přesto s tím aplikace nemá tak výrazné problémy, o jakých tady často čtu. Dnes jsem podruhé použil notebook s vestavěným mikrofonem, nijak zvlášť jsem se nesnažil, a přestože jsem nemocný a mám zoufale plný nos a huhňám, Duolingo mi zatím rozumělo vždy napoprvé.

Nevíte někdo, zda náhodou nedošlo k nějakému tomu zlepšení?

A zatím jediné problémy, které mám s aplikací, jsou s komentáři: zobrazí mi to, že v diskusi je třeba 16 komentářů, a po jejím rozkliknutí se dozvím, že tam ještě není žádný komentář – prostě se nenačítají. Jiných vážnějších problémů jsem si zatím nevšiml.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.