1. Forum
 2. >
 3. Temat: Duolingo
 4. >
 5. Często zadawane pytania (FAQ)

https://www.duolingo.com/profile/endios

Często zadawane pytania (FAQ)

Cześć,

Zachęcam do przeczytania krótkiego FAQ (ang. Frequently Asked Questions - Często zadawane pytania) punkt 3. jest szczególnie ważny.

Spis treści:

 1. Czym jest Duolingo? Jak to działa?
 2. Kto stoi za kursem polski -> angielski?
 3. Jak zgłaszać błędy?
 4. Kiedy będzie taki-a-taki kurs? Jak działa Inkubator?
 5. Jak działa siła tematów?
 6. Co jest czym na forum?
 7. Gdzie jest lista słówek?

<h1>1. Czym to jest Duolingo? Jak to działa?</h1>

Za Duolingo stoi Luis von Ahn - ten sam człowiek, przez którego musicie nieraz wpisywać Captche (te pokręcone literki) przy rejestracji na różnych stronach.

Luis von Ahn

Duolingo opiera się na tzw. crowdsourcingu. Krótko mówiąc: ludzie ucząc się języka tłumaczą teksty i tłumaczenia te Duolingo sprzedaje. Info na stronie.

Ponadto, siedziba Duolingo jako firmy mieście sie w Pittsburghu w Pensylwanii. Zatrudniają oni raptem 30 osób.


<h1>2. Kto stoi za kursem polski -> angielski?</h1>

Ponieważ w Duolingo pracuje tak niewiele osób, metodą crowdsourcingu postanowiono utworzyć też nowe kursy. Kursy tworzone są przez wolontariuszy za pomocą narzędzia zwanego Inkubatorem, gdzie w przyjaznych warunkach wylęgają sie nowe kursy. Polecam rzucić okiem jakie kursy niedługo się wyklują!

Kurs polski -> angielski tworzą na chwile obecną Bisk, pkrysiak oraz ja. Naszym nadzwyczaj pomocnym Mentorem jest pracownik Duolingo kristinemc.

Nasz zespół nie pracuje zarobkowo dla Duolingo. Wykonujemy naszą pracę z zamiłowania do nauki języków i inwestujemy nasz czas gdyż wierzymy, że Duolingo sprawdzi się świetnie jako narzędzie edukacyjne.

Oznacza to też, że nasz zespół zajmuje sie niemal wyłącznie tworzeniem tego kursu. Jesteśmy także kanałem informacyjnym mającym za zadanie przekazywanie waszych uwag do informatyków i specjalistów w Duolingo.


<h1>3. Jak zgłaszać błędy w tłumaczeniach</h1>

Niestety nie mamy możliwości wejść do dyskusji przy każdym zdaniu i czytać propozycji. Dlatego też Duolingo stworzyło bardzo przydatny system zgłaszania błędów.

Po zatwierdzeniu każdego zdania w dole okna pojawia sie opcja zaznaczona poniżej:

Zgłoś problem

Gdy nasze tłumaczenie zostało uznane za niepoprawne, otrzymujemy możliwość zgłoszenia go jako poprawne.

Moja odpowiedź powinna być zaakceptowana

Zaznaczamy tę opcję i klikamy "Wyślij".

A oto w jakiej formie nasz zespół otrzymuje wysłane w taki sposób zgłoszenia, zebrane ładnie w jednym miejscu, gotowe do zaakceptowania lub odrzucenia:

Zgłoszenia

Podsumowując:

Używając funkcji "Zgłoś problem" tworzysz lepsze jutro edukacji


Natomiast błędy w tłumaczeniu interfejsu (wszystko poza samymi zdaniami) prosimy zgłaszać w tym temacie.


<h1>4. Kiedy będzie taki-a-taki kurs? Jak działa Inkubator?</h1>

Inkubator

Jeśli kursu nie ma jeszcze w Inkubatorze, trudno określić datę jego pojawienia się. Nowe kursy są wprowadzane raczej powoli, żeby nie zrobić bałaganu. Z czasem to tempo powinno wzrosnąć.

Kiedy będzie twój wymarzony kurs? Kiedy zgłoszą się do tworzenia go ochotnicy. Tak więc możesz zachęcać znajomych znających dwa języki do uczestnictwa!

W Inkubatorze kursy są podzielone na trzy etapy: 1. Kursy jeszcze nie wypuszczone - są w fazie tworzenia (wykluwania), niedostępne dla użytkowników. 2. Kursy w wersji beta - wypuszczone do testowania przez użytkowników, wciąż poprawiane. 3. Kursy wypuszczone z bety - kursy w wersji finalnej (co nie zmienia tego, że wciąż są ulepszane!).

Jeśli biegle dwa języki, zachęcamy do zgłoszenia się do tworzenia kursu w Inkubatorze.


<h1>5. Jak działa siła tematów?</h1>

Siła tematu jest umowną miarą ich siły w twojej pamięci. Tematy po nauczeniu mają 5/5 pasków siły, która z czasem spada. Siłę tematów można zwiekszyć ćwicząc dany temat lub ćwicząc ogólnie wszystkie tematy (zostaną wybrane przede wszystkim zdania z tematów osłabionych).


<h1>6. Co jest czym na forum?</h1>

Polskie forum ma trzy działy:

Duolingo po polsku, Rozwiązywanie problemów, Angielski z polskiego

 • Duolingo po polsku - Jest to ogólna dyskusja dla użytkowników Duolingo w języku polskim. W obecnej chwili jest tylko jeden kurs dla osób polskojęzycznych, ale w momencie gdy kursów bedzie więcej, forum będzie służyło też Polakom uczącym sie innych jezyków. Dlatego prosimy nie pisać na tym forum o kwestiach dotyczących stricte kursu polski -> angielski . Jest to miejsce na ogólne dyskusje o Duolingo, sposobie działania strony, nauce języków, waszych metodach, osiągnięciach i przeżyciach, i na wszystko czym warto się podzielić.
 • Rozwiązywanie problemów - dotyczy... rozwiązywania problemów! Tutaj prosimy zgłaszać napotkane błędy (najlepiej zawsze załączyć screenshota), natomiast unikać zamieszczania nowych tłumaczeń czy błędów w interfejsie (te zgłaszamy w tym temacie).
 • Angielski z polskiego - forum dotyczące ściśle kursu polski -> angielski. Tu jest miejsce na wasze opinie na temat całokształtu kursu, propozycji ulepszeń itd. Ponadto forum zawiera zakładkę "Zdania", w której zebrane są ostatnie dyskusje na temat poszczególnych zdań.

<h1>7. Gdzie jest lista słówek?</h1>

Na razie nie ma ich dla kursów poza oryginalnymi. W przyszłości pojawią się i w tym kursie.


