https://www.duolingo.com/profile/endios

Często zadawane pytania (FAQ)

Cześć,

Zachęcam do przeczytania krótkiego FAQ (ang. Frequently Asked Questions - Często zadawane pytania) punkt 3. jest szczególnie ważny.

Spis treści:

 1. Czym jest Duolingo? Jak to działa?
 2. Kto stoi za kursem polski -> angielski?
 3. Jak zgłaszać błędy?
 4. Kiedy będzie taki-a-taki kurs? Jak działa Inkubator?
 5. Jak działa siła tematów?
 6. Co jest czym na forum?
 7. Gdzie jest lista słówek?

<h1>1. Czym to jest Duolingo? Jak to działa?</h1>

Za Duolingo stoi Luis von Ahn - ten sam człowiek, przez którego musicie nieraz wpisywać Captche (te pokręcone literki) przy rejestracji na różnych stronach.

Luis von Ahn

Duolingo opiera się na tzw. crowdsourcingu. Krótko mówiąc: ludzie ucząc się języka tłumaczą teksty i tłumaczenia te Duolingo sprzedaje. Info na stronie.

Ponadto, siedziba Duolingo jako firmy mieście sie w Pittsburghu w Pensylwanii. Zatrudniają oni raptem 30 osób.


<h1>2. Kto stoi za kursem polski -> angielski?</h1>

Ponieważ w Duolingo pracuje tak niewiele osób, metodą crowdsourcingu postanowiono utworzyć też nowe kursy. Kursy tworzone są przez wolontariuszy za pomocą narzędzia zwanego Inkubatorem, gdzie w przyjaznych warunkach wylęgają sie nowe kursy. Polecam rzucić okiem jakie kursy niedługo się wyklują!

Kurs polski -> angielski tworzą na chwile obecną Bisk, pkrysiak oraz ja. Naszym nadzwyczaj pomocnym Mentorem jest pracownik Duolingo kristinemc.

Nasz zespół nie pracuje zarobkowo dla Duolingo. Wykonujemy naszą pracę z zamiłowania do nauki języków i inwestujemy nasz czas gdyż wierzymy, że Duolingo sprawdzi się świetnie jako narzędzie edukacyjne.

Oznacza to też, że nasz zespół zajmuje sie niemal wyłącznie tworzeniem tego kursu. Jesteśmy także kanałem informacyjnym mającym za zadanie przekazywanie waszych uwag do informatyków i specjalistów w Duolingo.


<h1>3. Jak zgłaszać błędy w tłumaczeniach</h1>

Niestety nie mamy możliwości wejść do dyskusji przy każdym zdaniu i czytać propozycji. Dlatego też Duolingo stworzyło bardzo przydatny system zgłaszania błędów.

Po zatwierdzeniu każdego zdania w dole okna pojawia sie opcja zaznaczona poniżej:

Zgłoś problem

Gdy nasze tłumaczenie zostało uznane za niepoprawne, otrzymujemy możliwość zgłoszenia go jako poprawne.

Moja odpowiedź powinna być zaakceptowana

Zaznaczamy tę opcję i klikamy "Wyślij".

A oto w jakiej formie nasz zespół otrzymuje wysłane w taki sposób zgłoszenia, zebrane ładnie w jednym miejscu, gotowe do zaakceptowania lub odrzucenia:

Zgłoszenia

Podsumowując:

Używając funkcji "Zgłoś problem" tworzysz lepsze jutro edukacji


Natomiast błędy w tłumaczeniu interfejsu (wszystko poza samymi zdaniami) prosimy zgłaszać w tym temacie.


<h1>4. Kiedy będzie taki-a-taki kurs? Jak działa Inkubator?</h1>

Inkubator

Jeśli kursu nie ma jeszcze w Inkubatorze, trudno określić datę jego pojawienia się. Nowe kursy są wprowadzane raczej powoli, żeby nie zrobić bałaganu. Z czasem to tempo powinno wzrosnąć.

Kiedy będzie twój wymarzony kurs? Kiedy zgłoszą się do tworzenia go ochotnicy. Tak więc możesz zachęcać znajomych znających dwa języki do uczestnictwa!

W Inkubatorze kursy są podzielone na trzy etapy: 1. Kursy jeszcze nie wypuszczone - są w fazie tworzenia (wykluwania), niedostępne dla użytkowników. 2. Kursy w wersji beta - wypuszczone do testowania przez użytkowników, wciąż poprawiane. 3. Kursy wypuszczone z bety - kursy w wersji finalnej (co nie zmienia tego, że wciąż są ulepszane!).

Jeśli biegle dwa języki, zachęcamy do zgłoszenia się do tworzenia kursu w Inkubatorze.


<h1>5. Jak działa siła tematów?</h1>

Siła tematu jest umowną miarą ich siły w twojej pamięci. Tematy po nauczeniu mają 5/5 pasków siły, która z czasem spada. Siłę tematów można zwiekszyć ćwicząc dany temat lub ćwicząc ogólnie wszystkie tematy (zostaną wybrane przede wszystkim zdania z tematów osłabionych).


<h1>6. Co jest czym na forum?</h1>

Polskie forum ma trzy działy:

Duolingo po polsku, Rozwiązywanie problemów, Angielski z polskiego

 • Duolingo po polsku - Jest to ogólna dyskusja dla użytkowników Duolingo w języku polskim. W obecnej chwili jest tylko jeden kurs dla osób polskojęzycznych, ale w momencie gdy kursów bedzie więcej, forum będzie służyło też Polakom uczącym sie innych jezyków. Dlatego prosimy nie pisać na tym forum o kwestiach dotyczących stricte kursu polski -> angielski . Jest to miejsce na ogólne dyskusje o Duolingo, sposobie działania strony, nauce języków, waszych metodach, osiągnięciach i przeżyciach, i na wszystko czym warto się podzielić.
 • Rozwiązywanie problemów - dotyczy... rozwiązywania problemów! Tutaj prosimy zgłaszać napotkane błędy (najlepiej zawsze załączyć screenshota), natomiast unikać zamieszczania nowych tłumaczeń czy błędów w interfejsie (te zgłaszamy w tym temacie).
 • Angielski z polskiego - forum dotyczące ściśle kursu polski -> angielski. Tu jest miejsce na wasze opinie na temat całokształtu kursu, propozycji ulepszeń itd. Ponadto forum zawiera zakładkę "Zdania", w której zebrane są ostatnie dyskusje na temat poszczególnych zdań.

<h1>7. Gdzie jest lista słówek?</h1>

Na razie nie ma ich dla kursów poza oryginalnymi. W przyszłości pojawią się i w tym kursie.


