1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo etkili oluyor mu

https://www.duolingo.com/profile/merimed

Duolingo etkili oluyor mu

bu siteyi yeni buldumda başladım kullanmaya güzel içerikleri var az çok ingilizceye sahibim fakat site gerçekten ileri seviyelerde işe yarıyo mu ?konuşma yönünden,yardımcı olursanız sevinirim.

January 3, 2017

7 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/akif1990

Etkisinin uzun vadede çalışılarak görülebilir Tek başına duolingo çalışarak bir yere kadar gidilebilir bir çok kaynaktan yararlanmanızı öneririm ki bende öyle yapıyorum.


https://www.duolingo.com/profile/Straw_Berryy

Duolingo ile çalışırsanız çok iyi öğrenirsiniz. Fakat İngilizceyi dört dörtlük öğrenmezsiniz.


https://www.duolingo.com/profile/tugba357386

başka neleri öneririsinz


https://www.duolingo.com/profile/Denizbskr

kelime dağarcığınızı genişletmek için memrise adlı bir uygulama var onu denemenizi tabsiye ederim


https://www.duolingo.com/profile/tugba357386

teşekkur ederim denicem


https://www.duolingo.com/profile/zeze.2016

duolingoda dil öğrenmeye çalışmalıyız evetama sadece okuyarak yaparak anlayamayız .Bunun daha faydalı olması için aynı zamanda dil kursuna gitmeliyiz. Ama az çok işine yarar.Ama bir dil kursuna gitmeni tavsiye ederim ..


https://www.duolingo.com/profile/ozanbora3

pek işe yaramıyor çünkü duolingo sadece temel düzeyde cümle kurmayı ve kelime hazneni geliştirmeyi sağlıyor.Onun dışında bir etkisi olduğu söylenemez bu yüzden ben duolingo ağacını son ikisini yapmadan bıraktım.Bence asıl öğretici olan basit konuşma videoları içeren altyazılı videolar izleyip gramer çalışmak.Bunla ilgili çok güzel siteler var. Eğer ingilizce dil seviyen elementry düzeyinde ise faydalı bir program forumlarda güzel şeyler paylaşılıyor.Ama onun dışında bir süre sonra öğrenmekten ziyade rutine sarıyor hatta iş tamamen ezbere dönüyor çünkü klavye başında bilemediğin bir cümleyi yanlış yazdığın da ikinci kez karşına çıktığında bu sefer cümlenin yapısını incelemekten ziyade direkt yazıyorsun.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.
Başla