Mam nadzieję, że temat ten rozjaśnił nieco sprawy. Dajcie znać co myślicie. Pozdrawiam! :)

March 16, 2014

181 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/KemotS
 • 1320

Hej, mam pytanie czy jest planowana na Duolingo nauka offline? Chodzi o ściągniecie jakiś lekcji, nauka offline a następnie synchronizacja w trybie online.


https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Istnieje podobna funkcja w aplikacji mobilnej, tylko działa to tylko na nieprzerobione jeszcze lekcję z aktualnego rzędu drzewa. O rozszerzeniu tego w jakikolwiek sposób nic mi nie wiadomo.


https://www.duolingo.com/profile/KemotS
 • 1320

1) Czy jest/będzie możliwość w menu Start przełączania na wszystkie języki których się uczymy. Jeśli z języka polskiego uczę się angielskiego, to widzę w nagłówku tylko i wyłącznie angielski. Uczę się jednak tez innych języków (z angielskiego jako baza) i przechodzenie między nimi jest teraz trochę kłopotliwe. Za każdym razem muszę się cofać do menu i tam wybierać "znam angielski, chcę uczyć się portugalskiego".

2) na mniej więcej kiedy planowane jest wyjście z Beta. Przyznam szczerze, że z niecierpliwością oczekuję na Immersion ang-pl. Obecnie mam niekiedy kłopot z tłumaczeniem niektórych tekstów/fraz/idomów na polski albo odwrotnie, zaangażowanie większej ilości uczących na pewno rozwieje wiele moich watpliwości :) Dziekuję za odpowiedź i gratuluję zaangażowania w tak fajny projekt!


https://www.duolingo.com/profile/endios

Odpowiedzi na twoje pytania znajdują się w FAQ

 1. Patrz pkt 10
 2. Patrz pkt 4

Dziękujemy za wyrazy uznania i pozdrawiamy


https://www.duolingo.com/profile/RafaKubiak

Endios - nie ma 10 pkt FAQ, tylko 8. Pytanie pozostaje zatem bez odpowiedzi. Też bym się chciał przełączać z Angielskiego po Polsku na Niemiecki po Angielsku.


https://www.duolingo.com/profile/endios

Podawałem te punkty, jak widać, 9 miesięcy temu. Od tej pory wiele razy zmieniałem FAQ i aktualizowałem je. W tej chwili nie ma wygodnej opcji zmieniania kursów, tylko w ustawieniach.


https://www.duolingo.com/profile/KemotS
 • 1320

Witam. Mam pytanie do ćwiczenia tematów na czas. Na koniec ćwiczenia występuje podsumowanie lekcji, co jest super sprawą. Czy nie można by tu także dodać przy każdym ćwiczeniu możliwości zgłaszania błędów/czytaniakomentarzy? Czasem zdania są bardzo długie lub niejasne i podczas "czasówki" nie ma już czasu na zgłaszanie błędu i czytanie komentarzy. Niestety na wykonaniu zadania nie ma już takiej możliwości. Dziękuję za odpowiedź na to i wcześniejsze pytanie.


[użytkownik usunięty]

  w starej wersji duolingo była taka możliwość ale niestety chyba została usunięta


  https://www.duolingo.com/profile/Mobius91

  Ta strona jest dla mnie wybawieniem. Zdarzyło mi się kiedyś popełnić na studiach język angielski na poziomie B2 (i to nawet z jakimś certyfikatem), ale od tamtego czasu minęło wiele lat. Przez to, że języka używałam sporadycznie bardzo wiele pozapominałam. Teraz mam idealną okazję wszystko sobie przypomnieć i ćwiczyć bardziej systematycznie niż z podręcznikami. Bardzo mi się podoba szczególnie opcja taka, że mogę tu ćwiczyć na kursie polsko-angielskim, ale również angielsko-polskim - co daje dodatkowy trening. Jak tylko skończę z angielskim mam zamiar zabrać się do szwedzkiego, a może i nawet fińskiego. :)


  https://www.duolingo.com/profile/MaryJohn2

  Rzeczywiście punkt 3 jest ważny. Niektórzy zamiast zgłosić swój problem po prostu piszą tylko to w dyskusji i tyle. Potem inni mają te same problemy i nikt nie zwraca na to uwagi. Polecam! Warto przeczytać i zamiast pisać o problemach w dyskusji zgłosić to. Serdecznie dziękuję za poświęcenie czasu!!!!


  https://www.duolingo.com/profile/morus232

  Pkt 11. Gdzie jest lista słówek? Obecnie w wersji oficjalnej nie ma. Ma pojawić się w kwietniu/maju.

  Czy jest jakiś nowy prawdopodobny termin pojawienia się listy słówek?


  https://www.duolingo.com/profile/Borsuczysko

  Podbijam pytanie! ;)


  https://www.duolingo.com/profile/ryo87

  Lista słówek już istnieje jest w fazie testowania. https://www.duolingo.com/comment/3867479


  https://www.duolingo.com/profile/Nicofisi

  Gdy uczę się niemieckiego po angielsku to ją widać :)


  https://www.duolingo.com/profile/Kreanim

  Czy coś się zadziało z tą listą słów??? Uczę się tylko angielskiego i bardzo na nią czekam. Rozumiem, że nadal jest niedostępna dla mnie?


  https://www.duolingo.com/profile/Kreanim

  Również podbijam temat. Czekam na listę słówek od dawna. CZY NAPRAWDĘ JEST TO TAKIE TRUDNE I NIE DO ZROBIENIA??? czy duolingo zatrzymało się w miejscu i już nigdy nie będzie się rozwijało??? A może można jakoś pomóc? Chętnie pomogę? A może utworzymy sobie wspólnymi siłami taką listę na wolnym dostępie. Np. na google doc. Każdy wrzuci jeden temat. CO WY NA TO???


  https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

  Trudne, nie trudne, to nie od nich zależy. Duolingo stanęło w miejscu, jeżeli chodzi o już dostępne kursy. Nie ma żadnych nowych rzeczy, są tylko te same podstawy, które były rok temu. Dodawane są kolejne kursy angielskiego w jakichś indiańskich językach, które mają bardzo dużą ilość osób mówiących. Ale za to stopują rozwój innych kursów, które mogłyby powstać.


  https://www.duolingo.com/profile/br0d4
  Mod
  Plus
  • 2103

  Ten wątek nie jest odpowiednim miejscem na prośbę o "listę słów", bo za jej wprowadzenie (lub nie) odpowiada wyłącznie administracja DL - wątpię, by admini czytali ten wątek, bo centrala znajduje się w USA i raczej nie czytają polskiego Forum.

  Wolontariusze, którzy przetłumaczyli angielskie zdania na potrzeby kursu dla Polaków, i wciąż wprowadzają poprawki i uzupełnienia - na techniczną stronę funkcjonowania kursu nie maja kompletnie żadnego wpływu.

