1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. nepřibývají procenta naučení

https://www.duolingo.com/profile/MartinMatesJanic

nepřibývají procenta naučení

problém, jsem pořád na 61 procentech, jak to zlepšit?? Dělám duolingo každý den a zaseklo se to na 61 procentech. kde je chyba??

May 5, 2017

20 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/vili69
  • 1902

chce to jenom opakovat a nic jineho, jak rekl klasik "se ucit, se ucit, se ucit". Cim je cislo vys, tim leze pomaleji.


https://www.duolingo.com/profile/MartinMatesJanic

jj opakuju ale fakt to trvalo, ale včera přibylo.


https://www.duolingo.com/profile/JanMoravec4

čaj kámo, koukám že máme stejný problém. já mám ale těch procent jen 42 ale občas mi body, nejenže nepřibývají, ale i ubývají :D ale teď už jsem kurz dokončil, tak to snad začne přibývat, abych nebyl ta největší lama .;)


https://www.duolingo.com/profile/39720
  • 1428

Pravděpodobně byla někde v systému chyba. Na úrovni 60 procent jsem byla skoro půl roku přesto, že jsem denně opakovala. Pak to "skokem" přešlo rovnou na 76 procent. A od té doby zase nic...


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
  • 2226

Já měl úplně to samé. Asi půl roku na 61% pak skok na 76% a zase to několik týdnů drží stejně.


https://www.duolingo.com/profile/Lucie2480

Jj chce to se hodně učit :-)


https://www.duolingo.com/profile/vili69
  • 1902

tak tak, "se ucit, se ucit, se ucit..."


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

No já nevím, mě to roste pozvolna, nikdy ne skokem. Někdy se mi zdá, že už dělám delší dobu cvičení docela obstojně a pořád nic a někdy udělám cvičení, že by nad tím jeden zaplakal a šup skočí procento. To nechápu.


https://www.duolingo.com/profile/Jiik10

Ví někdo, jak jsou ty procenta naprogramované? Čili, co na ně platí? :-)


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Já to furt sledoval bo tady hodně lidí tvrdí že to je nesmyslné náhodné číslo. Podle mě je to ale daleko důležitější a víc vypovídající číslo než ty lingoty, zlatý strom a xp. Myslím si že je to procento vět z celkové zásoby, které si při kontrolovaných cvičeních zodpověděl většinou správně. Když sem totálně zvoral cvičení už několikrát opakovaných frází, tak mi to procento dokonce kleslo, když denni xp získávám většinou opakováním a nedělám stejné chyby (učím se, vyvíjím) tak mi procento pravidelně stoupá.


https://www.duolingo.com/profile/vili69
  • 1902

jj, mám stejnou zkušenost, ale jen do hodnoty 76%. Teď už se to cca dva měsíce ani nehnulo ať dělám, co dělám a zatím není znám (nebo se nepřiznal) nikdo, kdo by potvrdil vyšší hodnotu. Samozřejmě uznávám, že význam tohoto údaje není radno přeceňovat, ať už to má znamenat cokoliv, ale zase na druhé straně, o čem bychom při suchopárném každodenním opakování slovíček diskutovali, že? Tak je aspoň trošku rozptýlení :)


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Je možný že je nastavený 76 % rovná se skutečných (prozatimních) 100 bo sem to tady prohledával a opravdu nikdo víc než 76 nehlásil. Nebo to vychází z nějakého procenta slov předpokládaných ve slovní zásobě daného jazyka a čeština je proti angličtině na počet používaných slov poměrně chudá. Každopádně já mám zatím jen 59 procent, tak třeba na to ještě někdo přijde než tam dolezu. :) Možná by stálo za to zeptat se tvůrců (mimochodem alespoň touto cestou díky za vytvoření a za věnovaný čas) jestli a jak se třeba liší počet výrazů v anglo-české a třeba německo-anglické verze.