Mam nadzieję, że temat ten rozjaśnił nieco sprawy. Dajcie znać co myślicie. Pozdrawiam! :)

March 16, 2014

163 komentarze

Sortowanie: najlepsze posty

https://www.duolingo.com/profile/KemotS

Hej, mam pytanie czy jest planowana na Duolingo nauka offline? Chodzi o ściągniecie jakiś lekcji, nauka offline a następnie synchronizacja w trybie online.

August 22, 2014

https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Istnieje podobna funkcja w aplikacji mobilnej, tylko działa to tylko na nieprzerobione jeszcze lekcję z aktualnego rzędu drzewa. O rozszerzeniu tego w jakikolwiek sposób nic mi nie wiadomo.

June 10, 2016

https://www.duolingo.com/profile/KemotS

1) Czy jest/będzie możliwość w menu Start przełączania na wszystkie języki których się uczymy. Jeśli z języka polskiego uczę się angielskiego, to widzę w nagłówku tylko i wyłącznie angielski. Uczę się jednak tez innych języków (z angielskiego jako baza) i przechodzenie między nimi jest teraz trochę kłopotliwe. Za każdym razem muszę się cofać do menu i tam wybierać "znam angielski, chcę uczyć się portugalskiego".

2) na mniej więcej kiedy planowane jest wyjście z Beta. Przyznam szczerze, że z niecierpliwością oczekuję na Immersion ang-pl. Obecnie mam niekiedy kłopot z tłumaczeniem niektórych tekstów/fraz/idomów na polski albo odwrotnie, zaangażowanie większej ilości uczących na pewno rozwieje wiele moich watpliwości :) Dziekuję za odpowiedź i gratuluję zaangażowania w tak fajny projekt!

March 22, 2014

https://www.duolingo.com/profile/KemotS

Witam. Mam pytanie do ćwiczenia tematów na czas. Na koniec ćwiczenia występuje podsumowanie lekcji, co jest super sprawą. Czy nie można by tu także dodać przy każdym ćwiczeniu możliwości zgłaszania błędów/czytaniakomentarzy? Czasem zdania są bardzo długie lub niejasne i podczas "czasówki" nie ma już czasu na zgłaszanie błędu i czytanie komentarzy. Niestety na wykonaniu zadania nie ma już takiej możliwości. Dziękuję za odpowiedź na to i wcześniejsze pytanie.

September 4, 2014

https://www.duolingo.com/profile/BLUE_BOT

w starej wersji duolingo była taka możliwość ale niestety chyba została usunięta

November 6, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Mobius91

Ta strona jest dla mnie wybawieniem. Zdarzyło mi się kiedyś popełnić na studiach język angielski na poziomie B2 (i to nawet z jakimś certyfikatem), ale od tamtego czasu minęło wiele lat. Przez to, że języka używałam sporadycznie bardzo wiele pozapominałam. Teraz mam idealną okazję wszystko sobie przypomnieć i ćwiczyć bardziej systematycznie niż z podręcznikami. Bardzo mi się podoba szczególnie opcja taka, że mogę tu ćwiczyć na kursie polsko-angielskim, ale również angielsko-polskim - co daje dodatkowy trening. Jak tylko skończę z angielskim mam zamiar zabrać się do szwedzkiego, a może i nawet fińskiego. :)

March 14, 2016

https://www.duolingo.com/profile/grzeczny

Tak trzymaj

March 28, 2016

https://www.duolingo.com/profile/MaryJohn2

Rzeczywiście punkt 3 jest ważny. Niektórzy zamiast zgłosić swój problem po prostu piszą tylko to w dyskusji i tyle. Potem inni mają te same problemy i nikt nie zwraca na to uwagi. Polecam! Warto przeczytać i zamiast pisać o problemach w dyskusji zgłosić to. Serdecznie dziękuję za poświęcenie czasu!!!!

March 21, 2015

https://www.duolingo.com/profile/jureksu

Hej. Jak łatwo przełączać się pomiędzy nauką eng-pl i eng-esp ? Pozdrawiam

March 31, 2015

https://www.duolingo.com/profile/morus232

Pkt 11. Gdzie jest lista słówek? Obecnie w wersji oficjalnej nie ma. Ma pojawić się w kwietniu/maju.

Czy jest jakiś nowy prawdopodobny termin pojawienia się listy słówek?

August 22, 2014

https://www.duolingo.com/profile/Borsuczysko

Podbijam pytanie! ;)

October 24, 2014

https://www.duolingo.com/profile/ryo87

Lista słówek już istnieje jest w fazie testowania. https://www.duolingo.com/comment/3867479

November 14, 2014

https://www.duolingo.com/profile/Nicofisi

Gdy uczę się niemieckiego po angielsku to ją widać :)

June 22, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Kreanim

Czy coś się zadziało z tą listą słów??? Uczę się tylko angielskiego i bardzo na nią czekam. Rozumiem, że nadal jest niedostępna dla mnie?

September 9, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Kreanim

Również podbijam temat. Czekam na listę słówek od dawna. CZY NAPRAWDĘ JEST TO TAKIE TRUDNE I NIE DO ZROBIENIA??? czy duolingo zatrzymało się w miejscu i już nigdy nie będzie się rozwijało??? A może można jakoś pomóc? Chętnie pomogę? A może utworzymy sobie wspólnymi siłami taką listę na wolnym dostępie. Np. na google doc. Każdy wrzuci jeden temat. CO WY NA TO???

August 21, 2016

https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
 • 1493

Ten wątek nie jest odpowiednim miejscem na prośbę o "listę słów", bo za jej wprowadzenie (lub nie) odpowiada wyłącznie administracja DL - wątpię, by admini czytali ten wątek, bo centrala znajduje się w USA i raczej nie czytają polskiego Forum.

Wolontariusze, którzy przetłumaczyli angielskie zdania na potrzeby kursu dla Polaków, i wciąż wprowadzają poprawki i uzupełnienia - na techniczną stronę funkcjonowania kursu nie maja kompletnie żadnego wpływu.

Odpowiedniejszym miejscem na tego typu prośby może być forum Troubleshooting albo wysłanie raportu błędu bug report - oczywiście po angielsku.

August 22, 2016

https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

Trudne, nie trudne, to nie od nich zależy. Duolingo stanęło w miejscu, jeżeli chodzi o już dostępne kursy. Nie ma żadnych nowych rzeczy, są tylko te same podstawy, które były rok temu. Dodawane są kolejne kursy angielskiego w jakichś indiańskich językach, które mają bardzo dużą ilość osób mówiących. Ale za to stopują rozwój innych kursów, które mogłyby powstać.

