1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. duolingo yanında yardımcı alt…

https://www.duolingo.com/profile/anilsahin

duolingo yanında yardımcı alternatif siteler?

merhaba duolingo'nun yanında gelişimimize yardımcı olabilecek alternatif siteleri paylaşabilirmisiniz?

http://lyricstraining.com/ mesela bu sitede ingilizce seviyemize göreşarkı sözlerindeki boşlukları tamamlıyoruz.

http://www.voscreen.com video Listening Türkçe desteği var.

http://www.kelimeegzersiz.com kelime eğzersizleri için

http://lang-8.com anladığım kadarıyla sosyal bir ortam çeviri dayanışması vs.

February 11, 2014

22 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

(kaynak https://eksisozluk.com/entry/40408211)


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

http://babadum.com/

burada sadece görsel olarak oyunlar oynayabilirsiniz. farklı oyunlar var, kelimeyi görüp ya da duyup 4 resim arasından seçme, gördüğün resmi kelimeler arasından seçme, adam asmaca gibi kelimeyi tahmin etme vs gibi


https://www.duolingo.com/profile/anatolium

güzelmiş keşke türkçe açıklama filan olsa süper olurmuş


https://www.duolingo.com/profile/altunufuk

Bence Duolingo ile beraber en iyi kullanılabilecek uygulamalardan biri de ANKI'dir.

https://ankiweb.net/

Bilgisayar, tablet, telefondan erişebilir ve çalışmalarınızı zamandaşlıyabilirsiniz..

Anki okul döneminde birçoğumuzun yaptığı işi çevreci, verimli ve eğlenceli halde sayısal ortamda yapıyor. Kabaca söylemek gerekirse Anki'yi kelime kartı gibi kullanabilirsiniz. Benim tavsiyem günlük yaklaşık yarım saatinizi bilgisayar başında bir sekmede Duolingo açıkken aynı zamanda Anki yazılımına Duolingo sayesinde öğrendiğiniz yeni kelimeleri ekleyebilirsiniz. Çalışmanızın bittikten sonra yazılımı eşzamanlı kılıp, otobüste vs. harcadığımız vakti Anki vasıtasıyla öğrendiğimiz yeni kelimeleri tekrar etmekle değerlendirebiliriz.

Anki size hangi kelimeyi hatırlatıcağını bilmesini sağlayan özel bir yordam kullanıyor. Diyelim ki siz bir İngilizce kelimeyi tekrar ettiğinizde, karşınıza çıkan kelimeyi hemen bildiyseniz 'kolay', hemen hatırlayamadınız ama bir süre sonra ya da gördükten sonra anımsadıysanız 'orta' ya da kelimenin anlamını gördüğünüz halde hatırlamadıysan 'zor' seçeneğini işaretlemelisiniz. Eğer zor olarak işaretlediyseniz örneğin birkaç dakika içinde, orta dediyseniz birkaç saat içinde, kolay dediyseniz birkaç gün içinde size tekrarlatacaktır. Bu süreler kağıt destenizin kalınlığına bağlı olarak değişse de hatırlamakta güçlük çektiğiniz kelimeyi size daha sık hatırlatarak öğrenmenizi sağlarken, kolay bulduğunuz kelimeleri de tam unutmaya başladığınız zamanda hatırlatıyor. Bu sürelerin belirlemesini sağlayan yordamın geliştirme sürecinde yazılımcılar öğrenme, hatırlama ve unutma üzerine psikoloji gibi bilimlerin çalışmalarından yararlanmışlar.

Anki ile yapacaklarınız sadece dil öğrenme ile sınırlı değil. Kendini tanıtırken gösterdiği gibi kartın ön yüzünde ülke ismi, arka yüzünde başkenti olacak şekilde bir deste sayesinde ülkelerin başkentlerini öğrenebilirsiniz ve aklınızda tutmaya devam edebilirsiniz. Anatomi'de bölümlerin ismini, hukuk terimlerini, belli bir bilim dalı ile ilgili terimler gibi pek çok alanda öğrenmek istediğiniz şeyler için kullanabilirsiniz.

Anki'de kartların ön yüzü ve arka yüzünü sadece yazı olarak değil ses ve/veya görüntü olarak da yükleyebilirsiniz. Var olanlardan bir kart tipini kullanabilir ya da yeni bir kart tipi oluşturabilirsiniz. Kendiniz bir konuda deste oluşturabileceğiniz gibi paylaşılan destelerden birini indirebilir ya da siz de kendi destenizi paylaşabilirsiniz.

Anki öğrenmeyi sevenlerin için gerçekten çok yararlı ve harika bir yazılım. Umarım zamanınızı daha iyi değerlendirmenize yardımcı olursa sevinirim. Sizlerden de Duolingo, Anki, Wikipedia, Wordpress, Stackexchange ve nice kullandığınız, sevdiğiniz, insanlığa faydalı, özgür ve ücretsiz çalışmalara 10$ gibi, ufak da olsa teşekkür mahiyetinde ve kendilerini daha geliştirmeleri için bağışlar yapmanızı rica ederim.

Tüm öğrenme heveslilerine kolay gelsin :)


https://www.duolingo.com/profile/anilsahin

yorumlara yazılan linkleri konuya ekliyorum düzenli olması daha iyi


https://www.duolingo.com/profile/ibrakimi

www.voscreen.com > Listening için www.kelimeegzersiz.com > Çerez niyetine kelime geliştirme...


https://www.duolingo.com/profile/hoobaa

Güzel site teşekkürler


https://www.duolingo.com/profile/murattosan

lyrics training baya eğlenceliymiş :)


https://www.duolingo.com/profile/leyfear

değişik ve ilginç siteler var http://babadum.com u baya bi sevdim :) çocuklara oynat dur


https://www.duolingo.com/profile/KoratBora

Eğer dünyanın birçok ülkesinden, çeşitli seviyelerde İngilizcesi olan değişik insanlarla konuşma pratiği yapmak istiyorsanız bu site ilginizi çekebilir:

http://www.speaking24.com/

Skype üzerinden istediğiniz kişiyi arkadaş olarak ekliyorsunuz. O da sizin arkadaşlığınızı kabul ederse konuşmaya başlıyorsunuz. Burada çoğunluk, İngilizce öğrenmeye çalışan insanlar olduğu için konuşurken sıkıntı yaşanmıyor pek. Yeni insanlarla tanışabilir, yeni ülkeleri, kültürleri tanıyabilir, İngilizce konuşmak ve pratik yapmak konusundaki çekingenliği üzerinizden atabilirsiniz.

Ben başlarda çok çekiniyordum ancak bir süre sonra buradan çok çeşitli arkadaşlar edindim. Önceleri havadan sudan başlayan ve "Nasılsın, nerelisin, neleri seversin v.s." şeklinde gelişen sohbetlerimiz daha sonraları ülkelerimizin sineması, edebiyatı, kültürü ve politikasına kadar ilerledi.


https://www.duolingo.com/profile/Baybarsbay

matamatik gibi birsey varmı


https://www.duolingo.com/profile/MerveYlmaz0

http://lang-8.com/bu uygulamada çıkmak için ne yapıyoruz


https://www.duolingo.com/profile/cem530890

Ücretsiz Engly uygulaması ile eğlenirken İngilizce öğrenmek mümkün! Video izlerken altyazıdaki kelimelere tıklayın, anında çevirisini görün, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde çalışın. Üstelik yalnızca ilginizi çeken videoları, istediğiniz zorlukta izleyin! Hepsi çok kolay ve ücretsiz! https://goo.gl/LRZkx8

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.