A Duolingo a világ legnépszerűbb nyelvtanulási módszere. És ami a legjobb, teljesen ingyenes!

https://www.duolingo.com/PlErds2

250 napja a Duolingon…

PlErds2
  • 25
  • 25
  • 24
  • 22
  • 18
  • 13
  • 985

Amióta ráleltem a Duolingo nyelvtanfolyamra, négynapi ismerkedés után, még január elején, elfogadtam a kihívást, és azóta beiktattam a nyelvtanulást a mindennapos tevékenységem közé Amikor szépen haladtam az angol nyelvvel, persze már korábban én is sok helyen, sok tanfolyamon megfordultam, így az első két hónap inkább előhívása volt a régebben tanultaknak, utána sem éreztem azt egy pillanatig sem, hogy abba kellene hagynom. Bátran felvettem még néhány nyelvet angolul, mielőtt még a tudásfát megszereztem volna és úgy vélem jól tettem, mert ez a nyitás ráerősített az angol nyelv jobb elsajátítására. Végül is ezzel elértem, hogy mindennap tanulok angolul:-) Jelenleg a többi nyelv felzárkóztatása a célom, de úgy, hogy közben még néhányszor „megszerzem” az angol tudásfát, így azt remélem, jövő nyártól - ősztől bátran nekiállok vizsgázni szépen sorjában a választott nyelvekből. Még csak 66 éves leszek, nem kell elkapkodnom semmit …:-), a testedzésre is minimum másfél – két órát szánok naponta, így a szellemi – fizikai egyensúlyom kiegyenlítődik, a két unokámmal való rendszeres találkozás pedig mentálisan tovább erősíti lelkemet. Köszönöm a Duolingonak, hogy megteremtette ezt a csodálatos lehetőséget, a hiányosságai, hibái eltörpülnek a hasznossága mellett…, kívánom, hogy tovább is sikeres legyen a vállalkozásuk és valóban hosszútávon segítse a nyelvet tanulni akarókat. Az, hogy ingyenes a programjuk, fejet hajtok Önök előtt, hisz ebben az elüzletiesedett világban nemes lélekre vall önzetlen cselekedetük, úgy vélem ezt sok millió itt tanuló nevében is elmondhatom…

Őszinte tisztelettel: Erdős Pál Attila

2 éve

4 hozzászólás

https://www.duolingo.com/Seneee
Seneee
  • 25
  • 15

Szép eredmények! Mentális és fizikai edzés minden nap; példaértékű nyugdíjaslét'!

Duolingo mellett valamit még tol a nyelvek fejlesztése érdekében?? Én személy szerint az "italki" nevű oldalra regisztráltam és kinéztem egy-két cute kis latinamerikai csajszit akikkel majd beszélgetnék, de a youtuben nézett spanyol kisfilmek alapján annyira még nem érteném mit mondanak csak ha le is írják vagy lassan, tagoltan beszélnének :D

Nekem is célom az angol nyelvvizsga mellé a spanyol és (ha az megvan akkor) a portugál nyelvvizsgák megszerzése is, viszont én pl. a spanyol fa végére értem már egy hónapja és a tesztem csak 2,32-es lett az 5-ből itt duolingon + ugye nem is érzem még annyira ha filmeket nézek (felirat nélkül nagyon nehezen érteném).. szóval mindenképp kell valami szerintem emellé ha vizsgázni szeretnénk belőle.

Anyways.. sok sikert a nyelvekkel és a testedzéssel is! Én is már egy másfél éve igyekszem minden nap egy fél órát mozogni; 109 kilóról lejöttem 83-ra és most már az izom a cél :D

A duolingonak én is nagyon örülök, viszont szerintem csinálhatnának egy ilyen paypal linket vagy nem tudom, hogy aki szeretne az önként adakozhatna mert nagyon sok jó ötletet olvastam már fórumokon, hogy mit lehetne fejleszteni ami nem is annyira bonyolult és azzal, hogy lennének adományok talán a kedv is több lenne updateket csinálni az oldalon. Én egy $10-al mindenképp hozzájárulnék ehhez az egészhez, annyit már bőven adott.

Mégegyszer sok sikert és kellemes nyugdíjas éveket! :D Üdv, Karesz

2 éve

PlErds2
  • 25
  • 25
  • 24
  • 22
  • 18
  • 13
  • 985

Kedves Karesz!

Köszönöm szépen a kedves szavait. Röviden: idén inkább csak duolingozok, még három és fél hónapom van az angol és a francia nyelv ismétlésére és a többi nyelv felzárkóztatására, majd tavasszal valószínűleg a tankönyveimből vágok neki, három – négy hónapot szánok egy - egy nyelvre. Nincs különösebb hallásom, de a memóriám elég jó, aktív újságíró koromban többször készítettem úgy interjút, hogy nem jegyzeteltem, nem rögzítettem a beszélgetést és fejből véstem a papírra, talán ebben bízhatok igazából. Na, rólam ennyi elég is, inkább örülök, hogy mások is szorgalmasak és felismerik, a nyelvismeret fontos, a google, bing etc. fordítások azért még nem az igaziak, különben is az interaktivitás az igazi. A testedzés pedig nélkülözhetetlen a mindennapjainkban, biztos Önnek is jobb a közérzete tőle. Jó tanulást, sikeres dolgos hétköznapokat kívánok és ha a későbbiekben valóban hasznosítani is tudja a nyelvismeretet, még ha csak „csajozási” szinten, már akkor is megéri, megérte áldozni rá az időnket…:-). Az adakozással egyetértek, bár szerényebb mértékben, mint pl. Ashton Kutcher …:-)

Üdv., Pali

2 éve

https://www.duolingo.com/DPP1ENG
DPP1ENG
  • 25
  • 23
  • 18
  • 14
  • 14
  • 13
  • 12
  • 3

Kedves Pál!

Őszintén gratulálok, és fejet hajtok kitartása, szorgalma, lelkesedése előtt! Nagyszerű ilyen történeteket olvasni, és rendkívül inspiráló is.

További sok sikert kívánok!

2 éve

PlErds2
  • 25
  • 25
  • 24
  • 22
  • 18
  • 13
  • 985

Nagyon szépen köszönöm! Viszont kívánom Önnek is! Üdvözlettel: Erdős Pál Attila