https://www.duolingo.com/Kedice

İngilizce dilbilgisi kitabı

Merhaba.

Duolingo'yla tanışalı 3 ay oldu ve en son lisede gördüğüm ve daha fiil çekimlerini dahi bilmediğim, aşırı önyargılı olduğum İngilizce'de epey ilerlediğimi gördüm. İngilizce ağacı çok önce bitirmiştim, şimdi de geçen pazartesi başladığım Türkçe ağacı bitirdim. Simple English Wikipedia'de ilgimi çeken başlıkları okudukça okumamı da geliştirdim kendimce. Ama buradaki dilbilgisi olayı çok az gibi. Üstelik ipuçları da her konuda yok. Duolingo ile sonsuza dek puan kasmak da istemiyorum.

Şöyle kapsamlı ve eski basım olmayan, modern eğitim metodolojisine uygun olan, daha Türkçe dilbilgisine bile hakim olamayan basımlar dışında kaliteli bir kitap öneriniz var mı? Basılı da olur ama özellikle epub, mobi veya pdf olsa tadından yenmez.

Bir de daha sonraki aşama için, İngilizce üzerinden üst düzey kapsamlı İngilizce dilbilgisi için klasikleşmiş bir kitap önerirseniz sevinirim.

İleride çocuğum olursa adını Duo koyacağım. Teşekkürler Duo. ^^

1 yıl önce

2 Yorum


https://www.duolingo.com/19.23
19.23
  • 25
  • 7
  • 7
  • 4
  • 4

Murat Kurt'un "English Grammar Today" adlı kitabını tavsiye ederim

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/Kedice

Biraz araştırdım herkes övmüş kitabı epey ama e-book versiyonu yok sanırım. E-book versiyonu olan başka bir kitap bulamazsam mecbur bunu alacağım, karar verdim. Teşekkürler.

1 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.