  Odpowiedniejszym miejscem na tego typu prośby może być forum Troubleshooting albo wysłanie raportu błędu bug report - oczywiście po angielsku.


  https://www.duolingo.com/profile/filipkur

  Możecie napisać kiedy pojawi się lista słówek


  https://www.duolingo.com/profile/Vengir

  Nie wiadomo. To nie bardzo od nas zależy.


  https://www.duolingo.com/profile/Stokrotka16

  pkt.8 od kiedy jest trener nie można przejsc na inny kurs tak jak na obrazku.


  https://www.duolingo.com/profile/endios

  Racja, poprawione, dziękuję za zwrócenie uwagi.


  https://www.duolingo.com/profile/piomar123

  Wygasły niektóre obrazki z imgura.


  https://www.duolingo.com/profile/endios

  Szczerze mówiąc to sam je usunąłem :D Niechcący, po prostu nie pomyślałem że są one tutaj. Dzięki.


  https://www.duolingo.com/profile/FalixR

  Cześć! Często w zadaniach w których trzeba przetłumaczyć zdanie mówiąc je do mikrofonu, powtarzam kilka razy dokładnie to co się pojawia po nie zaliczeniu zadania jako odpowiedź. Przynajmniej tak mi sie wydaje ;) Bardzo przydatna była by możliwość odsłuchania takiego poprawnego zdania po nie zaliczeniu zadania - po prostu żeby wiedzieć gdzie jest błąd w wymowie i dlaczego się zadania nie zaliczyło. Może gdzieś przeoczyłem taką możliwość czy jej nie ma? Też fajna by była była możliwość sprawdzenia inny rozwiązanań bo być moja odpowiedź była bliska tylko wymowa zła.


  https://www.duolingo.com/profile/Jackspeak

  Dzień dobry.Mam jeden problem którego dotychczas nie miałem.O tuż gdy dziś wzmocniłem siłę słówek z 4/5 na 5/5 wciąż się pokazuje że siła moich słówek to 4/5.Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak jest? Z góry dziękuję :).


  https://www.duolingo.com/profile/Progrand

  nikt nie odpowiada a ja mam cały czas ten sam problem


  https://www.duolingo.com/profile/mustela.nivalis

  Mi też się kilka razy tak zdarzyło. Cały system działania wzmacniania slówek jest dla mnie niezrozumiały.


  https://www.duolingo.com/profile/Polonophone

  uwagi do tekstu powyżej: "Gdzie zgłaszamy w aplikacjach mobilnych" - brak obrazka pod tekstem, błąd imgur.com. "Jeśli biegle dwa języki, zachęcamy" - brakuje czasownika, np. "znasz".


  https://www.duolingo.com/profile/kris59_8

  Mam pytanie z "innej beczki". Mianowicie: czy jest to kurs angielskiego czy amerykańskiego? Może warto by zaznaczyć, że jest to zwrot stosowany a USA a jego odpowiednikiem w angielskim jest ... Żeby nie być gołosłownym spodnie - pants (US), trouses (En). Chciałem w towarzystwie dobrze posługującym się językiem angielskim pochwalić się swoim postępem w nauce i dowiedziałem się, że zamiast o spodniach mówię o majtkach. Niezbyt przyjemne uczucie ;-(


  https://www.duolingo.com/profile/yuioyuio

  Nikt nie ukrywa jakiej odmiany angielskiego uczy Duolingo. Flaga kursu jest amerykańska i w opisie kursu też jest to zaznaczone:

  Z liczbą 750 milionów osób, angielski jest drugim najczęściej używanym językiem świata (po mandaryńskim) i najczęściej nauczanym. Na Duolingo nauczysz się angielskiego amerykańskiego, ale zostaniesz zrozumiany w każdym anglojęzycznym kraju.


  https://www.duolingo.com/profile/arnika2014

  mam pytanie , tylko trochę z "innej beczki" .Moje nauka nie trwa długo więc może coś przeoczyłam , chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość podglądu wykonanego testu(sklep) żeby dowiedzieć się które zadania są błędnie przetłumaczone a nie tylko znać wynik w punktach. proszę o pomoc w tej kwesti


  https://www.duolingo.com/profile/yuioyuio

  Niestety nie ma takiej możliwości.


  https://www.duolingo.com/profile/arnika2014

  dzieki, trudno może kiedyś, byłoby to pomocne bo na blędach uczymy się najlepiej( przynajmniej ja)


  https://www.duolingo.com/profile/Ha_nia

  Do jakiej zakładki mam przejść, aby móc tłumaczyć teksty?


  https://www.duolingo.com/profile/br0d4
  Mod
  Plus
  • 2103

  Już nie ma takiej możliwości, została zablokowana przez Duolingo.


  https://www.duolingo.com/profile/Bachu551122
   • super - bardzo mi brakuje zasad gramatycznych i innych teorii, pomocnych w nauce tego języka. Chociaż nauka bez nich zmusza do wiekszego wysiłku, porównań i spostrzegawczości. Jednakże super będzie gdy się one ukażą.

  https://www.duolingo.com/profile/jul3q

  Piszecie, że chcecie, żeby nowa zawartość pojawiała się możliwie szybko, a nie akceptujecie ofert pomocy. Zastanawiające. :(


  https://www.duolingo.com/profile/Kreanim

  Też mnie zastanawia dlaczego polskie duolingo stoi w miejscu.


  https://www.duolingo.com/profile/pawel_fci

  czyli całe drzewko co jest obecnie to jeszcze nie koniec, tak? rozumiem że kurs polsko-angielski będzie rozbudowywany?


  https://www.duolingo.com/profile/jul3q

  Nie rozumiem jak odnosi się to do mojego komentarza, ale przypominam twórcom, że są trochę nie w porządku.


  https://www.duolingo.com/profile/pawel_fci

  nie odnosi się, po prostu nie chciałem zakładać nowego wątku , a dowiedzieć się czy obecny kurs ang. w którego trakcie jestem jest już ukończony czy będzie rozwjany i rozszerzany


  https://www.duolingo.com/profile/Krystian66

  Chciałem tylko podziękować. Jestem z Wami od początku wejścia do Polski i jestem zachwycony. Reguła 15 minut dziennie - codziennie, działa. Systematyczność do której namawiacie bonusami, mnie wciągnęła totalnie. Mam swoje lata i wiele porażek z nauką angielskiego. Teraz trzymam się i łączę naukę z lektorem + Duolingo. Podziwiam Was i życzę wielkich sukcesów.


  https://www.duolingo.com/profile/AdrianHot14

  Witam mam pytanie widze ze masz duzo dni pod żąd. Wiesz moze jak moge zrobic test ze słówek które juz ćwiczyłem bo w dlaszych jest taka opcja a tu pisze mi punkt kontrolny zaliczony i piszesz o regule 15 minut jest to jakaś opcja czy poprostu trzymasz sie zasady ze codziencie 15 min sie uczysz?


  https://www.duolingo.com/profile/rapanuja

  zasada 15-20 minut dziennie jest ważna i najlepiej narzucić sobie samemu taki reżim:)


  https://www.duolingo.com/profile/karoleklas18

  heee???? czyli bo nie kumam


  https://www.duolingo.com/profile/rapanuja

  czyli uczysz się systematycznie,codziennie po np.15 minut (słówka)


  https://www.duolingo.com/profile/helogajs

  polecam i miłej nauki z duolingo!!


