Duolingo, dil öğrenmek için dünyadaki en popüler yollardan biridir. En önemlisi, %100 ücretsizdir!

https://www.duolingo.com/asyatmr80

İngilizce Nasıl Çalışılır?

Küçük not kağıtlarının ön tarafına ingilizce kelimeyi altına okunuşunu , arkasına türkçe anlamını yaz , her gün 5 tane boş bulduğun anlarda tekrarlayacaksın . Mesela kelime READ alttaki okunuşu riid , anlamı okumak , kağıdı çevirmeden hemen aklına getirceksin , tekrar tekrar tekrar ede ede , ayda 150 kelime yapar , daha sonra telaffuz için cnbc-e ve e-2 kanallarını seyret türkçe alt yazılı oldukları için , daha sonraki aşama keloğlan ve nasrettin hoca gibi çocuk seviyesindeki kitapların ingilizce basımlarından al ve onlara başla , daha sonraki aşama ingilizce şarkı dinle bol bol , sitelerden şarkı öszlerini de bulabilirsin . Bunları dediğim gibi sistemli bir şekilde yap , 6 ay sonra herhangi bir turistle çok rahat anlaşabilirsiniz :))

1 yıl önce

4 Yorum


https://www.duolingo.com/Straw_Berryy

Çok teşekkürler! Güzel bir yöntem...

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/asyatmr80

Bir şey değil :))

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/ersinturac

İnternette bir yığın gerekli gereksiz bilgi yığını var.Bu söz ettiğiniz yöntemde gereksiz bilgilere dahil edilebilir.Öyle kağıdın arkasına, sağına, soluna anlamını yazarak olmuyor bu iş.

Öğrendiğin kelimeleri gruplara ayır( fiil, sıfat, isim gibi)

Sonraki yapman gereken cümle içinde nasıl kullanıldığını detaylıca araştırmak olmalı akabinde öğrenmiş olduğun kelimeyi kendi cümlende kullan.Az ve öz öğren ilk etapta.Belli bir seviyeye geldikten sonra kitap,haber vs aktif şekilde okumaya çalışarak bilmediğin kelimeleri ve kullanılma şekillerini o tür metinlerde göreceğinden zamanla daha seri ve etkili hale gelecek öğrenme sürecin.

İşleri öyle basite indirgemeyi bırakın artık... bana bir hap ver içinde gramer,kelime bilumum türevleri olsun yabancı biriyle konuşurken şakıyayım filan..

aksini iddia edecek olan arkadaşlar yorumlarına "It's getting dark." cümlesinin çevirisinide dahil ederlerse sevinirim.

haydi iyi çalışmalar.

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/Shodsor
Shodsor
  • 13
  • 11
  • 5
  • 4

Katılıyorum, ayrıca ezberleyeceğimiz kelimenin cümlede kullanımını vs. görmezsek çabuk unuturuz.

1 yıl önce