"The matter"

Překlad:Záležitost

September 11, 2016

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/Sarfias

Chci se zeptat..když je v překladu odpověď "otázka" a já napíši "ta otázka" tak mi to neuzná a opraví jako "ta záležitost". Vím, že je to spíš záležitost, ale je to podle mě maličko matoucí :-(

September 11, 2016

https://www.duolingo.com/profile/ZelvaCZ

Takhle samo o sobě to význam "otázka" nemá nikdy, jen třeba ve větách jako "it's a matter of time" - "je to otázka času". Tuším, jak to myslíte, ale s tím tvůrci kurzu nic udělat nemohou - Duolingo vždy zobrazuje všechny překlady, které jsou ke slovu přiřazené, i v jiných větách.

September 11, 2016

https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Zelva ma pravdu. Tohle slovo je trosku nestastne ale. Matter je 'otazka' opravdu jen v ustalenych frazich, jako 'je to otazka (zalezitost) casu, je to otazka(zalezitost) nazoru. Ale NIKDY to neni otazka. Jako ze, polozil mi otazku.

Problem je, ze kdyz zde zacneme uznavat slovo 'otazka', tak takhle samostatne bez vysvetleni si bude plno lidi myslet, ze to mohou pouzit jako otazku normalni. A "polozil mi zalezitost" by pak nikdo, z rodilych, nepochopil. V techto pripadech je Duolingo pomerne nestastne.

September 12, 2016

https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

A, ze se k tomu jeste vracim, v AJ je mozny presny preklad vety "Je to otazka casu", jako "it is a question of time"...

September 12, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Sarfias

Dobře, děkuji! :-)

September 13, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

Já bych to klidně přeložil jako " Předložil mi problém" myšleny česky problém k řešení. Dle mého názoru, je v těchto případech daleko důležitější kontextové chápání, což u téměř holých vět, navíc samostatně vkládaných do výuky, nelze chtít.

March 25, 2017

https://www.duolingo.com/profile/JiNeern

Já jsem to zase přeložil jako "téma", protože jsem si nemohl vzpomenout na správné slovo. Ovšem téma je "topic", takže to opravdu nelze uznat. Inu - holt si to zopakuji na konci. ;-)

February 24, 2018
Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.