https://www.duolingo.com/Spiritualistce

Merhaba DuoLingo arkadaşları

tam 1 haftada 8. seviyeye ulaştım ingilizce bilgim de yoktu, Sizce iyimi bu?

2 yıl önce

2 Yorum


https://www.duolingo.com/ersinturac

hocam seviye olarak değerlendirmek ne derece doğru olur tartışılır.2 türlü senaryodan söz edebilirim.

ilk senaryo ki olması gereken,Ağaç içerisindeki her bir konuyu(kalıplar,yapılar,kelimeler ve bu kelimelerin kullanıldığı yerler) sağlam bir şekilde kavramalı, dış kaynaklardan bolca destek almalısın.Öğrenmeye çalıştığın dilin belirli bir kısmını burada bulabileceğinden kalanını kendi imkanlarınla sağlaman gerekiyor ve bu uzun ve çetrefilli bir uğraştır.Bu bilinçle dil yolculuğuna çıktığını düşünürsek eğer tebrik ederim gayet iyi iş çıkarmışsın.

Kötü senaryo ise,Ağaç içerisindeki her bir konuyu üstünkörü geçerek bir an önce kursu tamamlama derdine düşen arkadaşlar, kursun son derslerindeki spesifik konuları çalışırken sorulmaması gereken o kadar tuhaf sorular sorabiliyor ki.....

Şayet ciddi ciddi öğrenmek istiyorsan bu dili seviye kavramını unutmalı ve sadece öğrenmeye, araştırmaya ve en önemlisi dili kullanmaya odaklanmalısın.

Kafana takılan soruları sormaktan çekinme elimden geldiğince ve dilim döndüğünce yardım etmeye hazırım.

İyi çalışmalar

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/Spiritualistce

Teşekkürler Hocam Hızlı gitmenin bir faydası yok zaten 8. seviyeden sonrası çok çaba gerektiricek Kolay değil .Bundan sonra kelime hazinemi genişletmem daha önemli. tekrar teşekkürler ustam.

2 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.