August 22, 2016

https://www.duolingo.com/profile/filipkur

Możecie napisać kiedy pojawi się lista słówek

June 10, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Nie wiadomo. To nie bardzo od nas zależy.

June 10, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Stokrotka16

pkt.8 od kiedy jest trener nie można przejsc na inny kurs tak jak na obrazku.

November 27, 2014

https://www.duolingo.com/profile/endios

Racja, poprawione, dziękuję za zwrócenie uwagi.

November 28, 2014

https://www.duolingo.com/profile/piomar123

Wygasły niektóre obrazki z imgura.

January 3, 2015

https://www.duolingo.com/profile/endios

Szczerze mówiąc to sam je usunąłem :D Niechcący, po prostu nie pomyślałem że są one tutaj. Dzięki.

January 3, 2015

https://www.duolingo.com/profile/FalixR

Cześć! Często w zadaniach w których trzeba przetłumaczyć zdanie mówiąc je do mikrofonu, powtarzam kilka razy dokładnie to co się pojawia po nie zaliczeniu zadania jako odpowiedź. Przynajmniej tak mi sie wydaje ;) Bardzo przydatna była by możliwość odsłuchania takiego poprawnego zdania po nie zaliczeniu zadania - po prostu żeby wiedzieć gdzie jest błąd w wymowie i dlaczego się zadania nie zaliczyło. Może gdzieś przeoczyłem taką możliwość czy jej nie ma? Też fajna by była była możliwość sprawdzenia inny rozwiązanań bo być moja odpowiedź była bliska tylko wymowa zła.

December 29, 2014

https://www.duolingo.com/profile/Jackspeak

Dzień dobry.Mam jeden problem którego dotychczas nie miałem.O tuż gdy dziś wzmocniłem siłę słówek z 4/5 na 5/5 wciąż się pokazuje że siła moich słówek to 4/5.Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak jest? Z góry dziękuję :).

August 10, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Progrand

nikt nie odpowiada a ja mam cały czas ten sam problem

December 10, 2015

https://www.duolingo.com/profile/mustela.nivalis

Mi też się kilka razy tak zdarzyło. Cały system działania wzmacniania slówek jest dla mnie niezrozumiały.

March 31, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Polonophone

uwagi do tekstu powyżej: "Gdzie zgłaszamy w aplikacjach mobilnych" - brak obrazka pod tekstem, błąd imgur.com. "Jeśli biegle dwa języki, zachęcamy" - brakuje czasownika, np. "znasz".

December 31, 2015

https://www.duolingo.com/profile/kris59_8

Mam pytanie z "innej beczki". Mianowicie: czy jest to kurs angielskiego czy amerykańskiego? Może warto by zaznaczyć, że jest to zwrot stosowany a USA a jego odpowiednikiem w angielskim jest ... Żeby nie być gołosłownym spodnie - pants (US), trouses (En). Chciałem w towarzystwie dobrze posługującym się językiem angielskim pochwalić się swoim postępem w nauce i dowiedziałem się, że zamiast o spodniach mówię o majtkach. Niezbyt przyjemne uczucie ;-(

July 14, 2014

https://www.duolingo.com/profile/yuioyuio

Nikt nie ukrywa jakiej odmiany angielskiego uczy Duolingo. Flaga kursu jest amerykańska i w opisie kursu też jest to zaznaczone:

Z liczbą 750 milionów osób, angielski jest drugim najczęściej używanym językiem świata (po mandaryńskim) i najczęściej nauczanym. Na Duolingo nauczysz się angielskiego amerykańskiego, ale zostaniesz zrozumiany w każdym anglojęzycznym kraju.

July 28, 2014

https://www.duolingo.com/profile/arnika2014

mam pytanie , tylko trochę z "innej beczki" .Moje nauka nie trwa długo więc może coś przeoczyłam , chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość podglądu wykonanego testu(sklep) żeby dowiedzieć się które zadania są błędnie przetłumaczone a nie tylko znać wynik w punktach. proszę o pomoc w tej kwesti

October 12, 2014

https://www.duolingo.com/profile/yuioyuio

Niestety nie ma takiej możliwości.

October 25, 2014

https://www.duolingo.com/profile/arnika2014

dzieki, trudno może kiedyś, byłoby to pomocne bo na blędach uczymy się najlepiej( przynajmniej ja)

October 25, 2014

https://www.duolingo.com/profile/Ha_nia

Do jakiej zakładki mam przejść, aby móc tłumaczyć teksty?

January 25, 2017

https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
 • 1493

Już nie ma takiej możliwości, została zablokowana przez Duolingo.

January 25, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Bachu551122
  • super - bardzo mi brakuje zasad gramatycznych i innych teorii, pomocnych w nauce tego języka. Chociaż nauka bez nich zmusza do wiekszego wysiłku, porównań i spostrzegawczości. Jednakże super będzie gdy się one ukażą.
March 21, 2014

https://www.duolingo.com/profile/jul3q

Piszecie, że chcecie, żeby nowa zawartość pojawiała się możliwie szybko, a nie akceptujecie ofert pomocy. Zastanawiające. :(

April 21, 2014

https://www.duolingo.com/profile/Kreanim

Też mnie zastanawia dlaczego polskie duolingo stoi w miejscu.

August 21, 2016

https://www.duolingo.com/profile/pawel_fci

czyli całe drzewko co jest obecnie to jeszcze nie koniec, tak? rozumiem że kurs polsko-angielski będzie rozbudowywany?

November 3, 2014

https://www.duolingo.com/profile/jul3q

Nie rozumiem jak odnosi się to do mojego komentarza, ale przypominam twórcom, że są trochę nie w porządku.

November 3, 2014

https://www.duolingo.com/profile/pawel_fci

nie odnosi się, po prostu nie chciałem zakładać nowego wątku , a dowiedzieć się czy obecny kurs ang. w którego trakcie jestem jest już ukończony czy będzie rozwjany i rozszerzany

November 4, 2014

https://www.duolingo.com/profile/Krystian66

Chciałem tylko podziękować. Jestem z Wami od początku wejścia do Polski i jestem zachwycony. Reguła 15 minut dziennie - codziennie, działa. Systematyczność do której namawiacie bonusami, mnie wciągnęła totalnie. Mam swoje lata i wiele porażek z nauką angielskiego. Teraz trzymam się i łączę naukę z lektorem + Duolingo. Podziwiam Was i życzę wielkich sukcesów.

