https://www.duolingo.com/profile/Karolassss

Języki w duolingo

Mam pytanko do starszych stażem. Chciałbym zacząć nauke języka niemieckiego, ale z tego co widze można sie go uczyć tylko znając angielski i rozpocząć kurs z angielskiego na niemiecki :/ Czy jest możliwość uczenia sie z polskiego na niemiecki? Może gdzieś nie dostrzegłem w wyborach opcji nauki. Zauważyłem też, że z języka polskiego tylko można uczyć sie angielskiego. Czy duolingo jest tak słabo rozwinięte narazie w języku polskim? Kto wie niech sie wypowie.

January 1, 2017

9 komentarzy

Sortowanie: najlepsze posty

https://www.duolingo.com/profile/mimikako

Dla mówiących po polsku jest dostępny na razie tylko angielski, ale czy jest na prawdę tak słabo rozwinięte? Zawsze mogło nie być żadnego kursu dla Polaków:) By można stworzyć nowe kursy potrzeba ludzi posługujących się biegle językami, a tymczasem możesz zacząć naukę języka niemieckiego w języku angielskim, podszlifujesz dwa języki za jednym razem:)

January 1, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Karolassss

A jak to jest z nauką rosyjskiego i ukraińskiego, bo widze, że ukraińskiego sie uczysz. Czy potrzebna jest klawiatura z cyrylicą?

January 1, 2017

https://www.duolingo.com/profile/mimikako

Ucząc się ukraińskiego masz możliwość przełączania wyświetlanego tekstu; albo w cyrylicy, albo.. nie (tzn. zamiast мама → mama) i to samo tyczy się tekstu wpisywanego, możesz wpisywać za pomocą cyrylicy lub naszymi ''zwykłymi'' literami. Przy takim wpisywaniu zaznacza mi wyraz jako błędny, poprawia go na język ukraiński, ale zdanie zalicza jako poprawne. Co do używania cyrylicy, w pewnym momencie pojawia ci się napis pod polem do wpisywania o zmianie układu klawiatury, przekierowuje to na stronę, gdzie podana jest instrukcja jak dodać język do klawiatury.

January 1, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Karolassss

A powiedz mi jak to jest z osiąganiem celu jak sie ma kilka języków dodanych tak jak np. Ty. Czy jeśli przykładowo zaliczysz z angielskiego 50pkt bo taki masz cel dzienny zalicza Ci dzień nauki? Czy musisz z każdego języka osobno osiągnąć dzienny pułap 50 pkt i wtedy Ci zalicza dzień?

January 1, 2017

https://www.duolingo.com/profile/mimikako

Osiąganie celu jest ogólnym mechanizmem, nie jest zależne od kursów jakie masz włączone. Także niezależnie w którym kursie uzyskasz dzienny pułap, jest on zaliczony i taki zostaje, nawet jak przełączysz na inny kurs.

January 1, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Karolassss

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :)

January 1, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Igr_Ek

No to niezły mamy luksus. Dobrze, że mamy kurs angielskiego, tak samo dobrze, że mamy google i wikipedie. Moglibyśmy ich nie mieć, więc się cieszmy z tego co mamy. Sam nie wiem czy tego typu demagogia jest właściwa.

Kolejną sprawą jest fakt tego, że nie znając angielskiego na tyle, a żeby rozumieć komendy, tudzież wyjaśnienia gramatyczne, taka nauka nie da żadnych rezultatów, nie sądzisz? Szlifować moża tylko to, co już się posiada, bo powietrza chyba nie poszlufujesz. Prawda?

Pozdrawiam i życzę ciągłej determinacji do nauki w 2017 roku.

January 1, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Viktoren8903

Nie ma możliwości uczenia się niemieckiego znając tylko polski.

January 3, 2017

https://www.duolingo.com/profile/MFZSTAR

Polsko-angielskie duolingo zostało stworzone w Inkubatorze więc nie mów, że duolingo jest słabo rozwinięte.

March 21, 2017
Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.