1. Forum
  2. >
  3. Konu: English
  4. >
  5. daha öncede yazmıştım ,faydal…

https://www.duolingo.com/profile/nail38

daha öncede yazmıştım ,faydalı bir cevap aldım tekrar teşekkürler ,halen agacı geçebilecegim gibi

November 20, 2016

6 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/emredeniz07

Size başarılar dilerim ... Devam etmek daha zor... Akıcılık %59 dan %57 düştü çünkü okul derslerine odaklandım ( Bu yıl 5.sınıf :) yaş 10 :) ) ama yinede yapmaya çalışıyorum ...


https://www.duolingo.com/profile/nail38

görünmüyor bu arada 22.seviyeye geçtim.


https://www.duolingo.com/profile/ersinturac

ne demek istedin nail, sorunu anlayamadım.. yardımcı olmak isterim.


https://www.duolingo.com/profile/nail38

şöyle ki ; 22.seviyedeyim mesala en sonda nitelik dersi var kuvvet göstergesi beşe bölünmüş şu an biri yanmıyor daha önce hepsi tamamdı şu an bir derece eksik yanıyor.bu her desr için başıma geliyor tamamladıgım göstergeler sönüyor .


https://www.duolingo.com/profile/ersinturac

hocam şimdi söyle düşünelim,becerilerini güçlendir dediğimizde karşımıza gelen soru sayısı 20-30 civarı..biz sürekli yeni beceriler öğrendikçe öğrendiğimiz kelime sayısı paralel olarak artmakta fakat genel tekrar yaptığımızda sorulan soru sayısı aşağı yukarı(yanlış sayına göre)sabit kalmakta.Buraya kadar her şey olağan, sorun şurada başlıyor.. günde 1 veya 2 kere genel tekrar yaptığımızı düşünelim.. şimdiye kadar görmüş olduğun/öğrendiğin kelimelerin çok az bir kısmı karşına soru olarak gelecektir ve kalanı bir süre sonra unutulabileceği için öyle bir derecelendirme söz konusu.Bununla karşılamamak için fırsat buldukça genel tekrar sayısını çoğaltmalıyız ki, karşılaştığımız kelime sayısında orantılı bir artış olsun.Bir kelimeyi öğrenebilmemiz için farklı zamanlarda 7-8 sefer onunla karşılaşmamız gerektiğini göz önünde bulundurduğumuz vakit, her şey çok daha keyifli hale gelecektir.

Hikaye kısmını bir kenara bırakıp özetlersem..Yeteri kadar genel tekrar yapmaman ve sadece yeni becerilere odaklanmış olmandan ötürü öyle bir sorunla karşı karşıyasın..fırsat buldukça bol bol genel tekrar yapmalısın..


https://www.duolingo.com/profile/nail38

Cok iyi anladim cok tesekkurler

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.