October 23, 2014

https://www.duolingo.com/profile/DariuszMys

Ekstra post (:

December 27, 2018

https://www.duolingo.com/profile/pipi64

Jestem pełna uznania dla tworzących te kursy. Dziękuję!!!

January 1, 2015

https://www.duolingo.com/profile/KatarzynaL599515

jestem zachwycona tym kursem! jeszcze żaden nie zmotywował mnie do poświecania tyle czasu nauce jezyka :)

May 4, 2015

https://www.duolingo.com/profile/juliagorna

Co mam zrobić gdyż jestem głuchoniema a gdy muszę napisać co słyszę

June 7, 2015

https://www.duolingo.com/profile/piomar123

W ustawieniach można wyłączyć dźwięki i pytania audio: https://www.duolingo.com/settings/account

June 7, 2015

https://www.duolingo.com/profile/tromek

Na jakiej najniższej wersji Androida można zainstalować Duolingo?

October 26, 2015

https://www.duolingo.com/profile/grzeczny

Jak masz 4.0 to ci będzie działał

March 28, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Aleksandra6495

Czy ktoś się orientuje, czy można usunąć dany kurs, a potem go ponownie zacząć od początku? Z góry dziękuję za odpowiedź c:

October 11, 2016

https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
 • 1493

Wejdź do "Settings" - "Learning language" i kliknij "Reset or remove languages":

Reset or remove languages

Uważaj! Usunięcie kursu danego języka usunie go ze wszystkich języków wyjściowych - jeśli np. znasz już angielski i hiszpański i z każdego z nich oddzielnie uczysz się niemieckiego, to usuwając kurs niemieckiego - usuniesz go zarówno z angielskiego jak i z hiszpańskiego.

October 11, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Aleksandra6495

Już znalazłam sama, ale dziękuję c: Myślę, że się ta rada przyda innym ;)

October 11, 2016

https://www.duolingo.com/profile/MarcinZie

A u mnie w Settings nie ma pozycji Learning language tylko podstawowe opcje konta, dodanie zdjęcia, dźwięki, powiadomienia itp. Gdzie szukać opcji Reset or remove language?

December 28, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Panel po prawej powinien zawierać dodatkowe opcje.

December 28, 2016

https://www.duolingo.com/profile/cyberNat2000

odkryłem że siła tematów spada o 7

April 21, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Ewa453584

Dziękuję. Też mam swoje lata i próbowałam parokrotnie uczyć się angielskiego w różny sposób, a więc niby coś umiem ale tak na prawdę w praktyce trudno było mi się wysłowić i rozumiałam to co ktoś do mnie mówi ledwie, ledwie. Bardzo podoba mi się taka forma i widzę po dwóch miesiącach rezultaty. Wreszcie zaczynam ogarniać nieco gramatykę i przestałam gadać non stop nonsensy. Oczywiście jeszcze pracy mnie czeka trochę ale właśnie taka forma nauki mnie zachęca, a nie zniechęca. Bawi. Motywuje przez to, że fragmentaryczną i rozsianą wiedzę porządkuje i cieszy mnie niezmiernie jak włącza się kolejna zielona lampka w głowie "aha !!!". Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy musi znaleźć sposób nauki, który jemu odpowiada ale jeśli o mnie chodzi to czuję się tu wspaniale. Pozdrawiam wszystkich. Dziękuję raz jeszcze tym, którzy stworzyli i pomagają w rozwijaniu duolingo dla nas za pracę i zaangażowanie, a tym, którzy pragną nauczyć się angielskiego życzę powodzenia. Ewa

October 6, 2017

https://www.duolingo.com/profile/tadfalk

tak trzymaj pozdrawiam Tadeusz

October 6, 2017

https://www.duolingo.com/profile/wuzeq

"6. Kiedy będą zasady gramatyczne, opisy, przypisy, wyjaśnienia i różnego rodzaju teoria? Niedawno otrzymaliśmy nowe narzędzia pozwalające na dodanie tego typu rzeczy. Będą pojawiać się one z czasem."

Czy to się tyczy wszystkich kursów? Jak rozumiem niedawno wprwoadzono nowe narzędzie do umieszczania opisów zasada jezyka i we wszystkich kursach powinny zacząć pojawiać się takie informacje?

March 17, 2014

https://www.duolingo.com/profile/endios

Powinny, choć za inne kursy odpowiadają inne osoby i nie mogę ci powiedzieć w jakim zakresie czasowym będzie się to działo.

March 17, 2014

https://www.duolingo.com/profile/The_Art

Cytat: Zachęcam do przeczytania, zaś punkt 5. jest obowiązkowy dla wszystkich ludzi dobrej woli.

Pkt. 5 jest NIEDOSTĘPNY w wersji mobilnej a myślę że większość używa właśnie Duolingo na tabletach i smartfonach w autobusie, kolejce, szkole.

March 21, 2014

https://www.duolingo.com/profile/endios

Dodam zaraz screenshota z wersji mobilnej.

Edit: screeny dodane. Myślę, że nie powinno być już wątpliwości gdzie zgłaszać.

March 21, 2014

https://www.duolingo.com/profile/ryo87

Zastanawiam się jak wygląda rozwiązywanie błędów w podpowiedziach. Ostatnio zgłosiłem sporo błędów do tłumaczeń (lub ich braku) w podpowiedziach. Niestety w tym wypadku nie dostaje żadnego maila. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, czy dana podpowiedź została już poprawiona?

March 24, 2014

https://www.duolingo.com/profile/endios

Nie ma systemu zgłaszającego dodanie odpowiedzi użytkowników, ale mogę zapewnić, że uzupełniamy je, a za każdym razem gdy sprawdzamy zgłoszenia do zdania sprawdzamy też czy zgadzają się podpowiedzi.

March 24, 2014

https://www.duolingo.com/profile/asikeryk

Skończyłam wszystkie tematy w kursie polsko-angielskim, czy mogę gdzieś dodać nowe tematy?

November 13, 2014

https://www.duolingo.com/profile/endios

Niedługo będą lekcje bonusowe, ale kontynuacja kursu nie jest na razie przewidywana.

November 13, 2014

https://www.duolingo.com/profile/ryo87

Możesz uchylić rąbka tajemnicy, ile lekcji i jakie tematy? :)

November 14, 2014

https://www.duolingo.com/profile/endios

Na razie mamy tylko informację, że będą... Reszta jest do ustalenia.

November 14, 2014

https://www.duolingo.com/profile/dupa11111

Cześć, jest możliwość wyłączenia trenera po jego aktywacji? Nigdzie nie widzę takiej opcji.

November 18, 2014

https://www.duolingo.com/profile/endios

Nie można go wyłączyć.

