1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Likwidacja 'Aktywności'

https://www.duolingo.com/profile/br0d4

Likwidacja 'Aktywności'

Luis von Ahn, dyrektor Duolingo, dzisiaj, tj. 19 kwietnia 2017, ogłosił likwidację 'Aktywności': Activity Stream Announcement.

Jak Luis napisał w wyjaśnieniu, funkcja ta powodowała duże obciążenie serwerów i należało ja zlikwidować aby umożliwić funkcjonowanie pozostałych funkcji serwisu. Jej wyłączenie i tak było planowane, jednak miało to nastąpić nieco później, wraz z przepisywaniem całego oprogramowania witryny na bardziej wydajny kod.

W przyszłości maja nastąpić kolejne zmiany, pośród nich: znaczne zwiększenie szybkości działania serwisu, nowe oprogramowanie forum które ma promować wypowiedzi o wysokiej jakości i wspomagać zwalczanie spamu, lepsze narzędzia komunikacji pomiędzy uczącymi się języków.

April 19, 2017

15 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/Edyta129523

Wielka szkoda, ponieważ uczniowie mogli rozmawiać ze sobą jak i ze mną (nauczycielem) w języku angielskim, ćwiczyli mowę potoczną w języku angielskim.. Taka możliwość bardzo przyciągała uczniów do zaglądania i korzystania z Duolingo..


https://www.duolingo.com/profile/Bogdan601429

mi wczoraj zniknęły dni nauki bez przerwy, przeszło 200, i brak pozytywnej reakcji


https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
Plus
  • 2030

Nic na to nie można poradzić. Może mogliby to skorygować admini DL gdyby chcieli, ale o ile wiem, takie reakcje się nie zdarzają.

Jedyne co można zrobić, to zabezpieczyć się na przyszłość - wykupić "streak freeze" za lingoty, co jakiś czas sprawdzać czy "się nie zużył", oraz starać się jak najszybciej wykonywać dzienną porcję ćwiczeń. Ja to najczęściej robię albo zaraz po północy, albo z samego rana. Zacząłem tego pilnować, gdy pewnego razu strefa czasowa przeskoczyła mi - ni z tego ni z owego - aż o 6 godzin! Nie mam pojęcia skąd to się bierze, strefa czasowa jest ustalana w momencie zakładania konta i nie można jej zmienić ręcznie, ale AFAICR gdzieś widziałem informację, że DL stara się śledzić miejsce logowania i odpowiednio przesuwać strefę czasową użytkownika (do tej pory zmiany mojej lokalizacji nie wykraczały poza 2 strefy czasowe, a nie 6) - widocznie jednak algorytm sprawdzania lokalizacji nie działa całkiem poprawnie i przy błędnej identyfikacji strefy można stracić ciągłość...


https://www.duolingo.com/profile/maks1233

boo ale słabo #_#


https://www.duolingo.com/profile/agata_1000

Dlaczeegoo??? :-( :-'( :-((


https://www.duolingo.com/profile/ProgrammerPL

"nowe plany" serio muszą co godzinę blokować pisanie na dyskusji?


https://www.duolingo.com/profile/Ksawus

is it something change?


https://www.duolingo.com/profile/westolia

They deleted Activity Stream Announcement.


https://www.duolingo.com/profile/jestemnajlepsza

dla mnie istotna jest informacja ,ktora wyjasnia zaistniala sytuacje.Jest to powazne traktowanie klientow DUOLINGO.Niezmiennie jestem zachwycona projektem.pozdrawiam .

Powiązane dyskusje

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.