1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Właśnie skończyłam drzewo

https://www.duolingo.com/profile/0liwia

Właśnie skończyłam drzewo

Witajcie,

Pierw, gratuluję twórcom tego kursu. Dobra robota!

Bawiłam się tym kursem w metrze przez kilka tygodni. Dużo błędów zgłosiłam, ale szczerze powiedzieć, nie wiem, czy wszystkie dotarły do twórców, bo od momentu kiedy zaczęłam grać w metrze bez podłączenia, przestałam dostawać wiadomości ˝opinia Duolingo˝! Mam nadzieje, że się nie namęczyłam za nic! :-)

Większość moich uwag dotyczy:

  • kolejności słów, nie zawsze wszystkie rozwiązania są zaakceptowane
  • rodzaju żeńskiego, często traktowany jako literówka
  • braku wskazówek

Ostatnia uwaga, czasami słowa proponowane po polsku jako prawidłowa odpowiedź są... Bardzo dziwne. Np ˝kontent˝ zamiast ˝zadowolony˝. Serio??

Teraz wracam do Niemieckiego, i życzę powodzenia z kursem polskiego dla mówiących po angielsku!!

March 14, 2014

7 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/ryo87

Myślę, że zadanie akceptuje już słowo zadowolony. Chciałby, zwrócić jednak uwagę na dyskusję która odbyła się w komentarzach do tamtego zadania. Ogólnie to kontent po staropolsku oznacza właśnie zadowolony (http://sjp.pwn.pl/szukaj/kontent).


https://www.duolingo.com/profile/endios

Jestem ukontentowany że jesteś ukontentowana! W zdaniu zmieniłem preferowane tłumaczenie na bardziej przystępne, ale to nie zmienia poprawności archaizmu, który od czasu do czasu można przeczytać w gazecie czy usłyszeć wśród ludzi. A z drugiej strony to ciekawe jaką burzę może wywołać jedno takie słówko :)

Wszystkie wymienione przez ciebie uwagi są przywarami wersji beta i właśnie nad nimi teraz pracujemy. Wskazówki też będą. Dziękujemy bardzo za zgłoszenia.

A czy w warszawskim metrze nie ma zasięgu? ;)


https://www.duolingo.com/profile/lawenda

Niestety nie każda sieć ma zasięg w metrze.


https://www.duolingo.com/profile/szantymen

O qrcze to teraz wiem dlaczego tyle bledow jest po polsku. Wybacz Oliwia, ale Ty zle piszesz po polsku. Jesli Twoje zgloszenia zostaly uwzglednione, to narobilas szkód, a my cierpimy. Nie potrafisz nie pchaj sie na afisz. Co po polsku oznacza "pierw" hehe albo "...szczerze powiedzieć...", kto Ciebie uczyl polskiego?


https://www.duolingo.com/profile/Nintendo

Wyraz PL:"KONTENT/UKONTENTOWANY" był używany w języku polskim już w czasach przedwojennych. Jeżeli ktoś z Was oglądał kiedykolwiek przedwojenne polskie filmy, to właśnie tam można usłyszeć wiele wyrazów, które obecnie wyszły z mody. Dla mnie, jednym z najnieprzyjemniej brzmiących wyrazów jest "subskrypcja" i "subskrybent" (prenumerata, prenumerujący). Strasznie drażni [moje] uszy.


https://www.duolingo.com/profile/MahaKali

Subskrypcja w dobie internetu jest znacznie lepszym słowem niż prenumerata. Zresztą, lepiej subskrybować niż otrzymywać newsletter ;)


https://www.duolingo.com/profile/2i8

jaki stopień zaawansowania zdobyłaś? mam na myśli ten procentowy stopień, który "wisi" po lewej stronie drzewa

Powiązane dyskusje

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.