1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Posun v hodnocení.

https://www.duolingo.com/profile/Avtokrat

Posun v hodnocení.

Duolingo je super, ale nevím jak dál. Jsme na úrovni 60 a posledních 25 dnů bez posunu dál. Jaká je nejvyšší úroveň a je možné se ještě posunout dál?

December 30, 2016

18 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/widle

Možná jste chtěl říct na úrovni 25 a posledních 60 dnů bez posunu? Každopádně úrovní je 25, dál už to nepůjde. Strom máte hotový dávno, procvičujete dlouhodobě, jak tak na to koukám, Duolingo vám už nic moc nového nedá. Spíš bych doporučila se do jazyka ponořit přímo, bez nuceného překládání, ať už budete číst, koukat na filmy nebo si s někým popovídáte.


https://www.duolingo.com/profile/Avtokrat

Ne, myslel jsme to, jak jsme to napsal. V duolingu se ukazuje znalost angličtiny - tedy alespoň na mobilu, kde mám Android. Moje znalost je již řadu dní procentuálně 60%. Rád bych se zlepšil, ale nevím jak. Úroveň znalostí je 25, to vím, ale procentuální znalost se zpočátku zvyšovala, pak se to seklo na 60%. Pokud si zadám www.duolingo.com a můj profil, tak se ukazuje Plynulé vyjadřování v angličtině 60%.


https://www.duolingo.com/profile/widle

Jo tohle. No, ta plynulost je dost divoké číslo a nikdo neví přesně, kolik je maximum, ale do stovky určitě nejde, to je záměr.


https://www.duolingo.com/profile/Avtokrat

Aha, o:((( njn., život není peříčko...Nicméně - stále dělám chyby a tím pádem je škoda dále duolingo nevyužívat...je super.


https://www.duolingo.com/profile/widle

Jasně, pokud máte dojem, že vám to ještě pořád pomáhá, tak v opakování pokračujte, možná tam ještě pár procent naskáče. Ale jak daleko to půjde, to vám neřeknu.


https://www.duolingo.com/profile/vili69
  • 1969

snažte se, už mám 73% a stále stoupá... :)


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Děláte nadále cvičení na mikrofon?


https://www.duolingo.com/profile/Avtokrat

Pokud je to dotaz na mě, tak ano. Obecně podle mě je nejlehčí dělat Duolingo na IPad - stran nápovědy atd. Na druhem místě je mobil (Sony s Androidem), nejtěžší je to dělat přímo před www.duolingo. Tady je velmi málo nápovědy, překlady se fakt musí překládat a ne vybírat. Mikrofon asi vypnu, podle mě to už nemá cenu.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Ptal jsem se pod komentářem, na který jsem reagoval, protože mám podezření, že kdo nevypne cvičení na mikrofon bude zvýhodněn v procentu plynulosti.

Vašim zkušenostem sice rozumím, ale chovám se jako uživatel vcelku obráceně. Když je to lehké, nic mě to neučí. Dětské skládanky a slovní pexeso mi přijdou jako hrozná ztráta času. Proto aplikaci nesnáším a i z mobilu chodím jen přes prohlížeč, a dělám hlavně cvičení s měřením času. A protože se Duo rozhodlo uživatelům dávat jen minimum cvičení na překlad do cílového jazyka (pro mě španělština), raději se to učím obráceně (EN pro mluvčí ES). Opět se tedy vyhýbám snadnosti, aby tady můj čas k něčemu byl. Iluze pokroku s minimem námahy je ale pro většinu uživatelů atraktivnější než skutečný pokrok s námahou, a proto Duo dělá věci tak, jak je dělá--chce mít co nejvíc uživatelů.


https://www.duolingo.com/profile/Avtokrat

To je jasné - ale pokud mám hodně chyb v aplikaci, nemá smysl se posunovat na internet. A máte pravdu, že iluze pokroku je nad zlato...na rozdíl od soli je to ale blbost.


https://www.duolingo.com/profile/vili69
  • 1969

Aha, tak to byl možná dotaz na mě. Mikrofon nepoužívám, je vypnutý už od startu. Duolingo procvičuji jen a pouze přes webovou aplikaci, používám téměř výhradně cvičení na čas a samotného mě zajímá, kam až to "číslo plynulosti" vyleze, přestože to opravdu o ničem nesvědčí. Hm, bylo by to krásné, kdybych uměl mluvit na 73% plynule anglicky... Někde jsem se tady dočetl, že jakási maximální dosažitelná hranice je mezi cca 50-60%, takže mě překvapilo, když jsem ji překonal. Mám ale vysledované, že aby toto číslo stoupalo nad cca 60%, chtělo to cca 40XP denně, nad cca 70%, to už chce denně aspoň 60XP. Jen mě zajímá, jak to má programátor vymyšlené. Čekám, že to bude čím dál pomalejší a bude to chtít více XP za den (a za nějakou dobu mě to přestane bavit).


https://www.duolingo.com/profile/Avtokrat

Co je to cvičení na čas? Jinak dělám denně tak 70 a už dva měsíce jsem na 69%..


https://www.duolingo.com/profile/vili69
  • 1969

To chce vydržet, ono to vyleze. Jde to fakt hodně pomalu. Já už to beru jen jako sport a otázku cti. Několikrát se mi stalo, že při spuštění Dua jsem měl 71, po opakování fanfára a 72. Druhý den to samé - na začátku cvičení 71, po cvičení fanfára a zase 72. Až když jsem "přitlačil" na XP, už to zůstalo na 72. K tomu cvičení: vyberu si co chci cvičit, zvolím "posílit" a pak buď "procvičování bez měření času" nebo "měřené procvičování". Kdysi jsem to měřené procvičování "zakoupil" za 10 lingotů. U cvičení na čas je max 20XP na cvičení, u "bez měření času" je max 10XP na cvičení. Tak je to u webové aplikace. Jak je to u aplikací pro telefony a tablety, to nevím.


https://www.duolingo.com/profile/Avtokrat

Díky, zkusím to.


https://www.duolingo.com/profile/Sarileska4

Ahoj, kurz jsem absolvovala, jsem na úrovni 17 ale nemohu nikde najít další pokročilejší level. Nebo teď už mám jen procvičovat? Ani v mobilní verzi na androidu, ani na PC s windows nemohu žádný další kurz najít. Mluví se tu o úrovních A,B,C, ale kde ? Moc děkuji za odpověď.


https://www.duolingo.com/profile/widle

Žádný další, pokročilejší kurz neexistuje, takže teď můžete už jen procvičovat.

Úrovněmi A, B, C asi myslíte tohle: https://cs.wikipedia.org/wiki/Spole%C4%8Dn%C3%BD_evropsk%C3%BD_referen%C4%8Dn%C3%AD_r%C3%A1mec To je ovšem obecná klasifikace a Duolingo rozhodně nepokrývá všechy stupně, spíš jen to A1-A2.


https://www.duolingo.com/profile/vladimir76173

Mám 77 a stále dělám chyby, tak jednu za lekci. Vylezlo to na 77, pak jsem udělal pár chyb a spadl jsem na 76. Dal jsem si záležet a vrátil jsem to zpátky na 77. Myslím, že si každé procento musíme zasloužit. Zajímalo by mě kdo má nejvíc. Procvičuji tak 300 za den. Nejvíc mě motivuje klub. Vždycky se tam najde někdo s kým si to rozdám v týdenní soutěži.


https://www.duolingo.com/profile/Avtokrat

Já se přes 77 nemohu dostat už půl roku.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.