  https://www.duolingo.com/profile/pipi64

  Jestem pełna uznania dla tworzących te kursy. Dziękuję!!!


  https://www.duolingo.com/profile/jureksu

  Hej. Jak łatwo przełączać się pomiędzy nauką eng-pl i eng-esp ? Pozdrawiam


  https://www.duolingo.com/profile/KatarzynaL599515

  jestem zachwycona tym kursem! jeszcze żaden nie zmotywował mnie do poświecania tyle czasu nauce jezyka :)


  https://www.duolingo.com/profile/juliagorna

  Co mam zrobić gdyż jestem głuchoniema a gdy muszę napisać co słyszę


  https://www.duolingo.com/profile/piomar123

  W ustawieniach można wyłączyć dźwięki i pytania audio: https://www.duolingo.com/settings/account


  https://www.duolingo.com/profile/pateraczakowski

  Uczę się angielskiego i nie mogę rozpocząć nowego kursu hiszpańskiego po polsku - dlaczego?


  https://www.duolingo.com/profile/nemoszek

  po polsku jest dostępny tylko kurs angielskiego. inne kursy są dostępne w jezyku angielskim


  https://www.duolingo.com/profile/tromek

  Na jakiej najniższej wersji Androida można zainstalować Duolingo?


  https://www.duolingo.com/profile/grzeczny

  Jak masz 4.0 to ci będzie działał


  https://www.duolingo.com/profile/Aleksandra6495

  Czy ktoś się orientuje, czy można usunąć dany kurs, a potem go ponownie zacząć od początku? Z góry dziękuję za odpowiedź c:


  https://www.duolingo.com/profile/br0d4
  Mod
  Plus
  • 2103

  Wejdź do "Settings" - "Learning language" i kliknij "Reset or remove languages":

  Reset or remove languages

  Uważaj! Usunięcie kursu danego języka usunie go ze wszystkich języków wyjściowych - jeśli np. znasz już angielski i hiszpański i z każdego z nich oddzielnie uczysz się niemieckiego, to usuwając kurs niemieckiego - usuniesz go zarówno z angielskiego jak i z hiszpańskiego.


  https://www.duolingo.com/profile/Aleksandra6495

  Już znalazłam sama, ale dziękuję c: Myślę, że się ta rada przyda innym ;)


  https://www.duolingo.com/profile/MarcinZie

  A u mnie w Settings nie ma pozycji Learning language tylko podstawowe opcje konta, dodanie zdjęcia, dźwięki, powiadomienia itp. Gdzie szukać opcji Reset or remove language?


  https://www.duolingo.com/profile/Vengir

  Panel po prawej powinien zawierać dodatkowe opcje.


  https://www.duolingo.com/profile/cyberNat2000

  odkryłem że siła tematów spada o 7


  https://www.duolingo.com/profile/Jabba990921

  Wielkie dzięki to jest to czego oczekiwałem super kurs. Moja stare głowa wreszcie może coś przyswoi i w niej zostanie :-)


  https://www.duolingo.com/profile/Ewa453584

  Dziękuję. Też mam swoje lata i próbowałam parokrotnie uczyć się angielskiego w różny sposób, a więc niby coś umiem ale tak na prawdę w praktyce trudno było mi się wysłowić i rozumiałam to co ktoś do mnie mówi ledwie, ledwie. Bardzo podoba mi się taka forma i widzę po dwóch miesiącach rezultaty. Wreszcie zaczynam ogarniać nieco gramatykę i przestałam gadać non stop nonsensy. Oczywiście jeszcze pracy mnie czeka trochę ale właśnie taka forma nauki mnie zachęca, a nie zniechęca. Bawi. Motywuje przez to, że fragmentaryczną i rozsianą wiedzę porządkuje i cieszy mnie niezmiernie jak włącza się kolejna zielona lampka w głowie "aha !!!". Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy musi znaleźć sposób nauki, który jemu odpowiada ale jeśli o mnie chodzi to czuję się tu wspaniale. Pozdrawiam wszystkich. Dziękuję raz jeszcze tym, którzy stworzyli i pomagają w rozwijaniu duolingo dla nas za pracę i zaangażowanie, a tym, którzy pragną nauczyć się angielskiego życzę powodzenia. Ewa


  https://www.duolingo.com/profile/tadfalk

  tak trzymaj pozdrawiam Tadeusz


  https://www.duolingo.com/profile/wuzeq

  "6. Kiedy będą zasady gramatyczne, opisy, przypisy, wyjaśnienia i różnego rodzaju teoria? Niedawno otrzymaliśmy nowe narzędzia pozwalające na dodanie tego typu rzeczy. Będą pojawiać się one z czasem."

  Czy to się tyczy wszystkich kursów? Jak rozumiem niedawno wprwoadzono nowe narzędzie do umieszczania opisów zasada jezyka i we wszystkich kursach powinny zacząć pojawiać się takie informacje?


  https://www.duolingo.com/profile/endios

  Powinny, choć za inne kursy odpowiadają inne osoby i nie mogę ci powiedzieć w jakim zakresie czasowym będzie się to działo.


  https://www.duolingo.com/profile/The_Art

  Cytat: Zachęcam do przeczytania, zaś punkt 5. jest obowiązkowy dla wszystkich ludzi dobrej woli.

  Pkt. 5 jest NIEDOSTĘPNY w wersji mobilnej a myślę że większość używa właśnie Duolingo na tabletach i smartfonach w autobusie, kolejce, szkole.


  https://www.duolingo.com/profile/endios

  Dodam zaraz screenshota z wersji mobilnej.

  Edit: screeny dodane. Myślę, że nie powinno być już wątpliwości gdzie zgłaszać.


  https://www.duolingo.com/profile/ryo87

  Zastanawiam się jak wygląda rozwiązywanie błędów w podpowiedziach. Ostatnio zgłosiłem sporo błędów do tłumaczeń (lub ich braku) w podpowiedziach. Niestety w tym wypadku nie dostaje żadnego maila. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, czy dana podpowiedź została już poprawiona?


  https://www.duolingo.com/profile/endios

  Nie ma systemu zgłaszającego dodanie odpowiedzi użytkowników, ale mogę zapewnić, że uzupełniamy je, a za każdym razem gdy sprawdzamy zgłoszenia do zdania sprawdzamy też czy zgadzają się podpowiedzi.


  https://www.duolingo.com/profile/asikeryk

  Skończyłam wszystkie tematy w kursie polsko-angielskim, czy mogę gdzieś dodać nowe tematy?


  https://www.duolingo.com/profile/endios

  Niedługo będą lekcje bonusowe, ale kontynuacja kursu nie jest na razie przewidywana.


  https://www.duolingo.com/profile/ryo87

  Możesz uchylić rąbka tajemnicy, ile lekcji i jakie tematy? :)


  https://www.duolingo.com/profile/endios

  Na razie mamy tylko informację, że będą... Reszta jest do ustalenia.


