"Sen hangi konuları seversin?"

Çeviri:What subjects do you like?

4 yıl önce

10 Yorum


https://www.duolingo.com/m_koken

Love neden olmuyor

4 yıl önce

https://www.duolingo.com/secretrecipe

İkisinin "sevme" dereceleri farklı. like beğenmek, hoşlanmak, keyif almak, ilgi duymak; love ise düşkün olmak, bayılmak (çok sevmek), aşırı ilgi duymak anlamlarına gelir.

4 yıl önce

https://www.duolingo.com/wildstorm_1970

''which'' olmazmı arkadaşlar.?

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/jkk1907
jkk1907
  • 25
  • 12
  • 10
  • 8
  • 7
  • 2
  • 2
  • 2
  • 2
  • 85

What nasil hangi anlamina geliyor.

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/ademyazici

ıssue=konu nasıl yanlış olur

4 yıl önce

https://www.duolingo.com/secretrecipe

subject, issue ve topic sözcüklerinin hepsi Türkçeye konu diye çevriliyor.

subject: 1. Konuşulan, tanımlanan veya üzerinde uğraşılan şey. 2. Okulda öğrenilen veya öğretilen bilginin bir bölümü.

issue: Üzerine tartışılan sorun veya zorluk. Tartışma konusu.

topic: Sohbet sırasında üzerinde durulan içerik. Konuşma konusu.

Bunlar yaygın olarak kullanıldıkları durumlar ancak tanımlar bunlarla sınırlı değil. Yerine göre eş anlamlı olarak da kullanılıyorlar.

4 yıl önce

https://www.duolingo.com/alsusa

"Which subject..." neden yanlış?

4 yıl önce

https://www.duolingo.com/BLACKWOLF83

Konu(ları) -- subject(s)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/NergisTAYL

Which matters do you like? Neden olmaz

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/Velikaraki

what teriminin İngilizce Türkçe sözlükte anlamı ne

Bazen ingilizcede what kelimesi ile baslayan cümlecikler Türkçe cümlede fiil içinde belirlenir nasıl Deneysel kurulum neye benziyordu? Ne neye ve nasıl bağlıydı? - What did the experimental set-up look like? What was connected to what and how? Önemli olan ne okuduğun değil onu nasıl okuduğundur. - It is not what you read but how you read it that counts. neyi Çantanızda neyiniz var? - What do you have in your bag? Bu kazaya neyin sebep olduğu tam bir sır. - It is a complete mystery what caused the accident. hangi Hangisi ilk olarak geldi? Yumurta mı yoksa tavuk mu? - What came first? The egg or the hen? Doktor, hangi ilacı vereceğine karar vermeden önce dikkatlice düşünür. - The doctor thinks carefully before deciding what medicine to give. hangi şey ne kadar çok (şaşkınlık) şaşkınlık belirtir neleri Gelecekte bizi nelerin beklediğini bilmiyoruz. - We don't know what the future holds for us. Twitter'ın sloganı Dünyanızda nelerin yeni olduğunu keşfetmenin en iyi yolu.'dur. - The motto of Twitter is The best way to discover what's new in your world. you-may-call-him/h i., bak. what-do-you-call-him/her/it/them zam. 1. ne: What´s this? Bu ne? Tell me what she said. Bana ne dediğini şöyle. What do you think İ am? Beni ne zannediyorsun? Don´t forget what she said! Onun dediğini unutma! İ´ve no money but what you see here. Burada gördüğünden başka param yok. Their production today iş not what it was. Onların şimdiki üretimi eskisi gibi değil. 2. Şaşkınlık belirtir: What, no lunch? Ne diyorsun? Öğle yemeği yok mu?/Ne, öğle yemeği yok mu? s. 1. ne; hangi: What news have you had from them? Onlardan ne haber? What time iş it? Saat kaç? What books have you read this summer? Bu yaz hangi kitapları okudun? What money İ have iş in the safe. Ne kadar param varsa kasada. 2. ne; ne kadar çok; ne kadar büyük (Şaşkınlık, hoşnutluk, öfke v.b. duyguları pekiştirmek için kullanılır.): What beautiful trees! Ne güzel ağaçlar! What a delightful spot! Ne güzel bir yer! With what joy did İ hand her over to them! Kendisini onlara ne büyük bir sevinçle teslim ettim, bir bilsen! He remembered what great sadness he´d felt then. O zamanki hüznünün ne kadar büyük olduğunu hatırladı. What a mess! su karışıklığa bak! 'ne' soru ve şaşkınlıkta kullanılır what! reallly. What you are doing is correct Yaptıgınız doğrudur He has no income but what he earns Kazandığından başka

6 ay önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.