Duolingo, dil öğrenmek için dünyadaki en popüler yollardan biridir. En önemlisi, %100 ücretsizdir!

https://www.duolingo.com/kinyashan

Duolingo getirebildiği nokta

Merhaba, öncellikle ben yeni katıldım bu siteye 3. seviye oldum. Benden daha yüksek seviyeli olan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum fakat sadece duolingo eğitimi almış olan dışardan kurs vb. yardım almadan şuan ki ingilizce'niz nasıl bir seviyede? İngilizce bir kitap okumak'ta nasılsınız? İngilizce altyazı dizi veya film seyredebiliyor musunuz? Zaman ayırıp cevaplarsanız sevinirim iyi günler.

1 yıl önce

1 Yorum


https://www.duolingo.com/sevdakarakara

Merhaba başka bir şekilde henüz ingilizce öğrenmediysen burdaki basit seviyelerle kitap okuyup film izleyemezsin ama tabi ilerlersen bilemem sadece burda öğrenmediğim için bunla ilgili fikrim yok ama nacizane tavsiye edebilirim past -present-future gibi birkaç tensin ve must- have to gibi birkaç basit kalıbı öğrenirsen dediklerini kısmen yapabilirsin bu tensleri öğrenince basit hikaye kitapları ile(seviye 1,2 diye devam eder okurum nolcak diyip normal roman alırsan hüsrana uğrarsın :))) okumaya başlayıp kelime dağarcığını arttırabilirsin ve tamamını anlamasanda film izle derim ben kelimelere aşina olursun tabi ingilizce sesli olanları
bizlere okullarda öğretilen ingilizce gibi konuşmuyor ingilizler yani cümleleri tam çevirmek bazen doğru olmaz türkçeyle kıyaslamadan anlamaya çalışmak ta sana kalıyor Katılıyormusun Mai :))

1 yıl önce