1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo'nun günümüzdeki kull…

https://www.duolingo.com/profile/wise_angel

Duolingo'nun günümüzdeki kullanımı

Selamlar herkese.

Arkadaşlar, Duolingo artık bir öğrenme sitesine pek benzemiyor. Neden mi? Çünkü çoğu Duolingo kullanıcılarının amacı, arkadaş eklemek, mesajlaşmak, beğeni kazanmak. (Bu herkes için geçeli değil tabii ki! :) Arkadaşlar, Duolingo bir sosyal medya değil! hatırlatayım. :) Ayrıca şöyle bir şey fark ettim: Bazı kişiler sırf beğeni almak ve beğenilmek için tartışma kuruyorlar. Evet beğeni almak da güzel, ama abartmamalı tabii. Sonuçta tartışma bölümünün asıl amacı "bilgi paylaşmak" ya da "bilgi edinmek"tir. Kısacası arkadaşlar, Duolingo'yu sosyal medyaya benzetmeyelim! Burada çok güzel bilgiler ediniyoruz, ve bu bize yeter. Başarımızı kimseyle paylaşıp beğeni almaya gerek yok... :)) İyi günler herkese!

October 6, 2016

16 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Tarik_2003

Evet, bu konuda bende bir tartışma yollamıştım fakat bunları okumaya zahmet eden biri bile yok. Bu nedenle Duolingo çok kötü bir yere(yani sosyal medya ağına Örn: Facebook, Twitter, Instagram vs.) doğru gidiyor. Bu konu hakkında bazı kişiler görevlendirilip(bunlar tanınmış ve moderatör insanlar) konuşmaları değerlendirebilirler. Büyük ihtimalle bu yorumu da okumaya zahmet etmeyen bazı kişiler çıkıcak ama ben yine de yazdım. :D


https://www.duolingo.com/profile/_NIRVANA_

BAKIN KALBİNİZİ BU ZAMANA KADAR KIRDIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLERİM. BENİM SİZİNLE ÖNCEDEN OLAN TARTIŞMALARIMI UNUTABİLİR MİSİNİZZ??? YENİ BİR SAYFA AÇMAK İSTİYORUM VE SİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM.... <^.^>


https://www.duolingo.com/profile/deepandchilly

Haklısın... :/ Hem de çok. İnsanlar milyon tane arkadaş ekliyor, sanki sosyal medya! ;D


https://www.duolingo.com/profile/Just-.-Me

Kullanıcıların bir çoğunun yaşının küçük olması ve yeterli sayıda ilgilenen moderatör olmamasından kaynaklı bir durum. Ben iki senedir buradayım, geldiğimde nasılsa şuanda aynen o şekilde devam ediyor :)


https://www.duolingo.com/profile/bhelinn

ARKADAŞLAR BU YAZININ KOPYA OLMADIĞINI ANLAYIN LÜTFEN! ARKADAŞIMIZ GAYET AÇIK BİR ŞEKİLDE BU ORTAMIN BİR DERS OTAMI OLDUĞUNU AÇIKLAMAYA ÇALIŞMIŞ -Kİ BU BENCE ORTAK BİR DÜŞÜNCE. BU YAZILARIN KESİNLİKLE ARTIRILMASI TARAFTARIYIM. İNSANLARIN BİLİNÇLENMESİ ÖNEMLİ. HEM KOPYA OLSUN OLMASIN (Kİ YAPACAĞINI DA SANMIYORUM) ÖNEMLİ OLAN ÇIKARILAN SONUÇ. LÜTFEN ARTIK "KOPYA" TARZI ŞEYLER YAZMAYI BIRAKIN! BU YAZININ AMACA LIKE, LINGOT (VB.) ALMAK DEĞİL; İNSANLARI BİLGİLENDİRMEK. LÜTFEN BİRAZ DAHA ANLAYIŞLI OLUN VE YAZIYI TAM OLARAK KAVRAYIN! (yapmayanlara söylemiyorum, lütfen kimse alınmasın.)


https://www.duolingo.com/profile/husniye_ayse

Sana katılıyorum.


https://www.duolingo.com/profile/_NIRVANA_

https://www.duolingo.com/comment/18137405 bu yazınızda resmen bu linktekı kısıden kopya cekmıssınız... Kusura bakmayın esas sırf siz beğeni toplamak için yazmış gibi duruyorsunuz.... :(((((((


https://www.duolingo.com/profile/_NIRVANA_

kusura bakmayın bıraz agır cıktım ama cok rahatsız oldum aynı emtnı gordugumde ve 3 lıngot aldıgınızı gordugumde


https://www.duolingo.com/profile/Tarik_2003

Bu konuda eminim birden fazla tartışma yollamıştır. Ben bir şey demem, insan esinlenebilir ama sırf yazdıklarımı yazarsa yani koplaya yapıştır yaparsa ben buna karşı çıkarım.


https://www.duolingo.com/profile/bhelinn

Kopyala yapıştır değil ki. O yazıdan esinlenmiş yani kopya ile hiçbir alakası yok. Daha kaç kere söylemesi gerek...?


https://www.duolingo.com/profile/bhelinn

Bence bu fikrin-tartışmanın çoğaltılması gerek... Böylece insanlar ister istemez bakar ve durumun farkına varır... Yani... En azından :)


https://www.duolingo.com/profile/wise_angel

Bu dediğinize inanamıyorum! Ne kadar kabasınız! Gördüğü her tartışmayı kopya çeken biri mi söylüyor bunları? Her yerde bir kavga çıkarmayı başarıyorsunuz. Bravo doğrusu! BİR KERE BEN, O TARTIŞMAYA BAKTIM EVET. AMA SİZCE DE AYNISI MI?? O YAZIDAN ESİNLENEREK SİZLERE DÜŞÜNCEMİ BİLDİRMEK İSTEDİM. EĞER BİR DAHA BÖYLE BİR OLAY YAŞARSAM ŞİKAYET EDERİM SİZİ, NE BU KABALIK yaa yeter?! Lütfen söyleyeceklerinizi söylemeden önce birkaç kere düşünün. ..


https://www.duolingo.com/profile/wise_angel

NIRVANA kullanıcısına dedim bunu, yanlış anlamayın.. :)


https://www.duolingo.com/profile/deepandchilly

Evet arkadaş herkese düşman galiba, kavga çıkıyor hep. :D Hakikaten bu tartışmayla nırvana kullanıcısının dediği tartışma bir değil ki!

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.