1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. profilde gördüğün puan ile an…

https://www.duolingo.com/profile/gokceozcancom

profilde gördüğün puan ile anasayfa da gördüğün puanların değişikliği hakkında

Arkadaşlar siz de fark ettiniz mi acaba profilinizdeki puan durumu ile anasayfada görülen tüm zamanlardaki puanların uyuşmadığını. Acaba sadece bende mi o şekilde oluyor diye merak ettim. Anasayfa kısmında daha yüksek puanım varken profil görüntülemede daha düşüj. Sizde de o şekilde mi ?

March 21, 2017

5 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Eluvian_

Kendimden yola çıkarak anlatacağım:

  • Türkçe bilenler için 2 kursa kayıtlıyım. (Bu tarafta yaklaşık 35000 puanım var)
  • İngilizce bilenler için de 2 kursa kayıtlıyım. (Bu tarafta ise yaklaşık 3000 puanım var)
  • Ve şu anda bulunduğum kurs, İngilizce bilenler için Rusça. Yani bu demek oluyor ki, ben şu anda anadili İngilizce olanlara eğitim veren bir kurstayım ve profilimde bu yüzden sadece İngilizce bilenler için Türkçe ve Rusça kursları gözüküyor. Eğer Türkçe üzerinden bir kursta olsaydım profilimde Rusça ve Türkçe gözükmezdi, çünkü bunlar İngilizce için geçerli. Türkçe üzerinden bir kursta olsaydım profilimde sadece Almanca ve İngilizce gözükürdü.
  • Ana sayfadaki puan tablosunda ise, profilde gözükenin aksine, bütün kurslardan elde edilen bütün XP toplamı gösterilir.

https://www.duolingo.com/profile/civcivcik666

Evet, ben de geçenlerde fark ettim, farklı anadiller üzerinden çalışılan kurslar profilde gözükmüyor, sadece aynı anadille öğretilen kurslar gözüküyor. Bunun tarayıcıdan girince bir zorluğu yok ama mobil uygulamada dil değiştirmek resmen işkence gibi. Oysa tüm anadiller aynı yerde olsa mobilde de iki tıkla dil değişimi yapılabilir. Site altyapısıyla alakalı sanıyorum ama bunun için bir çalışma var mıdır acaba?


https://www.duolingo.com/profile/Eluvian_

Aslında mobilden girince daha kolay oluyor bence. Bu arada şu eklenti (script) yardımcı olabilir, ben de kullanıyorum: https://github.com/arekolek/DuolingoCourseSwitcher

Sitenin yazılımıyla alakalı evet ancak buna bir geliştirme yapılır mı yapılmaz mı ben bilemem. Ben sadece (gönüllü olarak) moderatörüm, (maaşlı) yazılım mühendisi değil :)


https://www.duolingo.com/profile/civcivcik666

Modların bu konuya bakmadığını biliyorum ama bilginiz olabilir diye sordum. Ayrıca bu süpermiş. Teşekkürler Eluvian. ^-^


https://www.duolingo.com/profile/gokceozcancom

hııııımmm bak düşünmemiştim bunu farklı dillere çok bakmadığımdan dolayı teşekkür ederim :)

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.