1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Jak nam idzie testowanie wers…

https://www.duolingo.com/profile/ryo87

Jak nam idzie testowanie wersji beta?

Cześć, Jak nam idzie testowanie wersji beta? Można gdzieś podejrzeć zgłoszone błędy w tłumaczeniu i postępy w ich weryfikacji?

February 12, 2014

13 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/mirriel

Jeśli o mnie chodzi, to dostałam około 340 maili z potwierdzeniem uznania mojej wersji tłumaczenia :)


https://www.duolingo.com/profile/kzyz

o to na maila przychodzi szkoda że podałem jakiegoś tymczasowego maila przy rejestracji :(


https://www.duolingo.com/profile/ryo87

O kurczaczki, ja tylko kilkanaście. Ale i tak czuję się dumny z mojego wkładu. :)


https://www.duolingo.com/profile/endios

Obawiam się, że nie można podejrzeć błędów. Jeśli chodzi o postęp - jest ogromny, zbliżamy się do dorosłości :)


https://www.duolingo.com/profile/0liwia

Nie jestem do końca przekonana, że dostajecie wszystkie zgłoszenia. Używam Duo offline i podłączam się tylko co 5 lekcji (mam ograniczone pakiety internetowe na smartfonie, a mi najwygodniej w autobusie i w metrze.) Czy to zgłaszanie w tym przypadku dobrze działa?? Bo jakoś od momentu od którego przeszłam na offline, mam mniej odpowiedzi o zaakceptowaniu moich uwag...


https://www.duolingo.com/profile/pkrysiak

Nie wiem na ile faktycznie to odwzorowuje postęp pomiędzy fazą beta a ostatnią, ale w nowej odsłonie podglądu/wyboru kursów pasek postępu działa na całej swej długości. I stety/niestety, ale jeszcze trochę do końca zostało: https://www.duolingo.com/course/en/pl

Dla porównania, pasek postępu kursu rosyjskiego: https://www.duolingo.com/course/en/ru

Ale fakt faktem, po pierwszym boomie jakoś tak przygasł wzrost liczby użytkowników, podczas gdy inne kursy inkubatorowe pną się do góry (vide rosyjski właśnie, prawie milion).

Także żeby nie było że marudzę tylko, bo uważam że nasz kurs jest na świetnej drodze :) Od pierwszego dnia testuję i zgłaszam poprawki, żeby jak najszybciej uzyskał status 'ukończony'.


https://www.duolingo.com/profile/ryo87

Mam wrażenie, że od czasu opublikowania Twojego posta nasz pasek wersji beta w ogóle się nie poruszył! ;P Od czego to zależy ile % wersji beta udało nam się przetestować?


https://www.duolingo.com/profile/pkrysiak

Z tego co gdzieś na forum wyczytałem "contributorzy" kursu mają swój panel z drzewem postępu. Żeby kurs wyszedł z bety to drzewo powinno być cały czas (albo prawie) złote. A złote jest wtedy jak X użytkowników zaliczy dany temat, nie zgłosi problemów czy alternatywnych tłumaczeń, etc.

Także albo jeszcze jest dużo zgłoszeń, albo po prostu jest za mało aktywnych użytkowników (głównie podejrzewam końcowe tematy jako te "nie-dość-sprawdzone-przez-użytkowników").

Także czynników jest sporo, jakie dokładnie wartości powodują postęp/wyjście z bety tego Luis raczej nie powie ;)


https://www.duolingo.com/profile/0liwia

Faktycznie, i dodam, że wyjście z bety nastąpi kiedy procent użytkowników zgłaszających błędów spadnie pod ileś tam (nie wiem ile dokładnie.)

Te końcowe tematy, to zawsze większy problem, bo w każdym języku mało osób dochodzi do końca. Mi zostało jeszcze trochę (sorry, mam też inne rzeczy do roboty ;-) ) ale dochodzę spokojnie do końca. Mam tylko nadzieje, że wystarczająco użytkowników sprawdzi te lekcje przed wyjściem w bety.


https://www.duolingo.com/profile/ryo87

Jak na razie pasek postępu zatrzymał się 66,5% zobaczymy kiedy ruszy dalej ;]


https://www.duolingo.com/profile/ryo87

Już mamy 82% i jakby nie patrzeć nasz kurs dojrzewa w stałym tempie 0,5% dziennie! Jeszcze tylko 36 dni do dojrzałości! ;)


https://www.duolingo.com/profile/pkrysiak

Z tym że en-rus ma już 102%... Także obawiam się, że te 0,5% dziennie to właśnie ustalony z góry "postęp", który nie ma nic wspólnego z faktycznym statusem drzewa i jego stabilności.

Staff Duolingo założył zapewne jakieś ~3 miesiące (tyle minęło od wejścia en-rus do bety) na przejście do ostatniego etapu. A czy się to uda danemu kursowi czy nie, to już trudno :P


https://www.duolingo.com/profile/Flind

Jak wygląda zaangażowanie moderatorów w poprawianie kursu? Widzę, że dwie główne osoby od dłuższego czasu nie logują się na stronie, a zgłaszane problemy nie są poprawiane (https://www.duolingo.com/comment/2183527).

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.
Rozpocznij