https://www.duolingo.com/gokceozcancom

Duolingo Kullanımı Hakkında

Merhaba arkadaşlar. Benim ingilizce ağacım bitti şuan sadece tekrar yapıyorum. Yazın ingilizce dilinden türkçeye bakmayı planlıyorum. Onun dışında başka dillere de bakmak istiyorum almanca fransızca vs gibi. Sorum şu ki bazı dillerin kuluçkası henüz dolmamış yani hala çalışma aşamasında. Acaba bittikten sonra başlamak mı daha faydalı olur? Ve benim duolingo açısından da bir önerim var. Mesela aktif kullanıcılara yani demek istediğim yüksek bir seriye sahip düzenli giren çalışan kişilere dilde geliştirme imkanı sunsalar -tabiki onlarda bunu kontrol ederek- daha güzel olmaz mı. Yani bizde ekleyebilsek Goodmorning = Günaydın ve bunun ters çevirisini (bu kelimeyi örnek olarak verdim tabi) demem o ki yeni kelimeler ve kalıp cümleler ekleyebileceğimiz bir alan olsa ve moderatör arkadaşlar yine bunu kontrol etse düzgün cümleleri, kelimeleri çalışmalara eklese hem bize hem de yeni katılımcılara faydalı olacağını düşünüyorum.

1 yıl önce

7 Yorum


https://www.duolingo.com/Bebisimcom

Sayın gökçe teknik birtakım handikaplarla boğuştuklarını düşünüyorum, bize yansıtılmayan açmazları var gibi bu yüzden insan faktörünü geriye attılar 50 kişilik otobüsün çokça koltuğunu söküp ayakta dahil 90 kişi taşıyalım mantığı var artık (server yoğunluğu vs sorunlar gerekçe gösterilerek tercüman ol,arkadaş aktiviteleri, duvara yazma gibi uygulamaları kaldırdılar bildiğiniz üzere) İnşallah sizin harika önerileriniz benzeri uygulamalar uygulanır,ve kursiyerlere kulak verirler.

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/DAMLA_355

Ben birsey buldum Gokce. Bak sey yapacaksin tam girmedim ama... Ayarlar>Ogrendigim dil>Tum kurslar> en sonda "Kurslara destek ol" Diyor bilmiyorum nasil birsey oldugunu ama gormustum onceden bu sorunu bu yuzden soyliyeyim ddm. :)

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/gokceozcancom

işte kuluçkası dolmuş kurslarda olmuyor o

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/Easy.English

https://incubator.duolingo.com/apply

yada

"Tartışma" bölümünde ekranın sağında;

-> "Başka Diller mi Arıyorsunuz" -> "Yeni Kurslar Gör" -> "Bir kursa katkıda bulun"

Moderatör dahi olabilirsin!

Saygılar

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/gokceozcancom

benim anlatmak istediğim olay bundan farklı. Mesela şu an ingilizce için olamazsın çünkü kuluçka dolmuş. ancak başvurursun. benim bahsettiğim olay moderatörlük değil kursiyerin kursa katkısı ve moderatörlerin kontrolü ile gelişim sağlama. yani bir kelime ekle, cümle ekle gibi sekmelerin olması

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/Easy.English

Bahsettiğiniz şey Google translate'de var. Aslında güzel olur. Ama üyeler tarafından çok fazla öneri(katkı) birikirse buda yöneticilerin başını ağrıtır. Onları incelemekte ayrı bir iş diye düşünüyorum. Yani belki şimdilik. Çünkü duolingo.com gerçek hayatta hala yumurtadan çıkamadı. Gelişim gösteremiyor. Güzel proje ama devamı bir türlü gelmiyor.

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/gokceozcancom

ama msela sistem daha önce eklenmiş olan bir şeyi eklemeye kalkarsan seni uyaracak bu cümle bu kelime var gibisinden sen sadece olmayan bir şeyde ekleme yapabileceksin. o zamanyığılma olmaz basit olur

1 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.