November 18, 2014

https://www.duolingo.com/profile/wiwka14

Ależ to beznadziejne, ten trener tylko przeszkadza i nie da się zobaczyć, ile punktów brakuje do następnego poziomu :/

April 11, 2015

https://www.duolingo.com/profile/madgad91

Żeby zobaczyć, ile punktów brakuje do kolejnego poziomu wystarczy wejść na swój profil i po prawej jest napisane ile się ma w sumie punktów i ile brakuje do kolejnego poziomu.

August 3, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Badadook

Witam, jaki poziom jest maksymalny? Nie mam na mysli 14-15 poziom tylko np. 2.2. czy 2.3. Jak jest maksymalny, zapewne po ukończeniu kursu.

November 29, 2014

https://www.duolingo.com/profile/Stokrotka16

oglądałam profile innych osób i myślę że 25 poziom

December 1, 2014

https://www.duolingo.com/profile/MichaBadow

dlaczego chociaż ucze się włoskiego nie ma przy mnie znaczka...... o jest :-)

December 21, 2014

https://www.duolingo.com/profile/karomar123

Mam ten sam problem, dzisiaj zaczęłam francuski. Myślałam, że zależy to od poziomu, ale jak widzę masz ten sam z włoskiego, co ja z francuskiego

January 29, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Klaaudiaaa

czy aplikacja duolingo na androida moze działać bez internetu ?

December 30, 2014

https://www.duolingo.com/profile/endios

Tak, aplikacja automatycznie ściąga kilka lekcji kiedy jest połączenie i można je ukończyć bez połączenia, a wyniki są wysyłane na serwer po ponownym połączeniu.

January 1, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Reexsus

A jak wygląda sytuacja na WP ?

January 16, 2015

https://www.duolingo.com/profile/renfrere

czy trzeba jakoś to zaznaczyć albo zainstalować coś dodatkowo bo mój bez internetu nie chce współpracować

April 14, 2015

https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

mi też nie działa, wersja z WP nie pobiera kilku lekcji i nie pozwala wejść do aplikacji bez internetu.

November 10, 2015

https://www.duolingo.com/profile/olauszynska

Mam pytanie - czy i jak można zmienić poziom kursu? Jestem na dosyć zaawansowanym poziomie angielskiego (B2/C1), a na moim profilu uczyć się mogę jedynie podstaw. Gdzie można to zmienić? Będę wdzięczna za odpowiedź!

August 3, 2015

https://www.duolingo.com/profile/TheJanmax

Na początku miałaś wybór zacząć od podstaw bądź wypełnić test. Jeśli już wykonałaś jedną z tych opcji to możesz przeskakiwać po drzewku naciskając ikonę klucza który to daje możliwość się sprawdzić czy naprawdę potrafisz to co wydaje ci się że potrafisz, jeśli to umiesz to automatem odblokowujesz wszystko po drodze, jeśli zaś nie to nie dzieje się nic, taki trik umożliwia szybsze odblokowywanie kolejnych działów. Ale jeżeli masz poziom zahaczający o C1 obawiam się że musisz poszukać innych ścieżek rozwoju ponieważ taki poziom to już słownictwo fachowe, a tutaj chyba takiego nie ma, ale zawsze można szlifować to co się już potrafi :D.

August 24, 2015

https://www.duolingo.com/profile/pateraczakowski

Uczę się angielskiego i nie mogę rozpocząć nowego kursu hiszpańskiego po polsku - dlaczego?

September 22, 2015

https://www.duolingo.com/profile/nemoszek

po polsku jest dostępny tylko kurs angielskiego. inne kursy są dostępne w jezyku angielskim

September 27, 2015

https://www.duolingo.com/profile/jurata1

Witam. Jestem nowa i chciałabym się dowiedzieć kiedy mogę przejść do następnego etapu,bo podstawowy zaliczyłam już dwa dni temu i nadal mam zablokowaną "liczbę mnogą" i następne. Czy możne następny etap jest już płatny?

September 24, 2015

https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
 • 1493

Nie nie jest płatne, można zrobić wszystkie lekcje. Może coś się zepsuło w skrypcie. Jeśli kurs nie działa, można zgłaszać błędy - ogólna instrukcja jest tutaj https://support.duolingo.com/hc/en-us/articles/205101500-How-do-I-report-abuse-

January 16, 2016

https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

Będziecie rozszerzać kurs Duolingo angielski > Polski ? Każdy kurs kończy się na czym innym ze względu na specyfikę języka. Duolingo na prawdę działa, mimo że po jakimś czasie zadania wydają się nudne. Widziałem filmik na youtubie jak jakiś mężczyzna rozmawiał z dziewczyną w języku esperanto, po przerobieniu kursu Duolingo. Gdyby to drzewko rozrosło się o kilka lekcji, albo było rozszerzane co jakiś czas, to byłoby super. W internecie kursy są strasznie chaotyczne i trudno coś znaleźć. Dlatego Duolingo byłoby takim miejscem "spajającym" wszystkie kursy.

October 26, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Lukasz1902

Przez kilka dni miałem dostęp do słówek oraz fiszek. Nie ukrywam, że było to mega fajne przy powtórkach słówek itd. Niestety zakładka " słówka" zniknęła. Jaki jest tego powód? Słówka są dalej w fazie testów i pojawiły się one tylko na kilka dni? Kiedy mogę liczyć na to, że ponownie się pojawią?

November 16, 2015

https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

to się jakoś dziwinie odbywa. Ja w ogóle nie miałem tej zakładki. Tylko w anglojęzycznych kursach mogłem ją zobaczyć.

November 16, 2015

https://www.duolingo.com/profile/PiotrMyszkier

Naprawdę fantastyczny kurs. Czekam na dalszy rozwój - jestem z Wami. Mam tylko jedno pytanie - w jakim English mówi ta Pani, bo często jej nie rozumiem ?

November 26, 2015

https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

Ogólnie kurs jest w American English.

March 5, 2016

https://www.duolingo.com/profile/madi1882

hej jak mam zmienic ustawienia polski-niemiecki?

December 2, 2015

https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

polski-niemiecki ? nie ma takiego kursu.

March 5, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Tomek414054

trzy tematy dotyczące aplikacji: 1 już poruszany - czy istnieje szansa na słownik 2 już poruszany - czy i jeżeli to kiedy jest szansa na kolejne lekcje/poziomy 3 jaki szanse na dodanie profili językowych do jednego profilu użytkownika( aplikacja mobilna) ( teraz wydaje mi się - choć nie wiem na pewno) jedna osoba może się uczyć jednego języka. a aplikacja na tabletach jest możliwością nauki dla rodziny - czytaj różne osoby ta sama aplikacja.

