1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo je doteraz moja najl…

https://www.duolingo.com/profile/Renusqua

Duolingo je doteraz moja najlepšia voľba

Chcela by som zo srdca poďakovať všetkým, ktorí sa na tvorbe Duolinga podieľajú. Ešte na začiatku októbra som bola večný začiatočník. Patrím do generácie, ktorá drvila ruštinu a nemala možnosti cestovať. Dnes, po 85 dňoch každodennej práce s Duolingom som dokončila základný strom, dosiahla 16 úroveň a podľa programu hovorím anglicky na 71%. Pre mňa dosť na to, že som začala bez problémov čítať jednoduchšou formou napísané anglické knižky. A baví ma to! Škoda len, že sa tu za získané lingoty nedá dokúpiť rozšírenie stromu. Iste, Duolingo nie je dokonalé, ale je to doteraz moja najlepšia voľba.

January 9, 2017

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/vladimir76173

Souhlasím. Mám 116 dní a nemíním přerušit. Za lingoty by se mohly třeba nakupovat nějaké jednoduché texty, myslím příběhy , pohádky atd...


https://www.duolingo.com/profile/Renusqua

Ahoj Vladimíre, to využitie lingotov na príbehy či rozprávky je veľmi fajn nápad. Možno sa bude pozdávať aj českým tvorcom Duolinga (ktorým patrí môj obdiv a vďaka aj za výborné komentáre) a rozšíria o ne obchod. Ja by som sa teda rozhodne za takýto nákup prihovárala. A myslím, že aj ďalší "duo-nadšenci". Keď totiž doberiete strom, boli by skvelou výzvou.


https://www.duolingo.com/profile/Standa_3333

Sám bych chtěl aspoň tímto způsobem poděkovat a to s obrovskou vděčností tvůrcům, servismanům a překladatelům tohoto programu. Pro mě osobně je to dokonalý produkt, se kterým se v této české kotlině nesetkávám moc často pokud vůbec. Dokonce i psychologicky propracovaná věc neskutečně motivující. Sám jsem "oběť" této psychologie. Dříve jsem se aspoň před spaním snažil učit z knihy Angličtina pro samouky z roku 89, která po gramatické stránce je velmi dobrá. Ale možnost při jednom skloubit mluvení, naslouchání a psaní je nedostižná. Teď věřím, že ji zvládnu na dost vysoké úrovni, i když jak říkám, v cizině jsem schopen se domluvit docela obstojně. Do roka doufám, že i slovem i písmem. Moje číslo je 45/52 (nepřetržitých a jediných dní/procenta).


https://www.duolingo.com/profile/arc.en.ciel.29.9

Ahoj. co používáte ke studiu kromě tohoto programu? Myslím především zda používáte nějakou dobrou učebnici. Učím se sám, zatím jen pomocí tohohle, jsem uplně na začátku a asi by to chtělo si pořídit i nějakou učebnici.


https://www.duolingo.com/profile/Renusqua

Ahoj Václav, skús www.englishhacker.cz. Tento online kurz postupne vytvára veľmi šikovná Markéta Ružičková. Momentálne existuje asi 28 lekcií. No a ak by si sa dostal ešte k "socialistickej" učebnici Angličtina pro samouky - považujem ju na jednoduché vysvetlenie gramatiky za the best.


https://www.duolingo.com/profile/rychly

Podle mě je výborná kniha: Nová cvičebnice anglické gramatiky: 8500 příkladů s řešením na protější straně (Sarah Peters, Tomáš Gráf) i starší vydání jsou obstojná. Jinak Duolingo je výborné.


https://www.duolingo.com/profile/MatouekJet

Moje teda rozhodně taky

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.