  https://www.duolingo.com/profile/dupa11111

  Cześć, jest możliwość wyłączenia trenera po jego aktywacji? Nigdzie nie widzę takiej opcji.


  https://www.duolingo.com/profile/endios

  Nie można go wyłączyć.


  https://www.duolingo.com/profile/wiwka14

  Ależ to beznadziejne, ten trener tylko przeszkadza i nie da się zobaczyć, ile punktów brakuje do następnego poziomu :/


  https://www.duolingo.com/profile/madgad91

  Żeby zobaczyć, ile punktów brakuje do kolejnego poziomu wystarczy wejść na swój profil i po prawej jest napisane ile się ma w sumie punktów i ile brakuje do kolejnego poziomu.


  https://www.duolingo.com/profile/Badadook

  Witam, jaki poziom jest maksymalny? Nie mam na mysli 14-15 poziom tylko np. 2.2. czy 2.3. Jak jest maksymalny, zapewne po ukończeniu kursu.


  https://www.duolingo.com/profile/Stokrotka16

  oglądałam profile innych osób i myślę że 25 poziom


  https://www.duolingo.com/profile/MichaBadow

  dlaczego chociaż ucze się włoskiego nie ma przy mnie znaczka...... o jest :-)


  https://www.duolingo.com/profile/karomar123

  Mam ten sam problem, dzisiaj zaczęłam francuski. Myślałam, że zależy to od poziomu, ale jak widzę masz ten sam z włoskiego, co ja z francuskiego


  https://www.duolingo.com/profile/Klaaudiaaa

  czy aplikacja duolingo na androida moze działać bez internetu ?


  https://www.duolingo.com/profile/endios

  Tak, aplikacja automatycznie ściąga kilka lekcji kiedy jest połączenie i można je ukończyć bez połączenia, a wyniki są wysyłane na serwer po ponownym połączeniu.


  https://www.duolingo.com/profile/ReCrux

  A jak wygląda sytuacja na WP ?


  https://www.duolingo.com/profile/renfrere

  czy trzeba jakoś to zaznaczyć albo zainstalować coś dodatkowo bo mój bez internetu nie chce współpracować


  https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

  mi też nie działa, wersja z WP nie pobiera kilku lekcji i nie pozwala wejść do aplikacji bez internetu.


  https://www.duolingo.com/profile/olauszynska

  Mam pytanie - czy i jak można zmienić poziom kursu? Jestem na dosyć zaawansowanym poziomie angielskiego (B2/C1), a na moim profilu uczyć się mogę jedynie podstaw. Gdzie można to zmienić? Będę wdzięczna za odpowiedź!


  https://www.duolingo.com/profile/TheJanmax

  Na początku miałaś wybór zacząć od podstaw bądź wypełnić test. Jeśli już wykonałaś jedną z tych opcji to możesz przeskakiwać po drzewku naciskając ikonę klucza który to daje możliwość się sprawdzić czy naprawdę potrafisz to co wydaje ci się że potrafisz, jeśli to umiesz to automatem odblokowujesz wszystko po drodze, jeśli zaś nie to nie dzieje się nic, taki trik umożliwia szybsze odblokowywanie kolejnych działów. Ale jeżeli masz poziom zahaczający o C1 obawiam się że musisz poszukać innych ścieżek rozwoju ponieważ taki poziom to już słownictwo fachowe, a tutaj chyba takiego nie ma, ale zawsze można szlifować to co się już potrafi :D.


  https://www.duolingo.com/profile/jurata1

  Witam. Jestem nowa i chciałabym się dowiedzieć kiedy mogę przejść do następnego etapu,bo podstawowy zaliczyłam już dwa dni temu i nadal mam zablokowaną "liczbę mnogą" i następne. Czy możne następny etap jest już płatny?


  https://www.duolingo.com/profile/br0d4
  Mod
  Plus
  • 2103

  Nie nie jest płatne, można zrobić wszystkie lekcje. Może coś się zepsuło w skrypcie. Jeśli kurs nie działa, można zgłaszać błędy - ogólna instrukcja jest tutaj https://support.duolingo.com/hc/en-us/articles/205101500-How-do-I-report-abuse-


  https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

  Będziecie rozszerzać kurs Duolingo angielski > Polski ? Każdy kurs kończy się na czym innym ze względu na specyfikę języka. Duolingo na prawdę działa, mimo że po jakimś czasie zadania wydają się nudne. Widziałem filmik na youtubie jak jakiś mężczyzna rozmawiał z dziewczyną w języku esperanto, po przerobieniu kursu Duolingo. Gdyby to drzewko rozrosło się o kilka lekcji, albo było rozszerzane co jakiś czas, to byłoby super. W internecie kursy są strasznie chaotyczne i trudno coś znaleźć. Dlatego Duolingo byłoby takim miejscem "spajającym" wszystkie kursy.


  https://www.duolingo.com/profile/Lukasz1902

  Przez kilka dni miałem dostęp do słówek oraz fiszek. Nie ukrywam, że było to mega fajne przy powtórkach słówek itd. Niestety zakładka " słówka" zniknęła. Jaki jest tego powód? Słówka są dalej w fazie testów i pojawiły się one tylko na kilka dni? Kiedy mogę liczyć na to, że ponownie się pojawią?


  https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

  to się jakoś dziwinie odbywa. Ja w ogóle nie miałem tej zakładki. Tylko w anglojęzycznych kursach mogłem ją zobaczyć.


  https://www.duolingo.com/profile/PiotrMyszkier

  Naprawdę fantastyczny kurs. Czekam na dalszy rozwój - jestem z Wami. Mam tylko jedno pytanie - w jakim English mówi ta Pani, bo często jej nie rozumiem ?


  https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

  Ogólnie kurs jest w American English.


  https://www.duolingo.com/profile/madi1882

  hej jak mam zmienic ustawienia polski-niemiecki?


  https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

  polski-niemiecki ? nie ma takiego kursu.


  https://www.duolingo.com/profile/Tomek414054

  trzy tematy dotyczące aplikacji: 1 już poruszany - czy istnieje szansa na słownik 2 już poruszany - czy i jeżeli to kiedy jest szansa na kolejne lekcje/poziomy 3 jaki szanse na dodanie profili językowych do jednego profilu użytkownika( aplikacja mobilna) ( teraz wydaje mi się - choć nie wiem na pewno) jedna osoba może się uczyć jednego języka. a aplikacja na tabletach jest możliwością nauki dla rodziny - czytaj różne osoby ta sama aplikacja.


  https://www.duolingo.com/profile/endios

  Za całość strony i aplikacji odpowiada ekipa Duolingo z Pittsburgha w USA. Wszystkie nowe funkcje są ogłaszana na bieżąco na forach i np. na Facebooku. Ja też mam nadzieję, że twoje pomysły zostaną zrealizowane!


  https://www.duolingo.com/profile/againpl

  Czy jeśli rozpocznę nowy kurs (z angielskiego na francuski), to Dni Nauki z Rzędu będą "iść od zera", czy będą kontynuowane?