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Možná to tak bude. Můj syn získal 70% už při 11 levelu, mě to trvalo mnohem déle ( až ve 22 levelu ). Teď mám už měsíc 76% a myslím si, že to bude strop. Každopádně je to největším hnacím motorem k učení :-)


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Můžu se ještě zeptat? Procvičoval syn hodně testy oproti tobě? Totiž ohledně těch levelů a procent - moje domněnka je že ty procenta přibývají daleko rychleji při procvičování (hlavně teda při měřeném procvičování) než při postupném vyplňování stromu, protože při pátém, šestém testu to začně dávat těžší otázky z nějaké asi rozšířené slovní zásoby. Teda moje domněnka.


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Syn si udělal jen jeden test a to mu hned hodilo 70%, pak se mu ta procenta už nehla, jak tvrdí asi proto, že dělal chyby v procvičování. Teď už Duo nedělá, došel jen do 11 levelu než si dokončil celý strom. Říká, že nevěděl, že se test dal udělat vícekrát. Já si test nedělala nikdy, protože jsem neuměla do té doby anglicky vůbec nic, musela jsem proto začít od podlahy :-) Ale je to bezva způsob jak se naučit aslespoň základy AJ, za to jsem Duolingu vděčná.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Moje nápady, které se hodí až se na nějakém procentu zaseknu jsou: kombinovat počítač s aplikací na mobilu se stejným přihlašovacím jménem a dále na memrise.com nějaký zdejší nadšenec vytvořil free a volně přístupný kurz jednotlivých slovíček z duolinga, takže tam se dá vybrat to co nevím a procvičovat jednotlivě zvlášť.(A pak tady zamachrovat a zvýšit procento)

https://www.memrise.com/course/535745/duolingo-czech-english-vocabulary/

A v tom mobilu je to docela hodně jiný systém práce, na něco lepší na něco horší, ale nějaká zaseklá hladina by se mohla dát přejít. Třeba výslovnost se i při testu opakuje tak dlouho dokud se to nedá. Pak je tam taky asi dvanáctka dalších odlišných úkolů - nauč se jednu lekci ráno, jednu večer, jednu o víkendu, jednu v jiném časovém pásmu, kup sově zlatý kabátek... Vše se dá koupit za lingoty a taky jinak vydělat.

A na tom memrise se dá vytvořit bezplatně a celkem jednoduše vlastní kurz s třeba jen pěti slovíčkama, který nevím a opakováním si to opravdu nadrilovat do hlavy.

Ještě jen poznámka na okraj: duolingo je program(systém), ale tady ten český kurz pro nás pravděpodobně zdarma vytvořila skupinka asi tak sedmi? fanatických nadšenců, znalců obou jazyků, ve svém volném čase.

A ty jestli si jela od nuly tak seš teda taky borec., 24 stupeň, přes 25 tisíc bodů, ty jo. Jenže, už si tu angličtinu zkoušela někde použít? Zkus se třeba syna anglicky zeptat kdy přijde domů a co bylo např. ve škole? :)


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Ten test si syn udělal hned na počátku, pak už jen procvičoval.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

No já sem těmi testy myslel právě to procvičování, jestli tím testem bylo myšleno https://englishtest.duolingo.com/ tak to sem vůbec nebral v úvahu.


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

A 25 levelů se dá zvládnout za rok :-)


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Ne, tento test si syn nedělal, prý to byl nějaký rozřazovací test než začal procházet stanovištěma a dovednostma.

Angličtinu jsem si ještě neměla možnost vyzkoušet, ale když jsem něco na syna vyhrkla, tak řekl, že rozumí všemu co říkám, ale občas používám divný slovosled, nebo že on by tu větu řekl jinak. Učil se AJ na základce a střední, takže je někde jinde. Jinak když si čtu nějaký článek nebo knihu v AJ v nižším stupni pokročilosti tak z 70-80% tomu rozumím ( jsou tam slovíčka, která v Duolingu nebyla ) Asi tyhle základy na to stačí.

Související diskuze

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.