December 4, 2015

https://www.duolingo.com/profile/endios

Za całość strony i aplikacji odpowiada ekipa Duolingo z Pittsburgha w USA. Wszystkie nowe funkcje są ogłaszana na bieżąco na forach i np. na Facebooku. Ja też mam nadzieję, że twoje pomysły zostaną zrealizowane!

December 4, 2015

https://www.duolingo.com/profile/againpl

Czy jeśli rozpocznę nowy kurs (z angielskiego na francuski), to Dni Nauki z Rzędu będą "iść od zera", czy będą kontynuowane?

January 7, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Polonophone

Płomyczek nie zgaśnie ;) To jest wskaźnik nauki na portalu, a nie nauki konkretnego języka.

January 9, 2016

https://www.duolingo.com/profile/karoleklas18

endios dzięki za ten kurs angielskiego i pytam czemu takie awantury?! pozdrawiam całe duolingo!!!

February 14, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Nenciak

Mam pytanie. Przerobiłam cały kurs angielski - polski, teraz robię angielski - niemiecki, niestety nigdzie nie wyświetla mi się, tak jak u innych, mój kurs i level z angielskiego :< Tylko ten aktualny. Dlaczego tak jest?

February 29, 2016

https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

Bo używasz innej wersji językowej.

March 5, 2016

https://www.duolingo.com/profile/miko_bs

Parę dni temu zmieniłam naukę z angielskiego na francuski, ale wróciłam do wersji polsko-angielskiej. Wszystko bez problemu, ale dzień później wszystkie moje postępy się straciły i musiałam zacząć od nowa. Ktoś wie dlaczego tak się stało? Wtedy nie byłam zalogowana:(

March 5, 2016

https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

Jak nie byłaś zalogowana to jedyną możliwością zapisywania postępów jest utworzenie konta, niestety z logowaniem chyba to nie działa.

December 30, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Magda146920

Zakończyłam naukę. zdobyłam 49% poziomu wiedzy . Chce uczyć sie dalej . Wciągnęła mnie BARDZO ta " zabawa" z językiem angielskim. Co dalej, ??? gdzie znajde następne poziomy nauki???

March 21, 2016

https://www.duolingo.com/profile/agata_1000

Jeśli umiesz już Angielski, to weź się za inne języki! Np. hiszpański, francuski, niemiecki, włoski portugalski, rosyjski... Do wyboru, do koloru! ;) Pozdrawiam serdecznie

September 18, 2017

https://www.duolingo.com/profile/latyrus

Uczyłam się hiszpańskiego z platformy niemieckiej, teraz chcę uczyć angielskiego z polskim. Jak przestawić język niemiecki na polski.

October 8, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Aleksandra6495

Najedź na flagę u góry (przy awatarze); tam powinno się rozwinąć menu; kliknij w add new course, albo coś podobnego; wybierz opcję, że mówisz po polsku; kliknij na angielski i gotowe c:

October 11, 2016

https://www.duolingo.com/profile/seniu1988

Ukończyłem cały kurs angielskiego, pojawiła mi się na dole złota sowa, ale nadal mam tylko 48%. Czy te procenty będą rosły jak będą pojawiały się nowe powtórki czy to jakiś błąd programu?

November 8, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Magda146920

Powtarzaj tematy a % będą rosły oraz poziom Twojej wiedzy też.Jednakże nigdy nie będziesz miał 100 % i wyższego poziomu jak 25 - on jest uzależniony od ilości zdobytych punktów w powtórzeniach.Miłej nauki M.

November 9, 2016

https://www.duolingo.com/profile/kinga.30.30

nie wiecie czy można uczyć się 2 języków jednocześnie?

December 30, 2016

https://www.duolingo.com/profile/AC15_

Można, ale obecnie nie ma innych polskojęzycznych kursów. Wystarczy że najedziesz na ikonkę flagi, obok awatara, i wybierzesz "Rozpocznij nowy kurs".

December 30, 2016

https://www.duolingo.com/profile/chlebcioPL

ale dałeś w tej instrukcji czy jak ty to sobie nazywasz zły przykład (sorry oznacza przepraszam)

February 12, 2017

https://www.duolingo.com/profile/ZawiszaBialy

Dobra robota, dziękuję:) Zacznę teraz szlifować eng bo nie miałem z nim kontaktu przez prawie 9 lat

March 8, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Juda063

Mi bardzo pomaga duolingo. Aplikacja jest świetnie zrobiona. Mnie denerwuje to że do języka niemieckiego nie ma wersji polskiej tylko dla mówiących w innych językach. Mam nadzieje że już niedługo będzie opcja języka niemieckiego dla mówiących po polsku. Czekam na tą wersje. Myślę że nie tylko ja chcę żeby była do języka niemieckiego opcja dla mówiących po polsku. :-)

March 15, 2017

https://www.duolingo.com/profile/pias11

Dobry wieczór. Jakis czas temu kopiłem "zamrożenie czasu". Bo już miałem taki przepadek ze stoparedziesiat dni nauki podrząd przepadło przez błąd w programie. Napisałem do Was, ale nikt nawet nie raczył odpowiedzieć na moje pytania i prośby o przewrócenie stanu faktycznego. Wiec, aby zapobiec takiej sytuacji kupiłem wspomniane "zamrożenie czasu" i jakie było moje zdziwienie, kiedy w dniu wczorajszym nie zdążyłem przed północą zrobić ćwiczeń i ponad 50 dni zniknęło. Zadem bardzo proszę o przywrócenie tych dni. Proszę o poważne podejście do zgłoszenia!!!

March 21, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Przykro mi, niestety nie mamy możliwości przywrócenia serii.

March 22, 2017

https://www.duolingo.com/profile/pias11

Witam, taka lakoniczna odpowiedz można skierować do osoby która nie wie na jakiej zasadzie działają programy komputerowe. Na pewno z poziomu bazy można to zrobić, jeśli nie wie Pan jak to zrobić, to służę pomocą. Wykupiłem funkcje zamrożenia czasu, która nie zadziałała. Blad w programie, czy inne działanie funkcji - np. ze mogę skorzystać z zamrożenia czasu tylko w dniu w którym chce tego dokonać? Proszę wyprowadzić mnie z błędu. Pozdrawiam i proszę o merytoryczna wypowiedz.

March 22, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Przepraszam, powinienem być bardziej szczegółowy.

