1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. NASIL PRATİK YAPILABİLİR?

https://www.duolingo.com/profile/sorumsuzz

NASIL PRATİK YAPILABİLİR?

İngilizce'yi pekiştirmenin en iyi yolu pratik yapmaktır mâlum. kağıt üzerinde öğrenilenler hafızaya kazınsa bile iş konuşmaya gelince gırtlaktan yukarı bir harf bile çıkamayabiliyor ne yazık ki. (anlıyorum ama konuşamıyorum sendromu+ okuduğumu anlıyorum ama dinlediğimi anlayamıyorum sendromu).

ben internet üzrinden birkaç site buldum ama pek verimli olmadı. bazı uygulamalrda konuşturma esaslı egzersizler olsa da gerçek konuşmanın yerini tutmuyor. peki çevresinde ingilizce bilen birileri olmayanlar nasıl pratik yapabilir? bunun için uygun bir site veya bir topluluk, mobil uygulama var mıdır bildiğiniz.

November 29, 2016

5 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/osmanalka

Google Play'de ''Wakie'' adlı bir uygulama var. Dünya çapında rastgele insanlarla ingilizce konuşuyorsun. Telefon araması gibi.


https://www.duolingo.com/profile/deepandchilly

Yabancı dizi/film izlemek de çok işe yarar. :] Alt yazılı olduğu sürece, hem duyduklarınız aklınızda kalır hem de anlamını öğrenirsiniz..


https://www.duolingo.com/profile/bhelinn

Kısa, "starter" seviye kitaplar okuyabilirsiniz. Ve kesinlikle sözlük okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Böylece kelime haznenizi geliştirmiş olursunuz. İyi dersler! =)


https://www.duolingo.com/profile/Mr.Tugrul

Voscreen diye bir site var. İngilizce filmlerden bir parça alıyorlar ve sana Türkçe'sini soruyor, iki şık var. Bir de süreli, tavsiye ederim.


https://www.duolingo.com/profile/Kiryuus

Bende aynı sorundan muzdaribim. Anlıyorum ama konuşamıyorum. Gerçekten en faydalısı ne olur bilemiyorum bulamıyorum da. Birkaç yabancı arkadaş buldum onlarla konuşayım dedim ama uzun vadede olmadı maalesef.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.