1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Co muszę robić żeby nauczyć s…

https://www.duolingo.com/profile/NaNaNeyNey

Co muszę robić żeby nauczyć się biegle angielskiego?

Mam 17 lat i chciałabym wyjechać za granicę, na studia lub po nich, mój kierunek to muzyka, więc znajomość języka jest potrzebna ;) Chciałabym grać w międzynarodowych orkiestrach lub po prostu wyjeżdżać i stąd rodzi się moje pytanie, co mam robić i ile potrzebuję czasu jeśli systematycznie będę się przykładać się do nauki języka?

April 12, 2017

4 komentarze


https://www.duolingo.com/profile/obiwanPL

Cześć :-) Ja zaczęłam się uczyć języka angielskiego dopiero w liceum (wcześniej uczyłam się niemieckiego). Na początku studiów byłam już na poziomie B2. Po dwóch latach mówiłam już biegle i mogłam bez problemów wyjechać na studia za granicę (pełna komunikatywność, plus opanowany język techniczny). Także u mnie to było aż 5 lat intensywnej (prawie codziennej) nauki!

Sądząc po wieku, to chodzisz jeszcze do szkoły. Warto zapisać się do grupy o wyższym poziomie (takiej uczącej się do matury rozszerzonej). Czasem trzeba się przyłożyć do nauki, ale takie grupy mają więcej godzin zajęć niż inne, przez co nauka jest systematyczniejsza.

To już oklepane, ale bardzo pomaga oglądanie filmów i słuchanie muzyki w innym języku. Czytanie książek też jest skuteczne, ale bardziej czaso- i pracochłonne. To niesamowicie rozbudowuje bazę słów.

Na studiach miałam już opanowane podstawy gramatyki i bardzo rozbudowane słownictwo, wtedy warto rozejrzeć się za kimś do rozmowy. Ja poznałam dużo ludzi za granicą studiujących to samo co ja. Dużo rozmawiałam z nimi przez Skype i mailowo. Wtedy nabiera się płynności w wymowie i poprawia pisownię.

No i ostatni etap to zanurzenie, czyli wyjechanie do innego kraju, gdzie nie można się dogadać po polsku. Tam zdobywa się pełną biegłość.

Życzę powodzenia w nauce i trzymam kciuki!


https://www.duolingo.com/profile/NaNaNeyNey

Bardzo mi pomogłaś :D Od gimnazjum (teraz w liceum) należę do grupy rozszerzonej z angielskiego i maturę również chcę pisać rozszerzoną. Z muzyką nie rozstaję się, śpiewam i akurat mam upodobanie do piosenek anglojęzycznych, filmów wcześniej nie oglądałam bez lektora czy chociażby napisów ale zacznę na pewno, tak samo jak czytanie książek. Mam nadzieję, że będę wyjeżdżać jak najwięcej :D Dziękuję za pomoc!


https://www.duolingo.com/profile/sanczopan

Nie wiem czy mogę umieszczać na forum linki do innych stron ale ja od jakiegoś czasu zacząłem korzystać z italki.com gdzie możesz znaleźć inne osoby które również chcą się uczyć języka angielskiego. Dodatkowo strona ta ma bardzo dużą i aktywną społeczność która co chwilę dodaje ciekawe artykuły do poczytania. Dodatkowo jedną z lepszych opcji z której również korzystam jest możliwość wykupienia lekcji u profesjonalnych nauczycieli angielskiego lub tzw. tutorów, czyli osoby które również są native speakerami ale nie mają wykształcenia 'nauczycielskiego'. Ja w ten sposób znalazłem bardzo fajnego tutora z Anglii, gdzie za niecałe 24 zł mam 60 minutową lekcje, podczas której w zasadzie cały czas się muszę produkować :) Co lepsze sam kieruje moim rozwojem tzn. jeżeli chcę jakiś temat dotyczący angielskiego omówić to nie ma z tym najmniejszego problemu.

Jeżeli chciałabyś jeszcze coś wiedzieć to śmiało pisz :)

Na koniec dodam link przez który jeżeli się zarejestrujesz i doładujesz konto, ja i Ty otrzymamy 10 USD do wykorzystania na rozmowy :)

https://www.italki.com/i/Cd6CFE -- link referencyjny

http://www.italki.com -- a tu link do strony, gdzie możesz wejść i zarejestrować się bez żadnych bonusów na start.

Poza tym również przychylam się do odpowiedzi obiwanPL, najlepiej starać się mieć kontakt z angielskim na okrągło, np. ja w telefonie/komputerze itp. mam ustawiony język angielski jako język domyślny. Polecam również od siebie świetny a co lepsze darmowy program Anki wraz z odpowiednim zestawem fiszek: https://ankiweb.net/shared/decks/english.

Na koniec dodam że najważniejsze to chyba jednak motywacja i chęć osiągnięcia swojego celu. Także również trzymam kciuki:) Aha jeszcze na koniec ale już serio koniec :)) jak chcesz pogadać po angielsku przez Skype to pisz, aktualnie szukam osób które byłyby zainteresowane konwersacją :)

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.