https://www.duolingo.com/profile/akif1990

Altyazı

Merhaba arkadaşlar dizi, film vs. videoları izlerken İngilizce alt yazılarıyla birlikte mi izlemek daha faydalı olur yoksa alt yazısız mı izlemek?

January 5, 2017

3 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/civcivcik666

Merhaba. Aslında hangi seviyedeysek ona göre izlemek gerekir ama yine de bir tercih meselesi bu. Konuşulanı seçip/seçememeden önce duyulan cümleleri anlamak gerek. Bunun için de ne kadar altyazısız film izlediğimizin pek önemi olmaz, eğer duyduğumuz şeyin anlamını bilmediğimiz takdirde. Tafdi.com ve Sezonlukdizi.net sitelerini öneririm. İkisi de neredeyse eklediği tüm film ve dizilere Ingilizce altyazı da ekliyor.


https://www.duolingo.com/profile/akif1990

yorumun için teşekkürler Lost dizisini indirdim(orjinal dilinde) onu izlemeye başladım İngilizce Alt yazı seçeneği de var.o yüzden sordum biraz kararsız kaldım alt yazılı mı alt yazısız mı izleyeyim diye. 1 bölümü alt yazılı izledim gerçekten de 57 günlük seride duolingonun faydasını gördüm Çok uzun cümleleri tam olarak anlayamasam da kısa cümleleri fevkalade anlıyorum .Bi yola girdik artık Allah sonumuz hayır eylesin :)


https://www.duolingo.com/profile/civcivcik666

Rica ederim. Ben de sözünü ettiğim sitelerden online olarak izliyorum ama daha çok önceden defalarca izlediğim ve replikleri neredeyse ezbere bildiğim şeyleri izliyorum. Böylece hem yeni kelime öğreniyorum hem de okuma işini geliştiriyorum. Yavaş yavaş gidiyorum yani. Motivasyon olduğu sürece bu işin sonu hayır. :)

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.