1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Türkçe konuşanlar için Yunanca

https://www.duolingo.com/profile/Boracasli

Türkçe konuşanlar için Yunanca

Ben Türkçe konuşanlar için Yunanca kursu için başvurmaya karar verdim ancak henüz başvurumu göndermedim. Bu dili kim ya da kimler öğrenmek ister? İstanbul Üniversitesi'nde Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı hazırlık sınıfı öğrencisiyim ancak dersler bana çok sıkıcı geliyor, çünkü zaten temeli atlattım. İngilizce konuşanlar için Yunanca kursu açıldığı için böyle bir adım atmaya karar verdim.

Bu arada Yunanca öğrenerek Atatürk'ün doğduğu evi dil sorunu yaşamadan gezebilir, başta Mikonos ve Girit olmak üzere Ege'deki bütün adalarda (Bozcaada, Gökçeada gibi Türk adaları hariç, zaten ana dilimiz Türkçe) zorluk çekmeden tatil yapabilir, 7Days kruvasanı asıl yerinde yiyebilir ve herhangi bir lokantada uzo veya suvlaki sipariş verebilirsiniz!

October 18, 2016

12 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/ebrukaradas

bende isterdim türkçe konuşanlar için yunanca olmasını müziklerini dinliyorum kulağıma çok tanıdık geliyor bir ara kendi çapımda öğrenmeye çalıştım ingilizceden çok daha da kolay türkçeye cümle yapısına uygun gibi hele bi şu ingilizceyi aradan çıkarsaydım sırada yunanca olacak bu konuda size desteğe hazırım


https://www.duolingo.com/profile/icenavy

Peki sorun yaşamadan Kavala kurabiyesi de alabilir miyiz :) Şaka bir yana gerçekten Yunanca öğrenmek ve Yunan Adalarını gezmek isterim. Sonuçta komşu bir ülkeyiz benzerliklerimiz olacağını düşünüyorum dil ve kültür konusunda. İlk olarak alfabesini sormak istiyorum sana Kiril Alfabesini mi kullanıyorlar yoksa Latin Alfabesiyle mi yazıyorlar?


https://www.duolingo.com/profile/MeteUlku

Yunan Alfabesi kullanıyorlar.


https://www.duolingo.com/profile/icenavy

Mesela bizim alfabemizin adı Türk Alfabesi ama temeli Latin Alfabesi, Yunan Alfabesinde de buna benzer bir durum var mı onu merak etmiştim. Adının Yunan Alfabesi olduğunu biliyordum ama temel aldığı alfabeyi merak ediyordum.


https://www.duolingo.com/profile/Socratos

Bu yaz Girit adasında tatil yapma imkanım oldu. Yediden yetmişe herkes şaşırtıcı derecede İngilizce konuşuyordu. Harika bir deneyim oldu. Bu arada suvlaki harikaydı! :)


https://www.duolingo.com/profile/Dragstyle

Turistik yönden ilgi çektiği için İngilizce konuşulması da kaçınılmazdır. :)


https://www.duolingo.com/profile/Dragstyle

Güzel olur tabi, lakin biraz talebe bağlı, burada kursun açılabilmesi için. Şu anda İngilizce üzerinden Yunanca kursu var. Açılana kadar (o da açılırsa) onunla idare edeceğiz gibi görünüyor.


https://www.duolingo.com/profile/EmirkanAkg

Ben isterdim fakat hala daha açılmadığından İngilizceden devam ettiriyorum Yunancayı


https://www.duolingo.com/profile/Steilll

Evet kesinlikle istiyoruz ama hala yeterli talep oluşmadı sanırım?


https://www.duolingo.com/profile/EmirkanAkg

Arkadaş burayı takip etmeyi bıraktı herhalde, üzüldüm ne diyeyim

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.