https://www.duolingo.com/profile/Janaernoho

Jak postoupit výše?

Už čtyři dny donekonečna opakuji Ona je žena a já jsem chlapec. On pije vodu, nikam dál mě to nepustí. Jsem středně pokročilá, po absolvování vstupního testu mě to přiřadilo na úplný začátek, to mě opravdu nebaví...

March 12, 2017

14 komentářů

Řazení od nejlepšího příspěvku

https://www.duolingo.com/profile/V.Kuthejl
March 13, 2017

https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1571

Doporučuji si projít jednotlivé lekce postupně. Když už máte udělaný rozřazovací test, tak od následující lekce. Pokud budete postupovat v lekcích, tak vám to nebude stále opakovat "Ona je žena a já jsem chlapec". Tohle se většinou děje jen pokud posilujete dovednosti.

March 13, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Janaernoho

Děkuji za radu, už jsem na to také přišla, dávala jsem pořád posilovat dovednosti a málem jsem se z toho zbláznila. Už dobrý :)

March 13, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Janaernoho

Můžu se zeptat, vy studujete i němčinu? Já jsem ji nikde v nabídce nenašla.

March 14, 2017

https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1571

Další jazyky bohužel nejdou studovat z češtiny, ale pokud umíte jiný cizí jazyk, např. angličtinu, tak můžete studovat z tohoto jazyka. Tzn. studujete z Angličtiny do Němčiny.

V Duolingu, ve webovém prohlížeči, klikněte na vlaječku vedle svého jména.

Vyberte "Přidat nový kurz"

Vedle nápisu "Můj jazyk" vyberte z nabídky "angličtina"

Z ikon si vyberte požadovaný jazyk který chcete studovat.

Přepněte tlačítko "Přepnout na kurz"

Na výběr jazyka se také dostanete tímto odkazem: https://www.duolingo.com/courses/en

O postup v česko-anglickém kurzu nepřijdete a vrátit se můžete stejným způsobem, kde vyberete můj jazyk Čeština. Pokud pracujete z aplikace (mobil, tablet), tak nastavení kurzu je podobné.

March 14, 2017

https://www.duolingo.com/profile/eznkovRena

Náhodně jsem narazila na dotaz jenž mě zajímá: Jak, prosím, se mohu posunout ve větách. Mám projitý celý "strom", pak jsem přešla na "posílit dovednosti", kde se stále opakují stejné věty/ jak psala i paníJanaernoho - já bojuji s vojákem , který je částí armády..../Bohužel, test na rychlost moc nemohu použít, protože mi nejde hlas u compu a zdatná v psaní na rychlost též nejsem, takže i když větu znám, než ji vyťukám, je čas pryč/A když to napišu s překlepem či vynechaným písmenkem, tak to neuznají/. když začnu opakovat strom, jsou tam ty stejné věty. Jak se tedy posouvat na vyšší úroveň? Jsem na 19 a přitom mám pocit že stále omílám jedny a tytéž věty, navíc ne moc použitelné pro běžnou konverzaci.

May 22, 2017

https://www.duolingo.com/profile/IvaTomnkov

Postupuji po lekcích a přesto se mi to vždy zasekne, lekci dokončím a přesto nemohu dál.

March 22, 2017

https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Co myslite tim "zasekne"? Kdyz zcela dokoncite lekci, tak se nevybarvi dalsi radka lekci, abyste na ne mohla kliknout?

March 22, 2017

https://www.duolingo.com/profile/IvaTomnkov

I když to udělám bez chyby, nikam dál se nedostanu a stále to nabízí tu lekci jako nehotovou, ale zjistila jsem, když to ukončím a znovu se přihlásím, tak mi to připíše body i mě to pustí dál.

March 22, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Lucie2480

Můžete si pomoci tím, že dáte test ze dovedností, který je vždy na konci každé úrovně. Pak přeskočíte aspoň některé části. A budete pokračovat rychleji.

April 4, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Lenka7021

Dokončuji úroveň 24, mám splněny všechny dovednosti. Vzhledem k tomu, že si dovednosti stále udržuji, opakují se stále stejné věty. Už to umím skoro nazpaměť. Nahrát novou aktivitu mi nejde. Jak získám náročnější verzi? Děkuji za odpověď.

April 8, 2017

https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1571

Zvolte si posílit dovednosti na čas. Pokud několikrát po sobě dosáhnete 20XP v každém cvičení, můžete si říci, že věty umíte nazpaměť. Dosáhněte tak v jeden den alespoň 100XP a přijdou i těžší věty.

April 8, 2017

https://www.duolingo.com/profile/galdra1

Přesně tak to funguje, taky mi trvalo,než jsem na to přišel a pak to šlo docela rychle a i se zvedala procentuální hodnota znalosti jazyka. Dlouho jsem byl na 60% a teď jsem se díky více opakovaným lekcím denně dostal na 76%. I když i to je zavádějící.

April 19, 2017

https://www.duolingo.com/profile/katka521

mosíš vše umět suprově na 100%

April 11, 2017
Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.