1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. %51 de bitti

https://www.duolingo.com/profile/asymetryk

%51 de bitti

Merhaba duolingo %51de ama bitti görünüyor. Bu kadar mı yani tamda yeni yeni ısınmıştım. Bundan sonra ne haliniz varsa görün mü deniliyor ?

November 2, 2016

7 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/deepandchilly

Hayır. "Ne haliniz varsa görün" denmiyor. :D Dersleri bitirmiş olabilirsiniz, fakat unutmamak için tekrar tekrar çalışmanız gerekir. :)


https://www.duolingo.com/profile/WECANMAKE

merhaba efendim.

beceri agaciniz dil akiciliginiz yuzde 51'deyken bitmis sanirim yazdiklarinizdan anladigim kadariyla. o yuzde 51 dil akiciligi. azalip artiyor. eger beceri agaci bittiyse guclendir diyerek o akiciligi arttirabiliriz. yeni ders gelebilirmis ileride.

yani evet, ne haliniz varsa gorun deniliyor.


https://www.duolingo.com/profile/bhelinn

Tabiiki öyle denilmiyor.. :) Herşeyin bir sonu vardır, değil mi? Evet. Öyle ise sizin yapmanız gereken şey unutmamanız için düzenli bir şekilde çalışmak! ^^


https://www.duolingo.com/profile/asymetryk

Merhaba tekrardan.

Aydınlatıcı yorumlarınız için teşekkür ederim. Yalnız ingilizceyi bir çok kaynaktan öğrenmeye çalışıyorum. 2 adet görsel eğitim, 3 adet web sitesi bir de duo toplamda 6 farklı kaynak diyebilirim. Diğerlerine nazaran duo kapsamı daha az gibi geldi ve genelde pratik konuşmaya yönelik. Gramerde belli başlı 4-5 zamandan başka bir şey göremedik. Sanki beginnerde bırakmışlar gibi yanlışsam düzeltin.


https://www.duolingo.com/profile/WECANMAKE

biraz oyle ama pek de kucumsenecek seyler degil bence. to beli cumleleri, genis gecmis gelecek zaman ve kiplerini, soru cumlelerini, sifatlari vs ve yaninda bircok kelimeyle beraber cumle kurmadaki mantigi anlatiyor. zaten duolingo tek basina bir sey ifade etmez bence de. beceri agaci bittikten sonra gramer agirlikli ikincil kaynak lazim.

mesela ben duolingo'ya baslamadan once gramer kitabini agir agir isliyordum, orneklere cok zaman harciyordum anlamak icin. ama dun agaci bitirdim ve tekrar gramer kitabina bakayim dedim. uc saatte fono'nun 200 sayfalik gramer kitabini anlayarak, oldukca hizli sekilde bitirdim. tabii zaman cok az gorunebilir ama orneklere bakmama bile gerek kalmadi. cunku zaten duo'da ornekleri bol bol yaptim. kitapta sadece olayin mantiginin nasil oldugunu okuyarak, aklimdaki bilmeden yaptigim seyle ortusturdum.

yani bence ilk once cumle kurup biraz asina olduktan sonra gramer agirlikli calismak daha mantikli. benim faydalandigim kitabin serilerini alta link olarak birakiyorum. siz de faydalandiginiz siteleri yazabilirseniz bilen bilmeyene gostermis olur. :)

fono gramer [https://yadi.sk/d/aRCk47bBmEWNn]


https://www.duolingo.com/profile/asymetryk

Fononun bu kitapları bende var açıkçası duo dan sonra bunlar basit kalıyor ve fonunun ilerleyişi bu noktada pek yararlı olmuyor. Daylight eğitim seti ve miniversite.org videoları çok iyi. ( Özkan Çelen'e bu konuda ne kadar dua etsek azdır. Hiçbir karşılık beklemeden güzel videolar hazırlamış.) Ayrıca

dersimizingilizce.com ingilizcebankasi.com ingilizce.com ingilizcedersin.com

özellikle ilk 3 site sürekli karşılaştırma yaparak çalışıyorum. Gramerde eksiğim kalmadı gibi biraz kelime ezberleyip pratik yapmak şart.


https://www.duolingo.com/profile/WECANMAKE

https://eksisozluk.com/entry/55693748 ve https://eksisozluk.com/entry/49298210

evet aslinda oldukca basit ama zaten benimki temel seviye, liseden kalma oldugu icin simdilik oyle basladim.

buna ek olarak ozkan celen'i ben de takip ediyorum. memrise'den kelime ezberliyorum. yukaridaki linklerde de gramer, listening vs vs bir suru enfes site var. tavsiye ederim.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.