  https://www.duolingo.com/profile/Polonophone

  Płomyczek nie zgaśnie ;) To jest wskaźnik nauki na portalu, a nie nauki konkretnego języka.


  https://www.duolingo.com/profile/karoleklas18

  endios dzięki za ten kurs angielskiego i pytam czemu takie awantury?! pozdrawiam całe duolingo!!!


  https://www.duolingo.com/profile/Nenciak

  Mam pytanie. Przerobiłam cały kurs angielski - polski, teraz robię angielski - niemiecki, niestety nigdzie nie wyświetla mi się, tak jak u innych, mój kurs i level z angielskiego :< Tylko ten aktualny. Dlaczego tak jest?


  https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

  Bo używasz innej wersji językowej.


  https://www.duolingo.com/profile/miko_bs

  Parę dni temu zmieniłam naukę z angielskiego na francuski, ale wróciłam do wersji polsko-angielskiej. Wszystko bez problemu, ale dzień później wszystkie moje postępy się straciły i musiałam zacząć od nowa. Ktoś wie dlaczego tak się stało? Wtedy nie byłam zalogowana:(


  https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

  Jak nie byłaś zalogowana to jedyną możliwością zapisywania postępów jest utworzenie konta, niestety z logowaniem chyba to nie działa.


  https://www.duolingo.com/profile/Magda146920

  Zakończyłam naukę. zdobyłam 49% poziomu wiedzy . Chce uczyć sie dalej . Wciągnęła mnie BARDZO ta " zabawa" z językiem angielskim. Co dalej, ??? gdzie znajde następne poziomy nauki???


  https://www.duolingo.com/profile/agata_1000

  Jeśli umiesz już Angielski, to weź się za inne języki! Np. hiszpański, francuski, niemiecki, włoski portugalski, rosyjski... Do wyboru, do koloru! ;) Pozdrawiam serdecznie


  https://www.duolingo.com/profile/latyrus

  Uczyłam się hiszpańskiego z platformy niemieckiej, teraz chcę uczyć angielskiego z polskim. Jak przestawić język niemiecki na polski.


  https://www.duolingo.com/profile/Aleksandra6495

  Najedź na flagę u góry (przy awatarze); tam powinno się rozwinąć menu; kliknij w add new course, albo coś podobnego; wybierz opcję, że mówisz po polsku; kliknij na angielski i gotowe c:


  https://www.duolingo.com/profile/seniu1988

  Ukończyłem cały kurs angielskiego, pojawiła mi się na dole złota sowa, ale nadal mam tylko 48%. Czy te procenty będą rosły jak będą pojawiały się nowe powtórki czy to jakiś błąd programu?


  https://www.duolingo.com/profile/Magda146920

  Powtarzaj tematy a % będą rosły oraz poziom Twojej wiedzy też.Jednakże nigdy nie będziesz miał 100 % i wyższego poziomu jak 25 - on jest uzależniony od ilości zdobytych punktów w powtórzeniach.Miłej nauki M.


  https://www.duolingo.com/profile/kinga.30.30

  nie wiecie czy można uczyć się 2 języków jednocześnie?


  https://www.duolingo.com/profile/AC15_

  Można, ale obecnie nie ma innych polskojęzycznych kursów. Wystarczy że najedziesz na ikonkę flagi, obok awatara, i wybierzesz "Rozpocznij nowy kurs".


  https://www.duolingo.com/profile/JacekAdamski

  ale dałeś w tej instrukcji czy jak ty to sobie nazywasz zły przykład (sorry oznacza przepraszam)


  https://www.duolingo.com/profile/ZawiszaBialy

  Dobra robota, dziękuję:) Zacznę teraz szlifować eng bo nie miałem z nim kontaktu przez prawie 9 lat


  https://www.duolingo.com/profile/Juda063

  Mi bardzo pomaga duolingo. Aplikacja jest świetnie zrobiona. Mnie denerwuje to że do języka niemieckiego nie ma wersji polskiej tylko dla mówiących w innych językach. Mam nadzieje że już niedługo będzie opcja języka niemieckiego dla mówiących po polsku. Czekam na tą wersje. Myślę że nie tylko ja chcę żeby była do języka niemieckiego opcja dla mówiących po polsku. :-)


  https://www.duolingo.com/profile/pias11

  Dobry wieczór. Jakis czas temu kopiłem "zamrożenie czasu". Bo już miałem taki przepadek ze stoparedziesiat dni nauki podrząd przepadło przez błąd w programie. Napisałem do Was, ale nikt nawet nie raczył odpowiedzieć na moje pytania i prośby o przewrócenie stanu faktycznego. Wiec, aby zapobiec takiej sytuacji kupiłem wspomniane "zamrożenie czasu" i jakie było moje zdziwienie, kiedy w dniu wczorajszym nie zdążyłem przed północą zrobić ćwiczeń i ponad 50 dni zniknęło. Zadem bardzo proszę o przywrócenie tych dni. Proszę o poważne podejście do zgłoszenia!!!


  https://www.duolingo.com/profile/Vengir

  Przykro mi, niestety nie mamy możliwości przywrócenia serii.


  https://www.duolingo.com/profile/pias11

  Witam, taka lakoniczna odpowiedz można skierować do osoby która nie wie na jakiej zasadzie działają programy komputerowe. Na pewno z poziomu bazy można to zrobić, jeśli nie wie Pan jak to zrobić, to służę pomocą. Wykupiłem funkcje zamrożenia czasu, która nie zadziałała. Blad w programie, czy inne działanie funkcji - np. ze mogę skorzystać z zamrożenia czasu tylko w dniu w którym chce tego dokonać? Proszę wyprowadzić mnie z błędu. Pozdrawiam i proszę o merytoryczna wypowiedz.


  https://www.duolingo.com/profile/Vengir

  Przepraszam, powinienem być bardziej szczegółowy.

  Nie mamy możliwości przywrócenia serii głównie dlatego, że jesteśmy moderatorami, a nie administratorami systemu. Nie mamy dostępu do takich informacji jak wykonane danego dnia ćwiczenia wybranego użytkownika ani do żadnego interfejsu, który pozwalałby na ręczne ustawienie wybranej wartości.

  Do zgłaszania błędów można użyć tego formularza: https://support.duolingo.com/hc/en-us/requests/new
  Raport o błędzie będzie przyjęty, ale nie jestem w stanie obiecać, że administratorzy zgodzą się przywrócić serię.

