Duolingo je nejoblíbenější způsob na světě, jak se naučit jazyk. A co je nejlepší, je 100% zdarma!

https://www.duolingo.com/nueby

Trvalé zrušení zobrazení aktivity uživatele

nueby
 • 25
 • 24

Naši uživatelé si možná všimli, že jim včera už zase zmizela „aktivita“ (zobrazení časové posloupnosti činnosti, tzv. activity stream, a to vlastní nebo jiného uživatele, kde vidíte co komu nebo kdo jemu řekl nebo co se mu podařilo). Tentokrát se bohužel nejedná jen o dočasný vrtoch systému, ale o trvalé odstranění zobrazení aktivity. Zatím zřejmě nikdo neví, čím a kdy bude nahrazeno.

Kdo jste tedy ztratil kontakt s přáteli, nezoufejte, nic není ztraceno: Zapněte si v „Nastavení“ > „Upozornění“ > „Pošlete mi e-mail, když“ položku „někdo pošle příspěvek na můj stream“. Když vám někdo napíše, dostanete e-mail, a má-li to zapnuté váš přítel, dostane podobně e-mailové upozornění na váš příspěvek do jeho streamu on. Hlavní komplikací je, že z vašeho pohledu ze streamu rychle zmizí, co jste do něho vlastně napsali, a z pohledu ostatních v žádném streamu nikdy nic nebude. Jinými slovy, jedinou zachovanou funkcí streamů prozatím je, že se na ně dá psát, i když jen neviditelným inkoustem. (Pochopitelně je třeba, aby obě strany měly fungující e-mailovou adresu.)

Vedení Duolinga se k odstranění streamu aktivity ústy Luise von Ahna vyjádřilo zde, s následnou velice živou diskusí. Německá debata se vede tady.

Tohle je česká varianta Luisova příspěvku (je možné, že ji ještě upravíme):


Drahé společenství Duolinga,

Pro potíže s výkonem systému a nízké percentuální využití uživateli jsme dnes museli odstranit zobrazení aktivity z Duolinga. Chtěli bychom v krátkosti vysvětlit proč a co bude dál s interakcí v našem společenství.

Proč?

I když budeme v mnoha ohledech zobrazení aktivity postrádat, velice zatěžovalo naši infrastrukturu, jeho údržba se stala neunesitelnou a protože je napsáno ve starém kódu, je neslučitelné s nadcházejícím přepisem našich stránek. Duolingo dnes kvůli zobrazení aktivity běželo velice pomalu, takže jsme se jej rozhodli odstranit o něco dříve, než jsme očekávali, abychom tak umožnili co nejhladší současné fungování systému.

Zobrazení aktivity se bohužel chovalo jako velice staré auto, na jehož opravy je nutno vynakládat hodně peněz. My jsme se místo toho rozhodli ty peníze začít spořit na auto nové, které tady bude už brzy.

Co bude dál?

Předně rychlejší webové stránky. Rovněž vynakládáme prostředky na přepis kódu fóra Duolinga, což fórum nejen zrychlí, ale rovněž v něm umožní funkce na zobrazení kvalitnějšího obsahu a potlačení nepříjemného spamu. Navíc se chystáme začlenit lepší nástroje na komunikaci s ostatními studenty. Je nám jasné, že sociální vazby jsou nezbytné, a chystáme se sociální funkce a možnosti rozšířit co nejdříve.

Děkujeme vám za pochopení našeho pokračujícího úsilí o bezplatné jazykové vzdělání!

Luis (ředitel společnosti)

před 1 rokem

9 komentářů


https://www.duolingo.com/tatka_
tatka_
 • 25
 • 22
 • 7
 • 6
 • 1182

Nj, je to nemilé. Mi se začaly příspěvky a aktivity ztrácet už před několika měsíci. Přisuzoval jsem to pomalému obnovení stránky, ale už tehdy zřejmě postupně osekávali historii. Co se dá dělat, hlavně, že nám Duolingo jede dál a můžeme procvičovat cizí jazyky.

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/lydieklenova

Dobrý den, prosila bych o radu. Přidala jsem si na Duolingo Francouzštinu z Angličtiny, ale teď už nemohu nastavit zpět hotový anglický strom, se kterým jsem dosud pracovala. Můžete mi poradit, jak se dostat zpět k Angličtině? Děkuji

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/widle
widle
 • 23
 • 11
 • 9

Nahoře vedle vlastní ikonky kliknout na vlaječku - Přidat nový kurz - změnit vpravo nahoře základní jazyk na češtinu - vybrat kurz angličtiny.

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/lydieklenova

Mockrát díky! Mezi kurzy nelze jednoduše přepínat?

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/widle
widle
 • 23
 • 11
 • 9

Bohužel ne.

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/lydieklenova

škoda, ale děkuji za promptní odpovědi a přeji Duolingu i sobě brzké uvedení nového stromu.

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/Sarka479648

Dobrý den, jak mohu zrušit sledování přátel? Už nejsou moc aktivní, ráda bych si to pročistila. Děkuji.

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/JanLyko
JanLyko
Mod
 • 25
 • 14
 • 14
 • 35

Otevřete jejich profil a kliknete na zelené tlačítko "Sledujete".

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/Sarka479648

Děkuji

před 1 rokem