1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Zamrożenie czasu nie działa?

https://www.duolingo.com/profile/WojtekDe

Zamrożenie czasu nie działa?

Nie robiłem wczoraj lekcji i wykupiłem zamrożenie czasu, mimo to przepadły mi dzisiaj dotychczasowe dni nauki. Jak to działa?

February 25, 2014

14 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/yuioyuio

Szczerze mówiąc wykupiłam zamrożenie, ale jeszcze nie miałam okazji go przetestować, ale na wszelki wypadek jest w pogotowiu. Być może jest tak, że trzeba je wykupić wcześniej niż tego samego dnia, kiedy ma działać. W końcu jego idea jest taka, że jest to koło ratunkowe, kiedy np. nie masz internetu i masz wtedy 1 dzień na wykombinowanie czegoś. Zamrożenie trwa 24 godziny, od północy do północy wg strefy czasowej, w której byłeś kiedy zakładałeś konto.

W każdym razie, polecam kupienie nauki na czas. Płaci się za to tylko raz, a zostaje na zawsze. Można też jednorazowo zdobyć 2x więcej punktów niż w normalnym trybie. A przede wszystkim wystarczy odpowiedzieć poprawnie na JEDNO pytanie, aby mieć zaliczoną naukę na dany dzień. Jeśli masz więc możliwość wejścia na Duolingo, równie dobrze możesz odpowiedzieć na jedno pytanie i nie wykorzystywać zamrożenia (które jednak warto mieć w zanadrzu na wszelki wypadek.

Mam trochę zbędnych lingotów, więc jeśli ktoś chciałby sobie kupić naukę na czas, to mogę dorzucić, tylko napiszcie ile potrzebujecie ;)


https://www.duolingo.com/profile/sergiej

"Szczerze mówiąc wykupiłam zamrożenie, ale jeszcze nie miałam okazji go przetestować, ale na wszelki wypadek jest w pogotowiu."

Dobrze Cię rozumiem? Wykupuje sobie np. dzisiaj, ćwiczę codziennie, ale nagle za dwa tygodnie coś mi wypada i zamrożenie zadziała samo? Jeśli tak to jestem zły, bo straciłem niepotrzebnie ładne pasmo :/


https://www.duolingo.com/profile/SiaraJr

Tu jednak jest coś nie tak, przez stronę www mam dobre pasmo czyli na dzień dzisiejszy 35 dni. Natomiast na e-maila przychodzą powiadomienia, że mam 3 dniowe pasmo z rzędu tak samo jest gdy robię duolingo na tablecie z androidem(w aplikacji mam 3 dniowe pasmo). Czyli to zamrożenie jeszcze coś szwankuje...


https://www.duolingo.com/profile/kola_m

Na emaila przychodzi Ci pasmo z angielskiego, czyli ile dni pod rząd go ćwiczyłeś. Duo zapisuje osobne pasma dla każdego języka, którego się uczysz i to właśnie te pasma przychodzą Ci na emaila. Pasmo na WWW to dni, w których uczyłeś się jakiegokolwiek języka. Gdy kupujesz zamrożenie, zachowuje Ci się tylko pasmo WWW, a wszystkie pasma "językowe" się zerują (zobacz drugą kropkę pkt. 9. https://www.duolingo.com/comment/1426103 - po angielsku). Gdy ćwiczyłeś angielski np. 3 dni z rzędu po zamrożeniu, te 3 dni przyjdą Ci na maila, jeśli następnego dnia do późna nie będziesz ćwiczył.


https://www.duolingo.com/profile/SiaraJr

Czyli wszystko już jasne :) dzięki wielkie


https://www.duolingo.com/profile/yuioyuio

Nie korzystam z aplikacji, więc nie wiem dokładnie jak to jest teraz. Wiem na pewno, że przed wprowadzeniem nowego layoutu było coś takiego jak pasmo ogólne i pasma dla poszczególnych języków. Zamrożenie działało wtedy tylko na pasmo ogólne, a w aplikacjach były tylko pasma dla poszczególnych języków, więc zamrożenie nie działało dla aplikacji. Nie wiem jak to działa w tej chwili.


https://www.duolingo.com/profile/WojtekDe

Dzięki za odpowiedzi, uważam jednak, że powinna być informacja o sposobie działania tej funkcjonalności. Mogłem to wykupić dawno temu i trzymać na wszelki wypadek, ja jednak czekałem do ostatniej chwili, bo myślałem, że wykupuje się to w dniu, w którym wiem, że nie będę mógł się uczyć. Wszystko jednak wskazuje na to, że działa to dopiero od następnej pełnej doby. Straciłem pasmo i teraz już nie mam motywacji żeby tu wchodzić codziennie :)


https://www.duolingo.com/profile/pankrzysio

Mam podobne pytanie w tej kwestii: Czy można wykupić sobie zamrożenie czasu na kilka kolejnych dni?


https://www.duolingo.com/profile/kola_m

Każdy dzień kosztuje kolejne 10 lingotów. Drugie, trzecie itd. "zamrożenie" można kupować dopiero, gdy przycisk "Kup za 10" stanie się zielony.


https://www.duolingo.com/profile/WojtekDe

Testowałeś to u siebie? bo ja kupiłem w dniu w którym nie mogłem się uczyć. Status zmienił mi się na "Włączone", mimo to następnego dnia, dni nauki przepadły. Być może trzeba to wykupić dzień wcześniej, powinna być jakaś informacja jak to działa.


https://www.duolingo.com/profile/kola_m

To "zamrożenie", które kupiłeś działało tylko przez te np. 10h, które pozostały do północy. Jak nie robiłeś lekcji przez cały następny dzień (od 0.00 do 23.59) i nie kupiłeś drugiego zamrożenia następnego dnia, dni nauki przepadły.


https://www.duolingo.com/profile/SiaraJr

Ja wykupiłem zamrożenie czasu jakieś 2 tygodnie temu, akurat w niedziele nie miałem czasu na duolingo i zadziałało bez problemu :)


https://www.duolingo.com/profile/CharlesSTG

U mnie jak u innych: na www jest ok a na apce liczy od zera mimo, że punkty i lekcje się zgadzają.

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.