1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Okullarda Duolingo Kullanımı

https://www.duolingo.com/profile/Atilla28

Okullarda Duolingo Kullanımı

Merhaba

Şuan bir çalışma var mı yada daha önce muhabbeti geçti mi bilmiyorum ama MEB duolingo hakkında bir çalışma yapıyor mu ?

Bilindiği üzere duoligo birçok hükümet, okul ve eğitimci tarafından kabul görmüş bir dil tamamlayıcı platformudur.

Benim tavsiyem şuan sürdürülmekte olan Fatih projesi ile içselleştirme yoluna giderek verimsiz geçen dil derslerini daha iyi noktaya getirebiliriz.

Zaten şuan duolingo'nun okullar için bir çalışması var ancak MEB desteklerse ve hatta hükümet yatırım yaparsa bizim açımızdan çok daha iyi bir duruma gelir.

Hala devam ediyor mu bilmiyorum tablet dağıtılıyordu belki o dağıtılan tabletler biraz daha faydalı olur.

Bu konu hakkında bilginiz veya düşünceleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

İyi çalışmalar. :)

September 25, 2016

2 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Howyoudoing11

Duolingo ile ilgili bir çalışma olduğunu sanmıyorum veya duymadım, onun yerine DynEd yapılıyor. Hoş, ne kadar yararlı bilinmez...Çünkü maalesef herkesin ulaşma imkanı olmuyor. Herkesin evinde bilgisayar,internet olmayabiliyor. Aslında güzel bir program, gerçekten isteyerek kullanılırsa verim alınabilir fakat her gün devamlı olarak girilmesi,aktif olunması gerekiyor. Aksi takdirde bir anda puanını düşürebiliyor. O yüzden okullarda ingilizce derslerinde yaptırılıyor bilgisayar laboratuvarlarında,tabi laboratuvar varsa. Fakat ne dersler ne bilgisayarlar ne de kulaklıklar yeterli, bu yüzden çok verim sağlanamıyor açıkçası. Ayrıca öğrenciler de isteksiz. Bu yüzden öğretmenler sözlü notuyla korkutuyorlar öğrencileri. E peki neden tabletler kullanılmıyor diyeceksiniz...İnternet problemi. Çok yavaş çalışıyordu okulumuzda ve çoğu öğrenci de getirip götürmek istemiyordu...Çünkü vakit bulamıyordu ve yabancı dilin önemini kavrayamamıştı, kavratmamışlardı. İngilizceyi sadece ezberle, sınavda yap, unut olarak görüyordu.O kadar dersin arasında ingilizceyle uğraşmak zor geliyordu. Ayrıca tüm okullara tablet dağıtılamadı henüz...

Halbuki gerçekten öğrenciye yabancı dil isteği aşılansa küçük yaşlarda,dil bilgisi yerine kelime bilgisine de önem verilse, ikinci yabancı dil eğitimi daha erken başlasa,öğretmenler bu konuda daha bilinçli olsa...Bu kadar sene yabancı dil eğitimi görüp 'what is your name'den ileri gidilememesi çok kötü, çok çok kötü...Umarım böyle devam etmez.Düşüncelerim böyle...

Size de iyi çalışmalar...(:


https://www.duolingo.com/profile/SIDDIK25

bir çalışma var mı bilmiyorum. keşke olsa tabi. meb in eba isminde bir platformu var. orada yayınlanacak şekilde geliştirilse veya tabletlere uygulaması indirilecek şekilde eba market platformuna konulsa güzel olur. ancak bizim meb de bu kadar şeyle uğraşacak birileri var mı bilemiyorum.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.