1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Nová verze DuoLinga

https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Nová verze DuoLinga

Zdravím,

od předvčerejška tu vidím pár příspěvků s dotazy ohledně pár změn, které se nově odehrály na DuoLingu (ve verzi pro internetový prohlížeč).

Nasdílím vám sem originální příspěvek z anglické diskuze, kde s touto novou verzí DuoLinga provozovatelé seznamují uživatele, odkaz je zde: https://www.duolingo.com/comment/23099431

Důvodem této změny bylo to, že původní naprogramování bylo nekvalitní a bylo možné ho provést jednodušeji, s několikanásobně menším objemem dat potřebných pro chod stránky (což samozřejmě výrazně sníží náklady na chod celého DuoLinga).

Pokud někdo chcete, tak můžete, alespon částečně, přeložit daný článek pro zbylé uživatele. Já vás však nechám, at si počtete v angličtině, však proto se to učíte :-)

June 18, 2017

45 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/Vitek60

Ztrácejí se konce zvukových hlášek, někdy skoro celé - už nějakou dobu. Občas se horizontálně divně "třese" obraz. Opět "to" špatně počítá body, dosažené za jeden den. Celkový dojem - přibylo programových chyb! :-(


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1710

Na novou verzi zde zatím čtu jen negativní reakce. Je tady ale také jedna potěšující zpráva. Je zprovozněno snadné přepínání jazyků. Doposud bylo v diskuzích hodně dotazů na učení se jiného jazyka a jak se jazyky vlastně přepínají. Nyní stačí kliknout na vlaječku vedle svého jména a rovnou vybrat požadovaný jazyk, který už se učím, nebo přidat další.


https://www.duolingo.com/profile/Standa22

To je zatím nad mé síly článek přelouskat.


https://www.duolingo.com/profile/Slon00722

Translate to Czech, pokud budeš chtít přeložit i ten zbytek tak napiš, ale myslím, že to není nutné.

Původně jsme oznámili projekt přepsání webu v tomto postu na fóru, a jsme štastní oznámit, že je to (ten projekt) dostupný (vypuštěný) pro všechny. Je zde hodně příspěvků, které pokládají otázky o nové web stránce, tak jsme vám chtěli dát místo, abyste získali nejnovější informace přímo od nás. Můžete navštívit tento článek v našem Help Centre abyste si mohli přečíst statusy (příspěvky) o nových funkcích (výhodách, vymoženostích), známých bugs a často pokládaných otázkách. Budeme aktualizovat ten článek a ne tento post na fóru, tak si ho uložtě (dejte do oblíbených), pokud chcete zůstat informovaní.

Často kladené otázky:

Co je to přepsání webu? Také známe jako nová web stránka, projekt přepsání webu bylo úplné přepsání webu od základu, použitím novější technologie, která nám nebyla dostupná když Duolingo začalo. Více podrobností můžete najít zde.

Proč jsme přepsali web? Stará web stránka používala zastaralou technologii a bylo tak náročné s ní pracovat a udržovat ji. Výsledkem toho bylo to, že dělání vylepšení na web stránce byl pomalý proces. Tato nová web stránka je mnohem rychlejší a méně náročná na data, tak funguje lépe hlavně pro lidi s pomalým nebo nespolehlivým připojením.

Kdy se dostanu na novou web stránku? Dokončili jsme přesun všech na novou stránku, takže ji máš! Pokud sis vytvořil účet v průběhu několika posledních měsíců, možná jsi na nové stránce už od začátku.

Když jdu na stránku Words nebo Discussions, stránka se chová jinak. Proč? Tyto dvě stránky stále běží na staré stránce, takže postřehnete věci jako že notifikace vyskočí (otevřou se vyskočením) místo toho aby se objevili v prostředku tvé stránky. Protože Forum je také docela pomalé, nyní se naše pozornost zaměřuje na přepsání fóra.

Proč jste odstranili Activity tab? Toto není spojené s přepsáním webu. Activity tab byl odstraněn také ze staré stránky, ale nyní (nefungující) tab Activity se neobjevuje ani na nové stránce. Můžete si přečíst tento post na fóru, který informuje o obnově Activity tab.

Co nahradí Activity tab? Nemáme nic zvažovaného k sdílení s vámi... (doslovný překlad je dost krkolomný, ale lepší mě nenapadá) Ale plánujeme nahradit tuto sociální vymoženost něčím lepším.

Budou UserScripts fungovat s novou web stránkou? UserScripts, které byly napsány pro starou stránku nebudou fungovat s tou novou. Ale, pro hodně populárních UserScripts už byly vydány aktualizované verze, které jsou kompatibilní s novou stránkou.

Proč už nedostávám mluvící cvičení? Mluvící cvičení na nové web stránce fungují pouze v prohlížečích, které podporují Web Speedo API, nejpopulárnější z nich Chrome. Naneštěstí starý mluvící systém byl zastaralý a velmi vytěžoval náš systém. Pokud použijete Chrome prohlížeč, dostanete mluvící cvičení znovu.


https://www.duolingo.com/profile/ghordanor

To že mi nějak přestaly padat otázky na výslovnost (i když mám v nastavení mikrofon zapnutý) souvisí s přechodem na novou verzi DuoLinga, nebo je problém jinde?


https://www.duolingo.com/profile/ghordanor

Aha. Tak jestli jsem to dobře pochopil z AJ textu, tak řečové cvičení funguje jen v Chromu, protože to původní příliš zatěžovalo systém Duolinga...


https://www.duolingo.com/profile/PUpyZ
  • 1020

Zdá se mi, že nefunguje tlačítko "Diskutovat o větě" (nebo jak přesně se jmenuje), pokud o větě ještě nebylo diskutováno, tzn. nejsou k ní ještě žádné příspěvky. Dá se to někam nahlásit?


https://www.duolingo.com/profile/pityu74

včera som si na Androide všimol, že pri preklade en -> cz , pri držaní telefonu vodorovne, sa slová na výber samy usporiadajú do správnej odpovede. Možno je to staršia vec, mobilnú aplikáciu používam zriedka.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Taky aplikaci prakticky nepouživám, vyzkouším :D

Každopádně o důvod navíc aplikaci nepoužívat a procvičovat/učit se přes internetový prohlížeč, i když třeba z mobilu.


Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.
Začít