Nie mamy możliwości przywrócenia serii głównie dlatego, że jesteśmy moderatorami, a nie administratorami systemu. Nie mamy dostępu do takich informacji jak wykonane danego dnia ćwiczenia wybranego użytkownika ani do żadnego interfejsu, który pozwalałby na ręczne ustawienie wybranej wartości.

Do zgłaszania błędów można użyć tego formularza: https://support.duolingo.com/hc/en-us/requests/new
Raport o błędzie będzie przyjęty, ale nie jestem w stanie obiecać, że administratorzy zgodzą się przywrócić serię.

Jeśli doszło do zresetowania serii bez zużycia zamrożenia czasu w ekwipunku, to jest to faktycznie błąd w systemie. Przyznam, że o niczym podobnym nigdy wcześniej nie słyszałem. Prędzej spodziewałbym się sytuacji, gdzie użytkownik po prostu by nie zauważył, że zamrożenie czasu było już zużyte wcześniej.

March 23, 2017

https://www.duolingo.com/profile/tadfalk

Witam jakiś czas temu aplikacja podpowiadała prawidłowe lub alternatywne odpowiedzi widzę że z tego zrezygnowaliście moje pytanie dlaczego ??? pozdrawiam T

March 26, 2017

https://www.duolingo.com/profile/marcin1509

Możliwe że nie ma innych alternatyw na wyższych poziomach. Oni nie odpowiadają za to. Oni głównie tłumacza tekst który był i ten za alternatywy też. Widocznie w twoich zdaniach nie ma alternatyw :)

March 26, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Kuba668438

Dlaczego po ukończeniu kursu mam 69% znajomości języka i jak można podnieść tą liczbę.

April 15, 2017

https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
 • 1493

69% to pieruńsko dużo. Duolingo musiało zmienić algorytm liczenia tych zabawnych procentów, bo do tej pory najwięcej ile słyszałem że ktoś miał, to 65%. Ale nie przejmuj się tymi procentami. Tak naprawdę one i tak nic nie znaczą. Możesz sobie o nich poczytać np. tutaj: https://www.duolingo.com/comment/8726201 i tutaj: https://www.duolingo.com/comment/10854688

April 15, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Kuba668438

Dzięki za odpowiedź i tak ci tylko powiem że czasami pokazywało 70 lub 71% ale jak nie ćwiczyłem przez tydzień to spadło. Po świętach prawdopodobnie w środę wstawie link do tego ile mam %.

April 15, 2017

https://www.duolingo.com/profile/NIkTo67

Ja też mam 69%, ale dostałam powiadomienie, ze do 70% brakuje mi jeszcze ponad 2000 punktów. Więc walcze dalej :)

July 27, 2017

https://www.duolingo.com/profile/tadfalk

dotarlem do 75 % i naliczanie zatrzymało się pomimo stałej aktywnosci jestem jednak pełen nadziei.pozdrawiam serdecznie

July 29, 2017

https://www.duolingo.com/profile/NIkTo67

Ja powtarzam non stop tematy i jak po ukończeniu kliknę w ,, jeszcze raz,,, często pojawiają się nowe zdania, wyrazy. To też ważne, bo przecież nie o punkty walczę :)

July 29, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Magda146920

Musisz powtarzać tematy .

July 28, 2017

https://www.duolingo.com/profile/MagdalenaC491621

Cześć, jestem nowa ( od trzech dni ) . Widzę w swoim "drzewku" podświetlone obrazki, np: podstawy 2, jedzenie, ubrania,kolory, zaimki dzierżawcze itp.. Poniżej pewnej sekcji jest niepodświetlony kafelek - punkt kontrolny zaliczony i poniżej niego kolejna sekcja z podświetlonymi obrazkami kolejnych tematów, a potem znowu niepodświetlony punkt kontrolny . Pytanie - jak włączyć punkt kontrolny ? Jak go zaliczyć ? Pozdrawiam serdecznie :-))

May 2, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Punkt kontrolny to skrót, który można zaliczyć, aby pominąć wszystkie lekcje powyżej. Przydatny dla osób, które już znają pewne podstawy. Po normalnym zaliczeniu lekcji powyżej punktu kontrolnego, nie można już z niego korzystać (i nie ma takiej potrzeby).

May 2, 2017

https://www.duolingo.com/profile/MagdalenaC491621

Dziękuję za info

May 3, 2017

https://www.duolingo.com/profile/NadiaHoff

Punkt kontrolny zaliczy się, kiedy zrobisz wszystkie tematy z danego ,,działu" - tzn. do tego punktu kontrolnego, abo, kiedy użyjesz skrótu :)

May 2, 2017

https://www.duolingo.com/profile/MagdalenaC491621

Dziękuję za info

May 3, 2017

https://www.duolingo.com/profile/KateFragola

Jedno pytanie: zaczelam kurs szwedzkiego i pokazuje mi tutaj moje fluency, wiec jest ok. Ostatnio dodalam drugi jezyk i nie pokazuje mi fluency w ogole, mimo, ze mam juz level 5. Czy to jest normalne, czy mam jakis blad?

May 9, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Vengir

To normalne. Nie wszystkie kursy mają takie liczniki.

May 9, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Mira072

dlaczego nie można podejrzeć wyniku testu zakupionego za lingoty?

May 9, 2017

https://www.duolingo.com/profile/mgchara

Nie podoba mi się nauka na czas w aplikacji duolingo w telefonie z androidem (zdobywanie punktów w czasie 60 sekund). Czy ktoś wie jak wrócić do poprzedniej wersji?

June 19, 2017

https://www.duolingo.com/profile/ZawiszaBialy

Może spróbuj pobrać starszą wersję i wyłącz aktualizacje? ;)

June 19, 2017

https://www.duolingo.com/profile/mgchara

Dzięki, spróbuję, może się uda. Pozdrawiam

June 20, 2017

https://www.duolingo.com/profile/mgchara

Odinstalowałam duolingo, zainstalowałam jeszcze raz i mam wersję z nauką na czas. W telefonie nie ma opcji zainstalowania starszej wersji, nie mam pomysłu, co z tym zrobić. Może ktoś potrafi pomóc? Będę wdzięczna

June 20, 2017

https://www.duolingo.com/profile/ZawiszaBialy

Starszą wersję w sensie nie ze sklepu play bo tam jest zaktualizowana ;) Tylko z chomika itp ;)

June 20, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Bogdan601429

mi wczoraj zniknęły dni nauki bez przerwy, przeszło 200, i brak pozytywnej reakcji

June 20, 2017

https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
 • 1493

Nic na to nie można poradzić. Może mogliby to skorygować admini DL gdyby chcieli, ale o ile wiem, takie reakcje się nie zdarzają.