  Jeśli doszło do zresetowania serii bez zużycia zamrożenia czasu w ekwipunku, to jest to faktycznie błąd w systemie. Przyznam, że o niczym podobnym nigdy wcześniej nie słyszałem. Prędzej spodziewałbym się sytuacji, gdzie użytkownik po prostu by nie zauważył, że zamrożenie czasu było już zużyte wcześniej.


  https://www.duolingo.com/profile/tadfalk

  Witam jakiś czas temu aplikacja podpowiadała prawidłowe lub alternatywne odpowiedzi widzę że z tego zrezygnowaliście moje pytanie dlaczego ??? pozdrawiam T


  https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

  Możliwe że nie ma innych alternatyw na wyższych poziomach. Oni nie odpowiadają za to. Oni głównie tłumacza tekst który był i ten za alternatywy też. Widocznie w twoich zdaniach nie ma alternatyw :)


  https://www.duolingo.com/profile/Kuba668438

  Dlaczego po ukończeniu kursu mam 69% znajomości języka i jak można podnieść tą liczbę.


  https://www.duolingo.com/profile/br0d4
  Mod
  Plus
  • 2103

  69% to pieruńsko dużo. Duolingo musiało zmienić algorytm liczenia tych zabawnych procentów, bo do tej pory najwięcej ile słyszałem że ktoś miał, to 65%. Ale nie przejmuj się tymi procentami. Tak naprawdę one i tak nic nie znaczą. Możesz sobie o nich poczytać np. tutaj: https://www.duolingo.com/comment/8726201 i tutaj: https://www.duolingo.com/comment/10854688


  https://www.duolingo.com/profile/Kuba668438

  Dzięki za odpowiedź i tak ci tylko powiem że czasami pokazywało 70 lub 71% ale jak nie ćwiczyłem przez tydzień to spadło. Po świętach prawdopodobnie w środę wstawie link do tego ile mam %.


  https://www.duolingo.com/profile/NIkTo67

  Ja też mam 69%, ale dostałam powiadomienie, ze do 70% brakuje mi jeszcze ponad 2000 punktów. Więc walcze dalej :)


  https://www.duolingo.com/profile/tadfalk

  dotarlem do 75 % i naliczanie zatrzymało się pomimo stałej aktywnosci jestem jednak pełen nadziei.pozdrawiam serdecznie


  https://www.duolingo.com/profile/NIkTo67

  Ja powtarzam non stop tematy i jak po ukończeniu kliknę w ,, jeszcze raz,,, często pojawiają się nowe zdania, wyrazy. To też ważne, bo przecież nie o punkty walczę :)


  https://www.duolingo.com/profile/Magda146920

  Musisz powtarzać tematy .


  https://www.duolingo.com/profile/MagdalenaC491621

  Cześć, jestem nowa ( od trzech dni ) . Widzę w swoim "drzewku" podświetlone obrazki, np: podstawy 2, jedzenie, ubrania,kolory, zaimki dzierżawcze itp.. Poniżej pewnej sekcji jest niepodświetlony kafelek - punkt kontrolny zaliczony i poniżej niego kolejna sekcja z podświetlonymi obrazkami kolejnych tematów, a potem znowu niepodświetlony punkt kontrolny . Pytanie - jak włączyć punkt kontrolny ? Jak go zaliczyć ? Pozdrawiam serdecznie :-))


  https://www.duolingo.com/profile/Vengir

  Punkt kontrolny to skrót, który można zaliczyć, aby pominąć wszystkie lekcje powyżej. Przydatny dla osób, które już znają pewne podstawy. Po normalnym zaliczeniu lekcji powyżej punktu kontrolnego, nie można już z niego korzystać (i nie ma takiej potrzeby).


  https://www.duolingo.com/profile/MagdalenaC491621

  Dziękuję za info


  https://www.duolingo.com/profile/NadiaHoff

  Punkt kontrolny zaliczy się, kiedy zrobisz wszystkie tematy z danego ,,działu" - tzn. do tego punktu kontrolnego, abo, kiedy użyjesz skrótu :)


  https://www.duolingo.com/profile/MagdalenaC491621

  Dziękuję za info


  https://www.duolingo.com/profile/KateFragola

  Jedno pytanie: zaczelam kurs szwedzkiego i pokazuje mi tutaj moje fluency, wiec jest ok. Ostatnio dodalam drugi jezyk i nie pokazuje mi fluency w ogole, mimo, ze mam juz level 5. Czy to jest normalne, czy mam jakis blad?


  https://www.duolingo.com/profile/Vengir

  To normalne. Nie wszystkie kursy mają takie liczniki.


  https://www.duolingo.com/profile/Mira072

  dlaczego nie można podejrzeć wyniku testu zakupionego za lingoty?


  https://www.duolingo.com/profile/mgchara

  Nie podoba mi się nauka na czas w aplikacji duolingo w telefonie z androidem (zdobywanie punktów w czasie 60 sekund). Czy ktoś wie jak wrócić do poprzedniej wersji?


  https://www.duolingo.com/profile/ZawiszaBialy

  Może spróbuj pobrać starszą wersję i wyłącz aktualizacje? ;)


  https://www.duolingo.com/profile/mgchara

  Dzięki, spróbuję, może się uda. Pozdrawiam


  https://www.duolingo.com/profile/mgchara

  Odinstalowałam duolingo, zainstalowałam jeszcze raz i mam wersję z nauką na czas. W telefonie nie ma opcji zainstalowania starszej wersji, nie mam pomysłu, co z tym zrobić. Może ktoś potrafi pomóc? Będę wdzięczna


  https://www.duolingo.com/profile/ZawiszaBialy

  Starszą wersję w sensie nie ze sklepu play bo tam jest zaktualizowana ;) Tylko z chomika itp ;)


  https://www.duolingo.com/profile/Bogdan601429

  mi wczoraj zniknęły dni nauki bez przerwy, przeszło 200, i brak pozytywnej reakcji


  https://www.duolingo.com/profile/br0d4
  Mod
  Plus
  • 2103

  Nic na to nie można poradzić. Może mogliby to skorygować admini DL gdyby chcieli, ale o ile wiem, takie reakcje się nie zdarzają.

  Jedyne co można zrobić, to zabezpieczyć się na przyszłość - wykupić "streak freeze" za lingoty i co jakiś czas sprawdzać czy "się nie zużył", oraz starać się jak najszybciej wykonywać dzienną porcję ćwiczeń. Ja to najczęściej robię albo zaraz po północy, albo z samego rana. Zacząłem tego pilnować, gdy pewnego razu strefa czasowa (a tym samym ilość godzin na wykonanie dziennej porcji ćwiczeń) przeskoczyła mi - ni z tego ni z owego - aż o 6 godzin! Nie mam pojęcia skąd to się bierze, strefa czasowa jest ustalana w momencie zakładania konta i nie można jej zmienić ręcznie, ale AFAICR gdzieś widziałem informację, że DL stara się śledzić miejsce logowania i odpowiednio przesuwać strefę czasową użytkownika (z tym, że do tej pory zmiany mojej lokalizacji geograficznej nie wykraczały poza 2 strefy czasowe, w żadnym wypadku nie 6) - widocznie jednak algorytm sprawdzania lokalizacji nie działa całkiem poprawnie i przy błędnej identyfikacji strefy można stracić ciągłość...


