1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Gmail ve Face ile giriş Ne ka…

https://www.duolingo.com/profile/Nazli.

Gmail ve Face ile giriş Ne kadar güvenli ?

Başlıkta belirttiğim gibi gmail ve face hesapları ile giriş yapmak ne kadar güvenli olur? Bilgilerimizin ne kadarına ulaşabiliyorsunuz acaba admin / moderatör arkadaşlar =) ?

February 10, 2014

6 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/horizonu

ayrica belirtiyim duolingoyu yapan arkadaslar internet guvenligi alaninda damga vurmus uygulamalar sistemler gelistirmis insanlardir (bkz: recaptcha ) diger bir cok siteden daha guvenli olacagini dusunuyorum. (Bu arada moderator ya da admin olmamakla beraber arkadaslar kismina istinaden yorum yapiyim dedim :) )


https://www.duolingo.com/profile/Nazli.

Yine de teşekkür ederim =)


https://www.duolingo.com/profile/BulentGercek

İşim gereği bu konuyla ilgili bilgi sahibiyim. Çok güzel soru gerçekten. Mekanizmanın işleyişi gereği şifreniz kimsenin eline geçmiyor. Siz Google ile girmek istiyorum dediğiniz de Duolingo Google'a soruyor "şu kullanıcı seni geçiş kartı olarak kullanmak istiyor", hemen arkasından Google'da sana soruyor "ne dersin şu şu kısımlara erişebilecek" diye belirtiyor. Sende "kabul ettim" diyorsun. Nereye erişebiliyor ise erişsin asla şifrelerine ve erişim alanının dışına erişemez. Her giriş işleminde de Google'a sormak zorunda kalıyor böylece. Kısaca siz şifrenizi de değiştirseniz Google kartı giriş için kullanıldığı sürece geçiş sağlanmış oluyor. Akbil basmak gibi birşey yani anlayacağınız. Saygılar.


https://www.duolingo.com/profile/Nazli.

Daha detaylı bilgi için teşekkür ederim Bülent şimdi daha güvenli hissediyorum :P Arkadaşların da günahını almamış oluruz :P


https://www.duolingo.com/profile/BulentGercek

Yok zaten moderatörlerin konu ile gerçekten ilgileri yok. Onların giriş yaptığı alan sadece bu test sisteminin yönetici kısmıdır. Aynı bizler gibi onlar da kendi kullanıcı adı ve şifrelerini giriyorlar. Hatta onlarda Google veya Facebook kullanıyor büyük ihtimal :D O yüzden onların günah yüzdesi 0 bile değil :D


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

Biz hicbir bilginize ulasamiyoruz, Duolingo'nun da genel olarak bilgi topladigini zannetmiyorum

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.