https://www.duolingo.com/Pilot_candidates

Daha fazla kelime

Merhaba sevgili moderatör arkadaşlarım . Öncelikle yoğun gayret ve çabalarınız için ayrıca teşekkür ediyorum . Hepinizin bildiği gibi günlük hayatta en çok kullanılan kelimeler bir bölümde 9 ders kadar yer kaplıyor (Örn: Geniş zaman 2 totalde 9 ders) Ben bunu tekrar etmek amacıyla güçlendirmek istediğimde 9 derste verilen kelimelerden sadece 7 tanesini bana sunuyor geri kalanlar kayboluyor bütün kelimeler ile bir güçlendirmeye tabi tutulacak düzenleme yapılabilir mi acaba ?

2 yıl önce

7 Yorum


https://www.duolingo.com/erdiinc.kayaa

katılıyorum bro bencede haklısın

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/Kadircan_toktas

"Kelimeler" sekmesi bizde olmadigi icin su an goremiyoruz ama her ogrendigimiz kelimenin sitede hatirlanma degeri var. O 2 kelime su an karsina cikmiyorsa bunun sebebi sitenin o kelimeyi biliyor olarak degerlendirmesidir. Ilerleyen vakitlerde o 2 kelime karsina gelebilir.

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/Pilot_candidates

Aslında durum tam olarak şu ; İngilizce ağacını bitirmek marifet değil sadece "he demek şunlarda varmış" demeyi öğretir. Asıl mesele burda geçen kelime ve kalıpları iyi öğrenmek , ben ağacı bitirdim mesela bugün oturdum sıfatlara çalıştım hemen akabinde sifatlar dersini açıp güçlendirme yapmaya başladım ama bir testte önüme gelen hep 5 6 kelime oldu , bir testte en az 10 kelime verse ikinci bir tekrar da diğer 10 kelime böyle böyle arttırmak eminim ezber açısından çok faydalı olacak .

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/ersinturac

Bazı konularda size katılmıyorum,bu platformu önemli kılan temel unsur bana göre,sistem algoritmasından ziyade kullanıcıların gönüllü desteğidir.Peki ne tür bir destekten söz ediyoruz, dünyanın çeşitli yerlerindeki farklı kültürlerde ki insanların aynı amaç için birbirleriyle yardımlaşması ve iletişim halinde olması,gönüllü çeviriler,tavsiyeler vs. soğuk gramer kitaplarından öteye giden bir durumdan söz ediyorum burada, dilin esas amacı olan iletişimi en yoğun kullanabileceğin bir yerden

Bazı kişilere denk geliyorum herifler onlarca dil çalışmış ve senden bizden iyi kullanıyor dili peki nasıl?adamlar karşılarına gelen soruların algoritmasını irdelemek yerine öğreneceği/öğrendiği dil her ne ise o dil ile ilgili insanların sorularını cevaplamaya çalışıyor, tartışıyor esas amaç iletişim kurmak ve bu durumun bilincindeler ki çoğumuz bunun farkında dahi değiliz. sıkıntıda burada başlıyor.

başarılar,

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/Pilot_candidates

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim lakin ben burda ne demek istediğinizi daha doğrusu benim hangi cümleme binaen bunları yazdınız anlayamadım dileğim sadece daha fazla kelimenin bir teste sığdırılmasıydı.

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/ersinturac

peki değerli arkadaşım,iyi çalışmalar

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/Pilot_candidates

teşekkürler size de .

2 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.