https://www.duolingo.com/profile/Patrycjauk4

czy da się nauczyć obcego języka w stopniu komunikatywnym po 20 rż

hej, kiedy zaczeliście uczyć się nowych języków i czy udało wam się je opanować choćby w stopniu komunikatywnym, może komus udało się biegle opanować? Oczywiście nie mówię tu o językach których uczyliście się od podstawówki ale o te z którymi zaczeliście przygode podczas studiów/po liceum.

January 3, 2017

8 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/antoniinotna

Angielskiego zacząłem się uczyć po sześćdziesiątce. Uważam ,że są jakieś już wyniki mojej nauki angielskiego.

January 5, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Hildegarda380649

@antoniinota.Podzwiwiam:). Jezyk angielski wbrew pozorom nie jest "taki"latwy jak niektorzy mowia.Ucze sie tego jezyka na Duolino i Memrise , slucham roznych ale tylko anglojezycznych stron (bez napisow) np. Learning English Conversation, IELTS- Speaking Interview Przyjemnie sie to slucha i oglada. Znam bardzo duzo slowek ale ukladanie zdan idzie mi gorzej. Bardzo sie staram ale mam chwile zwatpienia. Musialabym sie nauczyc tego jezyka ,poniewaz od niedawna mieszkam w Anglii ale mieszkam wsrod Polakow i dlatego to jest moj problem. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

November 3, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Antoni, trochę szkoda, że praktycznie zrezygnowałeś już z nauki... :)

May 18, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Add-i

Na luzie że się nauczysz. Wszystko zależy od twojego zaangażowania w naukę. Zwróć uwagę ile osób wyjechało za granice nic nie wiedząc, a teraz normalnie używają obcego języka. Samemu uczę się angielskiego, głównie dzięki tej aplikacji. Jeżeli naukę bierzesz na poważnie to dam ci małą rade zacznij przeglądać słowniki tematyczne, są w necie za free. Powodzenia :)

January 3, 2017

https://www.duolingo.com/profile/strzyga956

Oczywiście, że się da. W każdym wieku się da, może być co najwyżej trochę trudniej. Trzeba się po prostu do tego faktycznie przyłożyć, uczyć się systematycznie i nie zrażać się jeśli nie wychodzi od razu.

January 4, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Patrycjauk4

dzięki za odpowiedzi ;)

January 5, 2017

https://www.duolingo.com/profile/westolia

Jasne, że się da. Są osoby, które dopiero na studiach zaczęły się uczyć danego języka (z tego co pamiętam Aleksandra Wisniewska - youtuberka - miała taką właśnie sytuację) i potem używały go np. w pracy na co dzień, więc jeśli będziesz się systematycznie uczyć, to oczywiście :)

January 5, 2017

https://www.duolingo.com/profile/AzRael4

Wiek nie ma znaczenia, najważniejsze to chęci, motywacja i systematyka. Jeśli to jest to i będą wyniki u jednych szybciej u innych później ale będą u każdego :)

November 4, 2018
Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.