  https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

  bezcenna informacja ... dobrze wiedzieć o strefach czasowych ... dziękuję


  https://www.duolingo.com/profile/kingab22

  nie słyszę zadawanego zrobić? ćw2iczenia, co mam


  https://www.duolingo.com/profile/kingab22

  nie słysze tego o co pytają, prosze o pomoc


  https://www.duolingo.com/profile/Magda146920

  Wejdź w ustawienia konta ( tam gdzie jest Twoje miejsce na zdjęcie) i włącz mikrofon.


  https://www.duolingo.com/profile/pocisk1

  Co z tą listą słówek?


  https://www.duolingo.com/profile/Romualduko

  Czy są tu zasady gramatyczne.


  https://www.duolingo.com/profile/2g8WqlKL

  mi się podoba ta nauka mimo zbliżającej się sześćdzesiątki nauka daje mi dużo satysfakcji i radości ,uczę się podstaw angielskiego już ok 200 dni pozdrawiam wszystkich Ela


  https://www.duolingo.com/profile/Hersus88

  Mam pewien problem i nie wiem czy w dobrym miejscu to zgłaszam ale zauważyłem, że po tym jak wybieram ćwicz tematy wielokrotnie powtarza się to samo zadanie. Np ostatnio musiałem pięć razy wpisywać co jest na obrazku. I to w czasie jednej serii. Chyba tak nie powinno być.


  [użytkownik usunięty]

   Kiedy jakieś słowo się powtatza to znaczy że według programu jesteś tego słowa nienauczony oczywiście program ,,wie'' czy to słowo jest trudne i odpowiednio często je wyświetla żebyś je zapamiętał


   https://www.duolingo.com/profile/Krystyna727097

   Staram sie codziennie ćwiczyć deklarowana ilość czasu ; osiągnęłam dwa razy po ok. 3000 p. i niestety z powodów: 1dniowej przerwy i zresetowania i-pada musiałam zacząć od nowa. Jest to o tyle dotkliwe, ze schodzę na niższy poziom. Nie wiem także , jak przejść na wyzszy poziom.


   https://www.duolingo.com/profile/KaCe85

   witajcie, mam pytanko: co zrobić, żeby np móc uczyć się szwedzkiego tłumaczeniem na polski (zamiast na angielski lub inny) ? pozdrawiam!


   https://www.duolingo.com/profile/Vengir

   Nie da się. Po polsku jest tylko kurs angielskiego.


   https://www.duolingo.com/profile/YFYDB

   Czy ten cały kurs polskiego jest ulepszany, czy tylko poprawiane są błędy? Muszę zhejtować, że gdybym była Anglikiem, to ten kurs mi nie za bardzo pomógł, więc się pytam: Czy dojdą nowe lekcje z kursie polskiego i angielskiego?


   https://www.duolingo.com/profile/Vengir

   Dodanie nowych lekcji to nie jest prosta sprawa, ale prace nad tym trwają. Osobiście nie orientuję się, na jakim są etapie zaawansowania.

   Jakie lekcje najbardziej by się przydały twoim zdaniem?


   https://www.duolingo.com/profile/YFYDB

   Gramatyczne. Więcej o czasie zaprzeszłym w angielskim i o tej konstrukcji osoba + have/has + been + czasownik z ing. To bodajże present perfect continuous, ale ja się nie znam.

   W kwestii kursu polskiego. APELUJĘ DO WAS. W polskim są czasowniki dokonane i niedokonane. Czegoś takiego nie ma w angielskim. Różnica między tymi rodzajami czasowników po prostu MUSI zostać wyjaśniona. W końcu od tego zależy użycie czasów w języku polskim. Na przykład w czasie teraźniejszym nie używa się czasowników dokonanych, natomiast niedokonane nie mają formy przyszłej, przez co trzeba używać konstrukcji z będzie.

   A tak poza tematem. Jesteś robotem czy człowiekiem? Wybacz, jeśli to pytanie jest obcesowe, ale ciekawość zwyciężyła.


   https://www.duolingo.com/profile/Vengir

   Mamy 2018, więc chyba by mnie nie zdziwiło, gdyby ktoś, kto mi odpowiada, okazał się robotem. Ale jednak jestem człowiekiem.

   Kiedyś byłem jednym z moderatorów, więc co nieco się orientowałem w tym, co się dzieje. Teraz tylko od czasu do czasu odpowiadam na różne pytania.


   https://www.duolingo.com/profile/kielbaska_cute

   teraz w 2019 w sposobie zglaszania duzo sie zmienilo...


   https://www.duolingo.com/profile/Ewajanusz24

   Co można zrobić, gdy osiągnęło się już poziom 25? W kółko tylko ćwiczenia utrwalające? Nie ma tekstów na Duolingo?


   https://www.duolingo.com/profile/krzywyaro

   cześć wszystkim mam taki problem zmienia mi ilość zadań w lekcji z 7 na 14 po którymś logowaniu z kolei to samo zauwarzyłem w opcji ćwicz


   https://www.duolingo.com/profile/br0d4
   Mod
   Plus
   • 2103

   Kiedy zdobywasz "koronę" w danym temacie, zwiększa się liczba lekcji, które musisz wykonać, aby uzyskać następną "koronę". O ile dobrze pamiętam, to wielokrotności wynoszą odpowiednio 1; 1; 2; 3; 5 x liczba lekcji w danym temacie.


   https://www.duolingo.com/profile/jacekpoleszak

   Dzięki! Bardzo przydatny i mile widziany wpis!


   https://www.duolingo.com/profile/DJvaciak

   Ja mam jedno pytanko: - Czy jest lub będzie możliwość pisania prywatnie poprzez czat z użytkownikiem Duolingo? Pozdrawiam!


   https://www.duolingo.com/profile/br0d4
   Mod
   Plus
   • 2103

   To już było i źle się skończyło, więc w przewidywanym czasie więcej tego nie będzie. Więcej w tej dyskusji: https://forum.duolingo.com/comment/37285446?comment_id=37493621


   https://www.duolingo.com/profile/EwaPewniak

   Dziękuję za możliwość, jaką stworzyliście. Wierzę, że znajdą się również chętni do stworzenia kursu polski-hiszpański. Na razie szlifuję angielski i biorę sobie do serca wskazówki z punku trzeciego.


   https://www.duolingo.com/profile/btskarbek

   Mam pytanie o Lingoty ma 1953 dni ciągłej nauki ale nie przekłada się to na Lingoty których winno być minimum 19110 dodatkowo raz w tygodniu wybieram w sklepie zakład co daje około 1300 lingotów, i zwykła lingoty z nauki których nie jestem w stanie przeliczyć. Wiem że to może śmieszne ale w opcji na telefon moje Lingoty zostały przeliczony, teraz za wszystko trzeba będzie płacić nową "walutą" więc jak kiedyś było mi wszystko jedno jak są naliczane teraz okazuje się że to był błąd. Co mogę zrobić teraz aby przeliczyć punkty na nowo. Pozdrawiam


   https://www.duolingo.com/profile/Laura.2.0

   Dziękuje, to jest bardzo pomocne. Tak wiem to zostało napisane parę lat temu ale chciałam napisać.

   Powiązane dyskusje

   Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.