1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Kelime çıkmazı

https://www.duolingo.com/profile/senseix

Kelime çıkmazı

Öncelikle değerli yöneticilere teşekkür etmek istiyorum, iki dilde de bilgi sahibi, daima aktif ve yardım sever olan bu insanların gönüllü olarak bu işi yaptığını unutmamak gerekiyor..iyi ki varsınız , sayenizde Türkçe mi de düzeltmeye çalışıyorum, her millete böle kaliteli yöneticiler nasip olmaz kesinlikle...

Site mükemmel ve ücretsiz o yüzden de çok memnunuz, site sahibininde gözlerinden öpün sağolsun, onunla çiğ köfte şenliğinde kıran kırana güreş tutmak isterim adettendir.

Benim ki soru değilde aslında öneri olacak, site sahibi kişilere iletebilir misiniz..

-Geçmiş derslerin tekrarı çok önemli bir konu ve ''becerileri güçlendir'' yazan yerden bilgilerimizi güncel tutabiliyoruz ancak tekrar edeceğimiz konuları seçemiyoruz, artık %100 öğrendiğimiz bir kelime veya kalıbın sürekli karşımıza gelmesi korkusu ile bu sekmeye elimiz zor gider olmakta, tabi onlarda tekrar edilmeli ancak öncelik değil, acaba öncelik olanları kendimiz seçebilsek çok daha işlevsel olmaz mı ? zayıf olduğumuz gramer konularını, kelimeleri seçsek hem daha az zaman kaybı hemde bilmediğimiz konuları çok daha sık tekrar yapmanın verdiği tarifsiz mutluluk.

Eski arayüzde kelime fonksiyonu bayağı iyiydi, dersler yığıldıkça değerini anlıyoruz.

Herkese iyi çalışmalar dilerim, nice dillere.

February 8, 2014

4 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Eski derslerin içine girip sağ taraftaki "Kuvvetlendir" opsiyonuna tıklayınca oluyor mu? O şekilde kelimeleri seçemesen de en azından ders ders tekrar yapabilirsin. Bir yandan da o opsiyonu kolay göremediysen o da ayrı bir problem, sorumlulara iletiriz bu durumu. Bu arada kelime dağarcığı kısmı siteye daha iyi entegre olmuş ve daha kullanışlı bir şekilde çok yakında geri geliyor :-)


https://www.duolingo.com/profile/senseix

Barış hocam çok sağolun, güzel haberler. Tekrar çalışması için dediğiniz gibi yaparım, ayrıca anlamadığım yerleri not alabilirim bu şekilde malum ders ilerlerken almak verimli olmuyor, bu opsiyonu açıkçası görmemiştim çok teşekkür ederim...


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Tamam süper! Yeni arayüz ve dizayn ile ilgili geribildirimleri yazmaktan kaçınma. daha kolay kullanın diye sürekli ince ayar yapıyoruz. gözden kaçmaması gereken yerleri daha göze batar hale getirmek falan filan, faydalı işler bunlar :-)


https://www.duolingo.com/profile/altugcyhn

kelime dağarcığı kısmı entegre olacak derken öğrendiğimiz kelimeleri liste halinde mi göreceğiz. Bilgi verebilir misiniz?

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.