Jedyne co można zrobić, to zabezpieczyć się na przyszłość - wykupić "streak freeze" za lingoty i co jakiś czas sprawdzać czy "się nie zużył", oraz starać się jak najszybciej wykonywać dzienną porcję ćwiczeń. Ja to najczęściej robię albo zaraz po północy, albo z samego rana. Zacząłem tego pilnować, gdy pewnego razu strefa czasowa (a tym samym ilość godzin na wykonanie dziennej porcji ćwiczeń) przeskoczyła mi - ni z tego ni z owego - aż o 6 godzin! Nie mam pojęcia skąd to się bierze, strefa czasowa jest ustalana w momencie zakładania konta i nie można jej zmienić ręcznie, ale AFAICR gdzieś widziałem informację, że DL stara się śledzić miejsce logowania i odpowiednio przesuwać strefę czasową użytkownika (z tym, że do tej pory zmiany mojej lokalizacji geograficznej nie wykraczały poza 2 strefy czasowe, w żadnym wypadku nie 6) - widocznie jednak algorytm sprawdzania lokalizacji nie działa całkiem poprawnie i przy błędnej identyfikacji strefy można stracić ciągłość...

July 16, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Beata_Pietraga

bezcenna informacja ... dobrze wiedzieć o strefach czasowych ... dziękuję

January 4, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Jabba990921

Wielkie dzięki to jest to czego oczekiwałem super kurs. Moja stare głowa wreszcie może coś przyswoi i w niej zostanie :-)

July 16, 2017

https://www.duolingo.com/profile/kingab22

nie słyszę zadawanego zrobić? ćw2iczenia, co mam

August 6, 2017

https://www.duolingo.com/profile/kingab22

nie słysze tego o co pytają, prosze o pomoc

August 6, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Magda146920

Wejdź w ustawienia konta ( tam gdzie jest Twoje miejsce na zdjęcie) i włącz mikrofon.

August 7, 2017

https://www.duolingo.com/profile/pocisk1

Co z tą listą słówek?

September 2, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Romualduko

Czy są tu zasady gramatyczne.

September 18, 2017

https://www.duolingo.com/profile/2g8WqlKL

mi się podoba ta nauka mimo zbliżającej się sześćdzesiątki nauka daje mi dużo satysfakcji i radości ,uczę się podstaw angielskiego już ok 200 dni pozdrawiam wszystkich Ela

November 17, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Hersus88

Mam pewien problem i nie wiem czy w dobrym miejscu to zgłaszam ale zauważyłem, że po tym jak wybieram ćwicz tematy wielokrotnie powtarza się to samo zadanie. Np ostatnio musiałem pięć razy wpisywać co jest na obrazku. I to w czasie jednej serii. Chyba tak nie powinno być.

January 7, 2018

https://www.duolingo.com/profile/BLUE_BOT

Kiedy jakieś słowo się powtatza to znaczy że według programu jesteś tego słowa nienauczony oczywiście program ,,wie'' czy to słowo jest trudne i odpowiednio często je wyświetla żebyś je zapamiętał

January 18, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Krystyna727097

Staram sie codziennie ćwiczyć deklarowana ilość czasu ; osiągnęłam dwa razy po ok. 3000 p. i niestety z powodów: 1dniowej przerwy i zresetowania i-pada musiałam zacząć od nowa. Jest to o tyle dotkliwe, ze schodzę na niższy poziom. Nie wiem także , jak przejść na wyzszy poziom.

February 7, 2018

https://www.duolingo.com/profile/KaCe85

witajcie, mam pytanko: co zrobić, żeby np móc uczyć się szwedzkiego tłumaczeniem na polski (zamiast na angielski lub inny) ? pozdrawiam!

March 2, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Nie da się. Po polsku jest tylko kurs angielskiego.

March 2, 2018

https://www.duolingo.com/profile/YFYDB

Czy ten cały kurs polskiego jest ulepszany, czy tylko poprawiane są błędy? Muszę zhejtować, że gdybym była Anglikiem, to ten kurs mi nie za bardzo pomógł, więc się pytam: Czy dojdą nowe lekcje z kursie polskiego i angielskiego?

July 19, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Dodanie nowych lekcji to nie jest prosta sprawa, ale prace nad tym trwają. Osobiście nie orientuję się, na jakim są etapie zaawansowania.

Jakie lekcje najbardziej by się przydały twoim zdaniem?

July 19, 2018

https://www.duolingo.com/profile/YFYDB

Gramatyczne. Więcej o czasie zaprzeszłym w angielskim i o tej konstrukcji osoba + have/has + been + czasownik z ing. To bodajże present perfect continuous, ale ja się nie znam.

W kwestii kursu polskiego. APELUJĘ DO WAS. W polskim są czasowniki dokonane i niedokonane. Czegoś takiego nie ma w angielskim. Różnica między tymi rodzajami czasowników po prostu MUSI zostać wyjaśniona. W końcu od tego zależy użycie czasów w języku polskim. Na przykład w czasie teraźniejszym nie używa się czasowników dokonanych, natomiast niedokonane nie mają formy przyszłej, przez co trzeba używać konstrukcji z będzie.

A tak poza tematem. Jesteś robotem czy człowiekiem? Wybacz, jeśli to pytanie jest obcesowe, ale ciekawość zwyciężyła.

July 20, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Mamy 2018, więc chyba by mnie nie zdziwiło, gdyby ktoś, kto mi odpowiada, okazał się robotem. Ale jednak jestem człowiekiem.

Kiedyś byłem jednym z moderatorów, więc co nieco się orientowałem w tym, co się dzieje. Teraz tylko od czasu do czasu odpowiadam na różne pytania.

July 20, 2018

https://www.duolingo.com/profile/kielbaska_cute

teraz w 2019 w sposobie zglaszania duzo sie zmienilo...

January 5, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Ewajanusz24

Co można zrobić, gdy osiągnęło się już poziom 25? W kółko tylko ćwiczenia utrwalające? Nie ma tekstów na Duolingo?

March 27, 2019

https://www.duolingo.com/profile/motykaarek

cześć wszystkim mam taki problem zmienia mi ilość zadań w lekcji z 7 na 14 po którymś logowaniu z kolei to samo zauwarzyłem w opcji ćwicz

May 7, 2019

https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
 • 1493

Kiedy zdobywasz "koronę" w danym temacie, zwiększa się liczba lekcji, które musisz wykonać, aby uzyskać następną "koronę". O ile dobrze pamiętam, to wielokrotności wynoszą odpowiednio 1; 1; 2; 3; 5 x liczba lekcji w danym temacie.

May 7, 2019
Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.