https://www.duolingo.com/GevurAtakan

ingilizce kaynakları okuyup anlamak

ingilizce kaynakları okuyup anlamaya çalışıyorum fakat bazen kafamda tam net çeviri çıkartamıyorum. daha yeniyim bu konuda ingilizce metinleri okumayada yeni başladım. tavsiyeleriniz var mı bu konu hakkında? daha çok mu okumalıyım ne yapmalıyım tam olarak. ayrıca 4-5 gündür burayı kullanıyorum ve birazcık altyapıyla bazen bir paragrafı okuyup anladığım oluyor. gereksiz yere ingilizce kursuna para vermeyi anlamsız buluyorum. çünkü biz Türkçeyi öğrenirken kursa gitmedik aile, çevre ilişkisiyle öğrendik ve ben yurtdışına çıkıyorum seneye. evet gittiğimde ingilizceye tarzancadan başlıcağımı biliyorum ama sokak ağzı gelişir yani.

1 yıl önce

6 Yorum


https://www.duolingo.com/Eluvian_

Aslında sokak ağzının, günlük konuşma dilinin İngilizceyi geliştireceğini şahsen düşünmüyorum, çünkü Türkçe öğrenen bir yabancıyı burada sokağa koysak çok daha farklı bir Türkçe duyar. Bence İngilizce sadece kullanılarak öğrenmek isteniyorsa en iyi yol, resmi bir şekilde İngilizce kullanımıdır. Bunu da İngilizce gerektiren bir işte çalışmadan tecrübe edemeyeceğimize göre, kurslara para vermek gereksiz değildir. Köklü bir dil kursuna, okuluna gidilebilir. Şahsen ben, İngilizcemi bu güne kadar sürekli metin okuyarak geliştirdim, siz de bunu deneyebilirsiniz. Yine de köklü ve başarılı bir kursu şiddetle tavsiye ederim.

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/iamhello

İstanbul için önerebileceğiniz kurs var mı?

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/Eluvian_

Yds Academy var.

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/iamhello

Teşekkür ederim.

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/Kedice

Türkçe öğrenme konusundaki yoruma katılmıyorum. Bence anadil öğrenme metodu ile ileride o anadille ikinci bir dil öğrenme çok farklı. İkinci dili anadil gibi öğrenmeye çalışmak da mantık olarak çok saçma ve zor olsa gerek.

Sokak jargonu veya günlük konuşma dilinde geçen deyimler vs için Reddit'i öneririm. Zaten duymuşsunuzdur.

Literal, saf, içinde hiç deyim vs bulunmayan, her milletten insanın anlayabileceği türden ağdalı bir şeyler için de Simple English Wikipedia tavsiyemdir. Haber siteleri ve hikaye okumak bana çok sıkıcı geldiğinden günde yarım saat ayırmıyordum ama bu siteyi günde en az iki saat okuyorum, insanı okumaya itiyor resmen. Kesinlikle tavsiye ederim.

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/GamzeKookie

gidp orada öğrenmen daha iyi olur bende korece öğrenmek istiyorum ama çevremde konuşacak kimse olmadığı için olmuyo

1 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.