Duolingo jest napopularniejszą metodą nauki języków na świecie. A co najlepsze, jest w 100% darmowe!

https://www.duolingo.com/Fadopastor

Czy opłaca się zaczynać kurs Angielskiego na Duolingo?

Czy opłaca się zaczynać kurs Angielskiego na Duolingo? Jestem na poziomie FCE (B2) i najzwyczajniej w świecie nie wiem czy ma to jakikolwiek sens. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

0
1 rok temu
1

12 komentarzy


https://www.duolingo.com/br0d4
br0d4
Mod
 • 25
 • 25
 • 25
 • 13
 • 10
 • 9
 • 5
 • 1072

W kursie angielskiego za wiele się już nie nauczysz, bo uczy on mniej-więcej do poziomu A2/B1.

Ale mogę też Ci odpowiedzieć w taki sposób: język francuski znam nieźle, bo po nauce francuskiego w szkole w Polsce, ukończyłem we Francji szkołę pomaturalną (oczywiście z wykładowym francuskim). Teraz korzystam z DL by odświeżyć sobie znajomość francuskiego. Nie tylko całkiem nieźle odświeżyłem, ale jeszcze się sporo nauczyłem - nie jednak dzięki samemu kursowi, ale dzięki forum, na którym wyjaśnień językowych udzielali sami Francuzi.

Jeśli chodzi o j. angielski, słownictwo znam na poziomie przynajmniej C1 - w/g testyourvocab.com znam ponad 15.000 słów j.angielskiego, ale mimo to wciąż jeszcze czegoś na DL mogę się dowiedzieć o angielskim, głównie o gramatyce angielskiego - między innymi ucząc się innych języków z angielskim jako wyjściowym i tłumacząc artykuły w Zanurzeniu, oraz czytając wyjaśnienia native speaker'ów.

5
Odpowiedz1 rok temu

https://www.duolingo.com/netis7
netis7
 • 19
 • 1021

Po pierwsze zrób sobie test poziomujący. Po drugie zawsze możesz potraktować to jako powtórkę i jechać po kolei z tematami.

4
Odpowiedz1 rok temu

https://www.duolingo.com/otnok

zawsze warto coś robić, ten kurs coś trochę daje ja jeszcze nie przeszedłem całego ale cały czas ćwiczę potraktuj to jako grę.

1
Odpowiedz1 rok temu

https://www.duolingo.com/Fadopastor

Przy ograniczonym czasie i nauce 3 języków jednocześnie ciężko jest potraktować to jako zwyczajną grę. Podkreślam, że Duolingo dla mnie jest tylko dodatkiem do nauki)

1
Odpowiedz1 rok temu

https://www.duolingo.com/jm9848
jm9848
 • 25
 • 9
 • 2
 • 837

Jeśli jesteś na poziomie B2, nie trać czasu. Nie zrobisz żadnego postępu. Jest tu też sporo błędów, będziesz się zbytecznie denerwować, gdy nie zaliczą Ci poprawnych odpowiedzi. Jakiekolwiek teksty lub konwersacje znalezione w internecie są dużo lepszą nauką i lepiej wykorzystanym czasem. To jest kurs dla początkujacych. Pozdrawiam.

1
Odpowiedz11 rok temu

https://www.duolingo.com/Timatube

Jeśli chcecie wiedzieć 2 miliony polaków uczy się angielskiego na Duolingo!!! :) Jesteś jednym z nich. Zachęcaj swoich przyjaciół, by też grali w tą super grę! Piszcie w komentarzach jak bardzo lubicie duolingo i zajrzyjcie na moje inne dyskusje. Za najlepsze odpowiedzi daję lingoty! , Pozdrawiam wszystkich :) zostawienie łapki w górę lingota i komentarza https://www.duolingo.com/choinka2

1
Odpowiedz1 rok temu

https://www.duolingo.com/Mirka710

To świetny kurs. Moja 10 letnia córka jest zachwycona. Zdobywanie lingotów traktuje jak super grę, a przy okazji pokochała naukę angeilskiego.

1
Odpowiedz1 rok temu

https://www.duolingo.com/Leon203879

Uważam, że tak.

1
Odpowiedz1 rok temu

https://www.duolingo.com/JarekJucek

tak jasne a co

1
Odpowiedz1 rok temu

https://www.duolingo.com/Piesta3

Warto uczyć się na duolingo, bo można powtarzać sobie daną lekcje i sobie to utrwalić. Ja chodzę do 5 klasy i na duolingo z żadnego powodu zaczęłam się uczyć hiszpańskiego. I przyznam fajnie mi się uczyć na duolingo. Ja polecam.

1
Odpowiedz1 rok temu

https://www.duolingo.com/jolo222

Tak, jeżeli prawie nic nie umiesz z angielskiego, ale jeżeli znasz większość podstaw (a przynajmniej tak ci się wydaje) to wystarczy spróbować żeby się upewnić czy na pewno.

PS. Na początku będzie banalne.

1
Odpowiedz10 miesięcy temu

https://www.duolingo.com/AlicjaPlatzer

Codzienny Komentarz: Nie poddawaj sie, nie zawiedź sowy itp. NIE sa zachecajace‼️ Sa odpychające ‼️ Kto sie poddaje??? ‼️

0
Odpowiedz8 miesięcy temu