Duolingo, dil öğrenmek için dünyadaki en popüler yollardan biridir. En önemlisi, %100 ücretsizdir!

https://www.duolingo.com/vav.mbirgin.com

İngilizce - Türkçe Kelime Eşleştirme Oyunu

Merhaba arkadaşlar,

Özellikle Türkçe bilenler için İngilizce kelime öğrenme üzerine geliştirdiğim bir web uygulaması/site var: http://vav.mbirgin.com

Sitede bazı kelime eşleştirme oyunları var. Ama en önemli özelliği, kullanıcıyı takip edip, yanlış yapılan kelimeleri not edip bunları daha sık sormasıdır. Tabi bunun için kullanıcının oturum açmış olması ve öğrenmek istediği/oynadığı kelimeleri listesine eklemiş olması gerekmektedir.

Sitenin benzersiz bir özelliği de, özellikle zorlanılan kelimelerden (yahut favori listesinden), sesli-müzikli kelimeler üretmesidir. Bu sayede 3-5 dakika uzunluklu bir MP3 dosyası oluşturulmakta ve kişi bunu indirip bilgisayarında yahut telefonunda tekrarlı olarak dinleyebilmektedir.

Şunu söylemek isterim ki, siteyi daha çok kendi ihtiyacıma yönelik olarak geliştirdiğim için ilk etapta karışık gibi gelebilir. Ama yine de biraz ilgilenildiğinde basit olduğu anlaşılacaktır.

Bitirirken şunu ekleyeyim... Öğrenmek istediğim kelimelerle düzenli bir şekilde ilgilenerek, bu site/uygulama yardımıyla 5 binden fazla İngilizce kelimeyi öğrenmiş bulunmaktayım.

Başkaları için de faydalı olabileceğini düşünüp bahsetmek istedim.

Not: Yeni başlayanlar için sitede Türkçe bir yardım sayfası (alt menüde Help bağlantısı) bulunmaktadır.

5
1 yıl önce
7

4 Yorum